Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Я вийшла з декретної відпустки по догляду за дтиною до трьох років. На роботі новий начальник,який поки що пропонує мені написати заяву на іншу посаду(на моє місце хоче свого знайомого.)Я відмовляюся ,але його це не хвилює

Доброго дня!

Стаття 32 КЗПП. Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці
Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством. "

Тому Вас повинні прийняти на посаду і місце, які були до відпустки. Невиконання буде порушенням трудового законодавства. Пишіть скарги до профспілки, спеціаліста по дотриманню трудового законодавства (є в кожному районному центрі) або звертайтесь до суду заявою про поновлення на робочому місці. Всі дні які Вас не допускали до роботи будуть оплачені роботодавцем.

Добавил: Ірина

Добрий день скажіть будь ласка якщо я проживаю з малолітньою дитиною в будинку батька моєї дитини в він помер півроку назад і його мама хоче написати заповіт на мою дитину на його частину але я одинока мама і син на моїй фамілії як нам зробити і які я маю права як одинока мама приписані

Доброго дня!

 Потрібно вияснити в чиїй власності квартира. Якщо власника 2 (мати і син) то та частина, яка належить синові, Вашому чоловікові, після його смерті, якщо не було заповіта, переходить у власність Вам і матері. У нотаріуса мама чоловіка може відмовитися від своєї частини спадщини на Вашу користь. Може написати заповіт на Вашого сина. 

Стосовно приписки то мати малолітньої дитини живе разом з дитиною.

Добавил: Тоня

Якщо батьки розлучились і син залишився жити в матері, але батька опікунства не позбавили, чи може батько в похилому віці попросити грошову підтримку від сина через суд, як опіку над ним(батько не виплачував елементи)? І який шанс позбавлення опікунства батька над сином від першого шлюбу, якщо він одразу після розлучення вступив в інший шлюб і роки 3 не цікавився дитиною, не виплачував коштів(не був поданий на елементи)?

Доброго дня!

Згідно Сімейного кодексу України:

1. Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

2.Тільки через суд присуджуються аліменти на дитину.

3. Позбавлення батьківських прав застосовується до батьків, які не забезпечують належне виховання своїх дітей і застосовується лише за рішенням суду.

Підстави, за яких батьки можуть бути позбавлені батьківських прав:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) експлуатують дитину, примушують її до жебракування, бродяжництва,  непосильної праці, заняття проституцією, злочинною діяльністю; 
3) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини;
4) жорстоко поводяться з дитиною: вчиняють фізичне чи психічне насильство, принижують гідність дитини тощо.
5) є хронічними алкоголіками або наркоманами і це підтверджено відповідними медичними висновками;
6) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини. УВАГУ! Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, наприклад: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини і це негативно впливає на її фізичний розвиток; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її виховання; не надають дитині доступу до культурного і духовного розвитку; не виявляють інтересу до життя; не створюють умов для отримання освіти.
Вказані фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.

4. 

Глава 16 
ОБОВ'ЯЗОК БАТЬКІВ УТРИМУВАТИ ПОВНОЛІТНІХ ДОЧКУ, СИНА ТА ЙОГО ВИКОНАННЯ

Стаття 198. Підстави виникнення обов'язку батьків утримувати повнолітніх дочку, сина

1. Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.

Стаття 199. Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання

1. Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

2. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Стаття 200. Розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина

1. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

2. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Стаття 201. Застосування норм цього Кодексу до відносин щодо обов'язку батьків утримувати повнолітніх дочку, сина

1. До відносин між батьками і дочкою, сином щодо надання їм утримання застосовуються норми статей 187, 189-192 і 194-197 цього Кодексу.

 


Здравствуйте! Я пенсионер 1947 г.р., проживаю с женой инвалидом 1 группы 1952г.р. У жены заболевание рассеянный склероз. Вот уже пять лет она прикована к кровати и мне приходится ухаживать за ней. Болезнь прогрессирует, мне приходится кормить самому жену, менять памперсы, мыть и т.д. В общем жена не ходит, не разговаривает, не может писать (подписывать). Живём на мою пенсию. Памперсы, лекарства не дешевые. Вопрос: как оформить опекунство для получения пенсии. Т.е. для оформления пенсии для жены она должна в пенсионом фонде оформить документы и поставить подпись, чего сделать она не может. Как и где мне нужно оформить документы для того, чтобы я мог за неё расписываться. Слышал ещё, что возможно за опекунство мне положена пенсия дополнительная (не уверен). С женой прожили 45 лет, виллы не имеем. Делить нам нечего ( просто пишу и мне кажется, что могут подумать посторонние о корысти). Помогите пожалуйста советом.

Доброго дня!

Вам потрібно звернутися в територіального органу опіки та піклування (знаходяться в районних  адміністраціях). Разом з спеціалістами цієї установи через суд визнати Вашу жінку недієздатною та назначити опікуна (наприклад Вас) і тільки після цього Ви будете мати право оформлювати всі документи від її імені, як опікун. 

Тобто:

1. Звернутися до органу опіки щодо призначення опікуна.

2. Разом з органом опіки та піклування звернутися до суду з заявою про визначення фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.

3. Оформити пенсію для жінки та компенсаційні виплати за надання соціальних послуг (догляд за людиною, яка потребує стороннього догляду.

 

Добавил: Свердлов Алексей Иванович

Чи може військовослужбовець звернутися за медичною допомогою до цивільного лікаря ,як що військовий лікар знаходится на значной відстані ?

Доброго дня! 

Ви можете звернутися за допомогою до цивільного медика. Але оформлення лікарняного здійснюється тільки у військових госпіталях. Тому що згідно Наказу №260 "Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" грошове забезпечення за період лікування відбувається за висновком військово-лікарської комісії. 

Добавил: Олексій

1-10 11-20 ... 591-600 601-610 611-615
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)