З досягненням 18 років, кожен громадянин України може отримати безкоштовно п'ять земельних ділянок. В цілому, ви можете безкоштовно приватизувати 2,28 га.
Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України, держава може передати громадянину не більше двох гектарів для ведення особистого селянського господарства, для садівництва - не більше 0,12 га. На будівництво житлових будинків в місті і селах виділяють різні ділянки землі: в селі, ви не можете отримати не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, а в місті - 0,1 га. Для котеджного будівництва в законі передбачено не більше 0,1 га і гараж - не більше 0,01 га. Ви можете приватизувати кожен з типів земельної ділянки, тільки один раз, незалежно від того, чи є земля у членів сім'ї.
Отримати ділянку землі можна в будь-якому регіоні країни і це не залежить від місця проживання. Для приватизації необхідно знайти вільну ділянку. Залежно від того, де вона знаходиться - в місті, в селі чи районі, місцеві ради і повинні розглядати. Якщо ділянка землі за межами населеного пункту, вам потрібно піти в місцеве відділення Держгеокадастр - як правило, це земля для садівництва або особистого сільського господарства. Сама земля нічого не буде коштувати, але оформлення документів зажадає витрат.
, Землю можна отримати, але необхідно виділити певну суму на це. В загальному земля може бути приватизована за 1-5 тисяч гривень, І це не хабар, а витрати на землевпорядників, які повинні розробити технічну документацію.
Процес приватизації землі - це не проста процедура, через бюрократизм. Перед тим, як отримати свідоцтво про право власності на землю доведеться обігати багато офісів чиновників.
. "Приблизно весь процес може зайняти від шести місяців до двох років, Для учасників бойових дій ще менше -. 45 днів. Витрачений час дуже сильно залежить від бажання чиновників працювати.
Але перед оформленням необхідно конкретно знати, де земля, і чи вона вільна. Найпростіший спосіб знайти вільну ділянку в селі, ніж в місті.
Перевірти, чи земля є вільною можна за допомогою онлайн сайту "Публічна кадастрова карта України", відправити офіційний запит на надання інформації до місцевої влади або Держгеокадастр.
Дізнавшись про вільну земельну ділянку і чи може вона бути приватизована, необхідно звернутися з заявою до місцевого органу влади. Слід зазначити, приблизний розмір земельної ділянки, її цільове призначенням. Крім того, необхідно прикласти до заяви карту або графічний дизайн, який вказує на розташування землі. За законодавством розгляд питання про виділення земельної ділянки проходить протягом місяця.
Після отримання згоди сільради або мерії, ви можете почати розробку проекту відведення земельної ділянки. Цим займається організація землевпорядкування - за їхні послуги доведеться заплатити від 1500 до 10000 гривень. Сама розробка технічної документації земельної ділянки може зайняти від шести місяців до року часу.
Отримавши проект відводу земельної ділянки, потрібно звернутися в Держгеокадастр з заявою про державну реєстрацію ділянки. Зазвичай це робить організація управління земельними ресурсами, з якою укладено договір. Якщо всі документи в порядку і проект складений правильно, протягом двох тижнів кадастровий реєстратор видає витяг з державного земельного кадастру земельної ділянки із зазначенням кадастрового номера.
Маючи на руках витяг та копію проекту землевпорядкування необхідно звернутися до господаря землі - місцевої ради або адміністрації. Вони візьмуть проект і зареєструють в Міністерстві юстиції право власності. Після цього, рада чи адміністрація приймає рішення про передачу права власності на землю із зазначенням району та його розташування.
Для того, щоб отримати останній документ - свідоцтво про право власності на землю, вам необхідно подати заяву на державну реєстрацію в Укрдержреєстр або Держгеокадаастр. Заяву можна розглядати протягом 14 днів.
|