Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Для оформлення договору дарування потрібно звернутися до приватного або державного нотаріуса.
Добавил: Маргарита

Ви маєте право на щорічну основну відпустку не менше 24 календарних днів. А також на щорічну додаткову відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (жінкам, які працюють і мають двох або більше дітей віком до 15 років).
Добавил: Аліна

Якщо не було підписано трудовий договір (контракт), у Вашого роботодавця відповідно й не виникає обов’язку перед Вами щодо виплати заробітної плати та дотримання норм трудового законодавства !
Добавил: Марія

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг є безповоротною адресною допомогою, яка надається сім’ї незалежно від форм власності житла, і може бути призначена, якщо загальна сума плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання перевищує 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу сім’ї, а для сімей, які складаються тільки з непрацездатних громадян – 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
 Якщо власник особового рахунку з поважних причин не може особисто звернутися до відділу соціальної допомоги, за його довіреністю заяву та документи на призначення субсидії може подати інша особа.
Добавил: Жанна Георгіївна Гордєва

Кого і коли визнають особою, яка потребує поліпшення житлових умов
 
Такими визнають осіб, які:
1) забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначений виконавчими комітетами обласних, Київською та Севастопольською міською радою разом з радами профспілок. Потрібно зазначити, що на сьогодні функції таких органів виконують Рада міністрів АРК, обласні державні адміністрації, Київська і Севастопольська державні адміністрації.
2) проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;
3) хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї. Перелік зазначених захворювань затверджено у додатку 1 до Наказу МЗ УССР від 08.02.85 № 52;
4) проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;
5) які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;
6) які проживають у гуртожитках;
7) які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім'ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі, старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).
Добавил: Жанна Георгіївна Гордєва

Наше законодавство не передбачає безоплатного ввезення автомобілів із-за кордону для продажу чи в якості подарунку, проте дозволяє абсолютно безкоштовне їх ввезення в Україну в якості гуманітарної допомоги. Згідно зі ст. 1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 22.10.99 р. № 1192-XIV гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв'язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема, внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій та епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров'я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб. 

Наша держава, "сумлінно" виконуючи своє соціальне призначення, надає в якості допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями (інвалідам) автомобілі, подаровані із-за кордону в якості гуманітарної допомоги. 

Від оподаткування звільняється гуманітарна допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг у грошовій або натуральній формі (крім підакцизних товарів), яка надається, ввозиться, пересилається в Україну. В свою чергу, Комісія з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України може визнати гуманітарною допомогою, із звільненням від оподаткування та перерахуванняобов'язкових платежів до бюджету, зокрема, такі підакцизні товари, як легкові автомобілі, які на момент ввезення на митну територію України були виготовлені не більш як 8 років тому, з об'ємом двигуна не більше 1800 куб. см, що отримуються відповідними державними установами для подальшої передачі інвалідам, які перебувають в установленому порядку на обліку для отримання спеціального автотранспорту, на строк, визначений законодавством, за винятком випадків, визначених відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою КМУ від 19.07.2006 р. № 999  такий строк становить 10 років.

Так, відповідно до цього Порядку автомобіль, в якості гуманітарної допомоги, можуть отримати: 
– інваліди I та II групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1); 
– інваліди війни I групи по зору або без обох рук; 
– інваліди з куксами обох ніг і рук. 
Місце проживання таких інвалідів має бути зареєстровано в Україні в установленому законодавством порядку, при цьому вони не повинні проживати в установах соціального обслуговування на повному державному утриманні. 

Крім того, законодавство вимагає від інвалідів стати на облік у відповідній державній установі управління соціального захисту, так би мовити в чергу на отримання автомобіля, і лише після цього вони матимуть змогу отримувати гуманітарну допомогу. Це пов'язано перш за все з тим, що згідно з документами, які супроводжують предмети гуманітарної допомоги, такі предмети "даруються" відповідній державній установі управління соціального захисту для подальшої передачі їх конкретній фізичній особі в якості допомоги. Такі автомобілі отримуються без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі, лише на праві користування. 

Автомобіль, отриманий головним управлінням соціального захисту як гуманітарна допомога для конкретного інваліда (це має бути вказано в іноземному дарувальному на правах гуманітарної допомоги документі), який перебуває на обліку, видається безоплатно такому інваліду (за його згодою або за згодою законного представника недієздатного інваліда), дитині-інваліду (за згодою її законного представника) незалежно від черговості на десятирічний строк, визначений з дати видачі, із зняттям з обліку. 

Автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога для конкретного інваліда, який уже користується автомобілем, отриманим через головне управління соціального захисту або управління виконавчої дирекції (у тому числі автомобілем, отриманим як гуманітарна допомога), видається такому інваліду за умови повернення головному управлінню соціального захисту або управлінню виконавчої дирекції автомобіля, яким він користується, у повному комплекті. 

У разі відмови інваліда, законного представника недієздатного інваліда, дитини-інваліда від автомобіля, отриманого головним управлінням соціального захисту як гуманітарна допомога, такий автомобіль отримується в порядку черговості іншим інвалідом, який перебуває на обліку. 
Після смерті інваліда автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога повертається (вилучається) головному управлінню соціального захисту і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку. Але можливий варіант, коли іншому члену сім'ї померлого інваліда, який проживає та зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда, автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, залишається у разі сплати ним до спеціального фонду державного бюджету на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства, а членом сім'ї померлого інваліда внаслідок трудового каліцтва – на рахунки відповідних управлінь виконавчої дирекції вартості одержаного автомобіля з урахуванням ступеня його зношення та суми, сплаченої за нього інвалідом.

У реєстраційних документах на автомобіль підрозділ МВС робить позначку про видачу автомобіля головним управлінням соціального захисту, а також про заборону відчуження автомобіля та передачі права керування автомобілем без дозволу цього головного управління.
У разі порушення зазначеної вимоги інвалід у подальшому позбавляється права на забезпечення автомобілем через головне управління соціального захисту. 
Після десятирічного строку експлуатації інвалідом автомобіль знімається з балансового рахунку.

Для отримання автомобіля гуманітарної допомоги інваліду потрібно:
1. Стояти на обліку в головних управліннях соціального захисту та управліннях виконавчої дирекції; 
2. Мати іменний (на ім'я інваліда) дарувальний (на правах гуманітарної допомоги) документ та техпаспорт на автомобіль (з офіційним перекладом цих документів);
3.  Подати в управління соціального захисту дарувальний документ, техпаспорт, посвідчення інваліда, водійське посвідчення того, хто керуватиме та сам автомобіль;
4. Зачекати близько одного місяця поки цей автомобіль зареєструють (поставлять на баланс) управління соціального захисту;
5. Отримати в управлінні соціального захисту "гуманітарний" автомобіль.

Відповідно до ст. 11. Закону України "Про гуманітарну допомогу" встановлено: якщо інвалід, дитина-інвалід користувались автомобілем, визнаним гуманітарною допомогою, що був наданий органами праці та соціального захисту населення більше 10 років, то автомобіль може бути переданий у власність інваліда або у випадку його смерті  – членам його сім'ї безкоштовно.

 Однак, якщо інвалід користувався таким автомобілем менше 10 років, то авто може бути передано у власність інваліду або одному із членів сім'ї за умови сплати податків та зборів, діючих на день митного оформлення автомобіля.

У разі несплати обов'язкових платежів автомобіль повертається органам праці та соціального захисту населення, що залишаються власниками таких транспортних засобів, поки ними керують інваліди, які отримали їх безоплатно. 

У випадку перереєстрації транспортного засобу на члена сім'ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда, та який не є інвалідом, у разі користування автомобілем менше 10 років, потрібно звернутись до митного органу, що здійснив митне оформлення автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, для сплати необхідних митних платежів.

Таким чином, на практиці "гуманітарний" автомобіль від іноземного власника до українського інваліда проходить досить складний і тривалий шлях, тому бажаючих заробити чи зекономити на "гуманітарних" автомобілях не так багато. Хоча за останні два роки законодавство дещо пом'якшало стосовно автомобілів, строк користування якими закінчився. Якщо раніше такі автомобілі інвалід чи хтось замість нього отримував лише строком на 10 років, а після закінчення встановленого законодавцем строку авто в будь-якому випадку поверталося управлінню соціального захисту або управлінню виконавчої дирекції, то сьогодні за переліком умов автомобіль може залишитися у користуванні інваліда або його сім'ї. Тому такий спосіб розмитнення стає все більш популярнішим.
Добавил: Юрій

 У разі смерті працівника грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, виплачується спадкоємцям
Добавил: Олег

Відповідь на це питання можна знайти за адресою http://pravoznavstvo.at.ua/faq/0-4#229
Добавил: Світлана Василівна

Ставка оподаткування, що застосовується до заробітної плати інвалідів, така сама, як і для звичайних платників податків, — 15 %.
Добавил: вадим

 Для того щоб вийти на роботу, Вам необхідно прийти до свого роботодавця і написати відповідну заяву:"Прошу відкликати мене з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років з (дата)". У графі дата потрібно вказати бажаний день повернення, узгоджуючи з нормативними актами. Тобто ви не можете вийти на роботу без заповнення відповідних паперів. І писати таку заяву потрібно хоча б за місяць до передбачуваної дати виходу. Адже на вашому місці працює інша людина, і йому потрібен час, щоб зібратися і звільнитися.

 Отримавши заяву від жінки, керівництво повинне скласти відповідний наказ, який і буде підставою для виходу її на роботу. Після завірення цього документа до відома жінки доводиться інформація, що вона спокійно може виходити на своє робоче місце із зазначеною в заяві дати.

 Є ще один варіант виходу з відпустки по догляду за дитиною. Це відбувається в тому випадку, якщо жінка достроково хоче вийти на роботу. Тоді вона точно також приїжджає на роботу і пише відповідну заяву.

Керівництво у відповідь на це повинно скласти відповідний наказ. Текст його буде відрізнятися від того, який пишеться, коли співробітниця виходить на роботу вчасно. В даному випадку текст наказу має звучати так: Допустити до роботи, що перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років Іванову Марію Сергіївну. Іванової Марії Сергіївні приступити до виконання своїх трудових обов'язків з (дата).

 Але тут слід враховувати той факт, що якщо жінка вийшла на роботу достроково, це зовсім не означає, що вона буде працювати весь час. При бажанні і відповідно до закону вона знову легко може піти у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років
Добавил: Аліна

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)