Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Для прописки потрібна будинкова книга. Батько, як співвласник квартири чи будинку, має право без згоди інших співвласників прописати у себе свою неповнолітню дитину. Якщо будинкову книгу не дають можна звернутись до суду щодо витребування документів(будинкової книги) у співвласників. 
Добавил: Тетяна

Виплати, які мають періодичний характер виплат: різні доплати до зарплати, преміальні компенсації.
Добавил: Олена Василівна

Має систематичний характер.
Добавил: Олена Василівна

Відповідно до статті 18 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та «Порядку призначення та нарахування держ.доп.сім’ям з дітьми»: «Право на допомогу на дітей мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини. Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають вдова та вдівець з дітьми, мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію. Якщо одинока мати (вдова, вдівець), мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, уклала шлюб, за нею зберігається право на одержання допомоги на дітей, які народилися до шлюбу, за умови, якщо ці діти не були усиновлені чоловіком (дружиною). 
Жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває в зареєстрованому шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, право на одержання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має. При реєстрації цією жінкою шлюбу з особою, яка є батьком її дітей, допомога на дітей, народжених від цієї особи, не призначається.»
Добавил: Смолінська Людмила

Добрий день! Незрозуміло на яку Ви допомогу від держави претендуєте?
Для початку ознайомтесь з цією статтею Державні соціальні виплати: види та порядок призначення.
Добавил: Анна

Стягнення на майно боржника звертається в розмірах і обсягах, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням витрат на виконання та стягнення виконавчого збору. У випадках коли боржник володіє майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.

Під поняттям "майно" боржника слід розуміти як окремі речі та їх сукупність, так і всі майнові права боржника, що на момент вчинення виконавчого провадження є у нього. Тобто майно повинно бути у власності боржника.

Добавил: Руслан Леонідович

Стосовно матеріальної допомоги, то на даний час Україна не отримує ніякої допомоги від інших держав
Добавил: Anastasiya Brooke

Опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки.
Опіка встановлюється над малолітніми особами, які позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Опіка або піклування встановлюються за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника. Опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених статтею 60 Цивільного Кодексу.
Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю.
Fізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.
Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. При призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного.
Фізичній особі може бути призначено одного або кількох опікунів чи піклувальників.
Опікуном або піклувальником не може бути фізична особа:
1) яка позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
2) поведінка та інтереси якої суперечать інтересам фізичної особи, яка потребує опіки або піклування.
До встановлення опіки або піклування і призначення опікуна чи піклувальника опіку або піклування над фізичною особою здійснює відповідний орган опіки та піклування.
Якщо над фізичною особою, яка перебуває у навчальному закладі, закладі охорони здоров’я або закладі соціального захисту населення, не встановлено опіку чи піклування або не призначено опікуна чи піклувальника, опіку або піклування над нею здійснює цей заклад.
Опікун зобов’язаний дбати про підопічного, про створення йому необхідних побутових умов, забезпечення його доглядом та лікуванням. Опікун малолітньої особи зобов’язаний дбати про її виховання, навчання та розвиток.
Опікун має право вимагати повернення підопічного від осіб, які тримають його без законної підстави.
Опікун вчиняє правочини від імені та в інтересах підопічного. Опікун зобов’язаний вживати заходів щодо захисту цивільних прав та інтересів підопічного.
Опікун, його дружина, чоловік та близькі родичі (батьки, діти, брати, сестри) не можуть укладати з підопічним договорів, крім передання майна підопічному у власність за договором дарування або у безоплатне користування за договором позички.
Опікун не може здійснювати дарування від імені підопічного, а також зобов’язуватися від його імені порукою.
Добавил: Ольга

Цивільним Кодексом України ст.71 зазначено:
Опікун  не  має  права  без  дозволу   органу   опіки   та піклування: 

     1) відмовитися від майнових прав підопічного; 

     2) видавати письмові зобов'язання від імені підопічного; 

     3) укладати   договори,    які    підлягають    нотаріальному посвідченню  та (або) державній реєстрації,  в тому числі договори щодо поділу або обміну житлового будинку, квартири; 
Стаття 72. Управління майном особи, над якою встановлено опіку 

     1. Опікун  зобов'язаний  дбати про збереження та використання майна підопічного в його інтересах. 

     2. Якщо  малолітня  особа  може  самостійно  визначити   свої потреби  та  інтереси,  опікун,  здійснюючи  управління її майном, повинен враховувати її бажання. 

     3.   Опікун   самостійно   здійснює  витрати,  необхідні  для задоволення  потреб  підопічного,  за  рахунок  пенсії, аліментів, відшкодування  шкоди у зв'язку з втратою годувальника, допомоги на підопічну  дитину  та  інших  соціальних  виплат,  призначених  на підопічну  дитину відповідно до законів України, доходів від майна підопічного тощо.

     4. Якщо підопічний є власником нерухомого  майна  або  майна, яке  потребує постійного управління,  опікун може з дозволу органу опіки та піклування управляти цим  майном  або  передати  його  за договором в управління іншій особі.

Добавил: Ольга Крищук

Відповідно до ст. 179 Кодексу законів про працю України - на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 ( у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів 70 ) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів
Тобто відпустка може бути надана за 10 тижнів до передбачуваної дати пологів. Але дивлячись на стан здоров'я мами і її бажання відпустка може бути надана і ближче до пологів. При цьому відпустка завжди становитиме 126 днів (або 140) незалежно від того, коли майбутня мама взяла відпустку. (Ст. 17 ЗУ Про відпустки).
А також декретна відпустка з 1 липня 2013 року зараховується до страхового стажу.
Добавил: Наталія

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)