Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Інвалід 1 групи де взяти довідку що стоїш на інвалідності треба цей документ для оформленя по догляді за інвалідом 1 групи

Доброго дня!

Після проходження МСЕК інвалід, або особа, стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності отримує довідку МСЕК та індивідуальну програму реабілітації.

У довідці МСЕК зазначаються відмості :

  • ступінь (у відсотках) втрати працездатності;
  • встановлену групу інвалідності;
  • причинний зв’язок інвалідності або втрати працездатності.
Добавил: Андрій

Чи може інвалід третьої групи загального захворювання здійснювати догляд за дідусем якомУ 80 років. ЧИ ВРАХОВУЮТЬТСЯ РОКИ ІНВАЛІДНОСТІ ЯК СТАЖ?

Доброго дня!

Так, Ви можете здійснювати догляд за особою, яка досягла 80-річного віку.

Крім того, на суму призначеної відповідно до Постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 р. та Постанови КМУ № 832 від 26.07.1996 р. компенсації особам працездатного віку, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, органами праці та соціального захисту населення щомісячно проводиться нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, в розмірі 33,2 відсотка від мінімальної заробітної плати, сплата якого здійснюється за рахунок видатків, передбачених в Державному бюджеті України на відповідний рік до Пенсійного фонду України (що дає право на зарахування до страхового стажу всього періоду такого догляду).

Добавил: МАРІЯ ПІТУС

Прошу разъяснить, как прописать ребенка 8 лет, который родился, живет и учится в Королевстве Нидерланды. Свидетельство о рождении образца Голландии. Его мама живет с 8-ми летним ребенком в Роттердаме, но прописана здесь в Киеве. Его бабушка и старшая дочь- сестра ребенка прописаны и проживают в Киеве. На сегодня у них возникло желание прописать 8-ми летнего мальчика в Киеве. Квартира не приватизирована. В данной квартире так же прописаны родная сестра бабушки 8-ми летнего ребенка, а так же взрослые сын и дочь сестры. Таким образом в неприватизированной квартире прописано несколько семей. 1) Возможно ли прописать 8-ми летнего ребенка к зарегистрированной официально матери без уведомления про регистрацию других родственников и не спрашивая у них разрешения? 2) В случае если придется подавать в суд на регистрационную службу, то возможно ли не ставить в известность родственников, которые прописаны в квартире про проведение судов, что бы они не мешали зарегистрировать в квартире ребенка?

Доброго дня!

Питання визначення місця проживання малолітніх та неповнолітніх регулюється ст. 29 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV (далі – Цивільний кодекс), яка визначає місце проживання фізичної особи в залежності від її віку:

 Фізична особа, яка не досягла до 10 років

Відповідно до частини 4 Цивільного кодексу, місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає. Ця норма є імперативною, тобто дитина, яка не досягла 10 років може бути зареєстрована лише з батьками, або з одним із батьків. Якщо Ви захочете зареєструвати дитину, наприклад у бабусі з дідусем, які зареєстровані окремо від Вас, або ще з кимось органи міграційної служби Вам відмовлять, посилаючись на ч. 4 ст. 29 Цивільного кодексу. І така відмова буде правомірною. Крім того необхідно звернути увагу батьків на те, що неповнолітні діти реєструється за місцем проживання батьків, або одного з них незалежно від того, чи мають вони право власності на житло в якому вони зареєстровані. Більш того, згода власника житла та членів сім’ї, які разом проживають з власником, для реєстрації місця проживання неповнолітньої дитини не потрібна. Для реєстрації дитини у разі, якщо батьки зареєстровані за різними адресами, необхідно отримати лише згоду другого з батьків та довідку відповідного територіального органу Державної міграційної служби України за місцем проживання іншого про те, що дитина не зареєстрована разом з ним. Що стосується юридичної природи такої згоди, то вона має мати письмову форму.

Пропоную наступний приклад: мати неповнолітньої дитини зареєстрована в будинку, що приватизований на її батька, який є власником даного житла. У жінки народилася дитина, яку вона хоче зареєструвати в помешканні, де вона прописана, однак державні органи міграційної служби відмовляються реєструвати місце проживання дитини без письмової на те згоди власника будинку. Такі дії державних органів міграційної служби є неправомірними, оскільки суперечать ст. 65 Житлового кодексу України від 30.06.1983 № 5464-X, де чітко зазначено, що: «Наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно».

Добавил: Ирина (aist512)

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як бути. У 2005 році був проданий легковий автомобіль по довіреності (яка на даний час вже закінчилася), дане авто потім не одно разово продавалося. Останній покупець звернувся до мене з прохонням переоформити на нього авто, так як він на ньому не може виїхати закордон. Під час переоформлення легкового авто був укладений договір купівлі-продажу, який ноторіально не посвідчувся чи потрібно у даній ситуації подавати декларацію, якщо не якого доходу від даної операції не було?

Доброго дня!

Декларація подається.

179.2. Відповідно до цього розділу обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

{Абзац перший пункту 179.2 статті 179 в редакції Закону № 4661-VI від 24.04.2012}

від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

{Абзац другий пункту 179.2 статті 179 в редакції Закону № 4661-VI від 24.04.2012}

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом;

{Абзац пункту 179.2 статті 179 в редакції Законів № 4661-VI від 24.04.2012, № 909-VIII від 24.12.2015}

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174 цього Кодексу.

{Пункт 179.2 статті 179 доповнено абзацом згідно із Законом № 3609-VI від 07.07.2011; із змінами, внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012}

{Абзац шостий пункту 179.2 статті 179 виключено на підставі Закону № 1797-VIII від 21.12.2016}

{Абзац сьомий пункту 179.2 статті 179 виключено на підставі Закону № 909-VIII від 24.12.2015}

Добавил: Наталя

Доброго дня , підкажіть будь-ласка до якого віку нараховується опіка? Діти круглі сироти(двійня) вже є студентами на державному забезпеченні, в квітні 2017року дітям виповнюється по 18 років. Дякую

Доброго дня!

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається з місяця, в якому була подана заява з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно.

Добавил: Тетяна

Скажіть будь ласка , чи видається якийсь документ чи довідка людині, яка здійснює патронаж над літньою людиною ?

Доброго дня!

Управління праці та соціального захисту населення за зверненням надає довідку про виконання патронажних дій та отримання компенсаційних виплат від держави.

Добавил: Павло

чи можна бути опікуно для батька 3 група інвалідності дієздатний Якщо можна то чи зараховується таке піклування до трудового стажу

Доброго дня!

Опіка призначається тільки для недієздатний громадян визнаних судом недієздатними. Піклування  призначається за рішенням огляду медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про потребу стороннього догляду. Період піклування за літніми людьми, які потребують стороннього догляду входить в трудовий та страховий стаж людини, яка проводить піклування.

Добавил: василь

Доброго дня! Я військово службовець іншого військового формування,хочу оформити опікунство над бабусею,чи зможу я звільнитись з військової служби,якщо стану опікуном? Контракт закінчується в грудні 2018 року. Дякую!

Доброго дня!

Відповідно до ст. 58 Цивільного кодексу України, над дорослими особами, що досягли 14 років, опіка може встановлюватись лише у випадку визнання їх недієздатними. Для цього потребується рішення суду про визнання бабусі недієздатною і про встановлення над нею опіки. При цьому, відповідно до рішення суду за поданням органу опіки і піклування також призначається опікун, але при цьому можливість особи бути опікуном має бути підтверджена рішенням органу опіки та піклування, до якого необхідно подати певні документи.
У п. 3.3 Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26 травня 1999 р. № 34/166/131/88, перелічено документи, за наявності яких органи опіки і піклування призначають опікуна:

-       повідомлення державних, громадських організацій або заяви громадянина (громадян);
-       копії свідоцтва про народження особи, що потребує опіки, або іншого документа, який підтверджує її вік;
-       копія свідоцтва про смерть батьків або рішення суду  про визнання громадянина безвісно відсутнім або оголошення їх померлими чи інших матеріалів, які підтверджують неможливість виховання дитини. Якщо опіка призначається над повнолітньою особою, - рішення суду про визнання даної особи недієздатною;
-       акт обстеження умов життя особи, що потребує опіки, і опис її майна;
-       довідки про стан здоров’я особи, що потребує опіки (якщо вона раніше проживала окремо), та майбутнього опікуна;
-       довідка про місце проживання майбутнього опікуна і його заява про прийняття на себе обов’язків про опіку;
-       акт перевірки умов життя майбутнього опікуна та висновок від органів опіки та піклування за місцем проживання опікуна про можливість виконувати опікунські обов’язки;
-       довідка лікувальної установи про відсутність в сім’ї майбутнього опікуна захворювань, що перешкоджають влаштуванню до нього особи, що потребує опіки;
-       документ про закріплення за дитиною житлової площі.

Враховуючи те, що зазначений вище п. 3.3 Правил стосується встановлення опіки як над повнолітніми недієздатними, так і над малолітніми особами, з метою уточнення переліку всіх необхідних для подання документів необхідно звернутись безпосередньо до органу опіки та піклування.

Згідно Закону України " Про військовий обов'язок і військову службу" ст.26 п.6:

6. Контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби:

а) у зв'язку із закінченням строку контракту;

б) за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби;

в) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;

г) у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів - у разі неможливості їх використання на службі;

д) через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких встановлено Кабінетом Міністрів України;

е) через службову невідповідність;

є) у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі, позбавлення військового звання чи позбавлення права займати певні посади;

ж) у зв'язку з позбавленням військового звання в дисциплінарному порядку;

з) у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту командуванням (за бажанням військовослужбовця);

и) у зв'язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем;

і) у зв’язку з набранням законної сили судовим рішенням, відповідно до якого військовослужбовця притягнуто до відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення, пов’язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України "Про запобігання корупції";

{Частину шосту статті 26 доповнено пунктом "і" згідно із Законом № 4711-VI від 17.05.2012; із змінами, внесеними згідно із Законами № 224-VII від 14.05.2013, № 1975-VIII від 23.03.2017}

ї) у зв’язку з неможливістю переведення на іншу посаду у разі безпосереднього підпорядкування близькій особі;

{Частину шосту статті 26 доповнено пунктом "ї" згідно із Законом № 4711-VI від 17.05.2012; в редакції Закону № 116-VIII від 15.01.2015}

й) у зв’язку із встановленням за результатами спеціальної перевірки, яка здійснюється під час доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці України, відомостей, які не відповідають установленим законодавством вимогам для зайняття посади (прийому на військову службу);

{Частину шосту статті 26 доповнено пунктом "й" згідно із Законом № 1275-VII від 20.05.2014; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1614-VII від 25.07.2014; в редакції Законів № 1634-VIIвід 12.08.2014, № 116-VIII від 15.01.2015}

к) у зв’язку з настанням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцем - жінкою, яка має дитину (дітей) віком до 18 років;

{Частину шосту статті 26 доповнено пунктом "к" згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015}

л) у зв’язку із застосуванням заборони, передбаченої частинами третьою та четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади";

{Частину шосту статті 26 доповнено пунктом "л" згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015}

м) у зв’язку із закінченням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу за новим контрактом військовослужбовцями, які проходили військову службу за контрактом, укладеним на умовах, передбачених абзацом другим частини третьої статті 23 цього Закону.

{Частину шосту статті 26 доповнено пунктом "м" згідно із Законом № 711-VIII від 06.10.2015}

 Через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких встановлено Кабінетом Міністрів України:

Військовослужбовці, крім військовослужбовців строкової військової служби, та особи рядового і начальницького складу на їх прохання можуть бути звільнені з військової служби та із служби осіб рядового і начальницького складу через такі сімейні обставини та інші поважні причини:

виховання матір’ю (батьком) - військовослужбовцем, особою рядового чи начальницького складу, яка (який) не перебуває у шлюбі, дитини або кількох дітей, що з нею (з ним) проживають, без батька (матері);

утримання матір’ю (батьком) - військовослужбовцем, особою рядового чи начальницького складу, яка (який) не перебуває у шлюбі, повнолітньої дочки, сина віком до 23 років, якщо вона (він) є інвалідом I чи II групи або продовжує навчання (студенти, курсанти, слухачі (крім курсантів і слухачів військових навчальних закладів), стажисти вищого навчального закладу) і у зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги матері (батька);

укладення шлюбу військовослужбовцем, особою рядового чи начальницького складу із громадянкою (громадянином) України, іноземцем або особою без громадянства, що постійно проживає за межами України;

хвороба військовослужбовця, особи рядового чи начальницького складу або члена його сім’ї, якщо така хвороба згідно з висновком лікарської або лікарсько-експертної комісії перешкоджає військовослужбовцю або особі рядового чи начальницького складу проходити службу в даній місцевості чи проживати в ній членові його сім’ї, у разі відсутності можливості переміщення (переведення) до іншої місцевості;

необхідність постійного стороннього догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії для осіб віком понад 18 років чи лікарсько-консультативної комісії для осіб до 18 років;

наявність у військовослужбовця, особи рядового чи начальницького складу трьох і більше дітей;

неможливість призначення одного з військовослужбовців, осіб рядового чи начальницького складу, які перебувають у шлюбі, в межах одного населеного пункту (гарнізону) в разі переміщення (переведення) дружини (чоловіка) на нове місце служби до іншого населеного пункту (гарнізону);

довгострокове відрядження за кордон дружини (чоловіка) військовослужбовця, особи рядового і начальницького складу.

 

Добавил: Валерій

Добрий день, Хотіла отримати інформацію як переоформити особові рахунки для оплати електроенергії та газу якщо я не являюсь власником квартири а маю прописку на ній. Власник квартири є моя мама. Дякую

Доброго дня!

Для переоформлення особового рахунку на нового власника необхідно мати при собі такі документи: 1. Документ, що посвідчує право власності на житло (Договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про спадщину і т.д.); 2. Витяг з державного реєстру прав власності на нерухомість; 3. Довідка з балансоутримуючої організації (ЖРЕП, ЖБК, ОСББ) про кількість і склад зареєстрованих осіб, або про те, що за даною адресою ніхто не зареєстрований; 4. Паспорт та ідентифікаційний код власника (усіх співвласників).   З усіх цих документів необхідно зробити копії, щоб залишити в кожній комунальній службі, яка вас обслуговує (електроенергія, вода, опалення, газ) .

Добавил: Христина мізюк

27 лютого 2017р. видано довідку в управлінні прці та соцзахисту про те, що стоїть на обліку як учасник АТО. В цей же день подано заяви на отримання пільги з використання водопостачання, газопостачання та електроенергії. З якого моменту нараховується пільга з дати подання чи за поточний місяць?

Доброго дня!

Нарахування пільг проводиться з дня звернення громадян.

Добавил: Грицай Любов Орестівна

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)