Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Доброго дня! підкажіть будь ласка, чи мають право в учителя вирахувать із зарплати за грудень 2014 р. гроші за те, що рік тому тому у грудні 2013 року працівник їздив від фонду соціального страхування у відпустку.

Доброго дня!

Вам потрібно звернутися до головного бугалтера за роз"ясненням причини відрахувань з зарплати. Тому, що так не може бути, щоб робітник з"їздив на відпочинок по путівці без оплати вартості. Також можна звернутися в фонд за інформацією щодо оплати путівок наданих за грудень 2013 року.

Добавил: Марина

Підскажіть,будь ласка,чи можна скласти заповіт на неприватизований будинок в селі і хто посвідчує заповіт?ДЯКУЮ!

Доброго дня!

Відповідно до п. 159 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 №20/5 (далі – Інструкція), при посвідченні заповіту від заповідача не вимагається подання  доказів,  які  підтверджують  його  право  на  майно,  що заповідається. Тобто, для складання і посвідчення заповіту на нерухоме майно (будинок та земельну ділянку) від Вашої бабці не вимагатимуть наявності документів, які підтверджують її право власності.

Разом з тим, відповідно до п. 216 Інструкції, видача свідоцтва про право на  спадщину на  майно, яке підлягає реєстрації, провадиться нотаріусом після  подання правовстановлювальних документів про належність цього майна спадкодавцеві та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна. Якщо до складу спадкового майна входить  нерухоме  майно,  що підлягає реєстрації  (за  винятком  земельної ділянки), нотаріус вимагає, крім правовстановлювального документа,  витяг з  Реєстру прав власності.

Таким чином, якщо на момент смерті бабусі у неї будуть правовстановлювальні документи на будинок та земельну ділянку (майно буде приватизоване), то оформити своє право на спадщину на підставі заповіту Ви зможете в нотаріальній конторі. На підставі свідоцтва про право на спадщину здійснюється переоформлення документів на право власності на успадковане майно на Ваше ім’я як спадкоємця.

У випадку, якщо на момент смерті бабусі у неї не буде документів, які засвідчують її право власності на будинок та на земельну ділянку, визнавати її право власності на це майно доведеться у судовому порядку. Відповідно до статті 393 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. У суді слід буде доводити на підставі існуючих доказів, що право власності на земельну ділянку та на будинок бабця дійсно набула за життя на законних підставах, і спадкоємець має право отримати це нерухоме майно у спадщину.

Отже, Вам вирішувати, як поступити у Вашій ситуації, з огляду на вищевказане. Разом з тим, рекомендуємо поступити відповідально і заздалегідь потурбуватись про наявність усіх правовстановлюючих документів на нерухоме майно (будинок та земельну ділянку) до смерті власника (бабусі), щоб згодом не ускладнювати собі порядок отримання цього майна у спадщину.

Добавил: Михайло

Я отримую пенсію по втраті годувальника,навчаюсь на денній формі у вузі. Підскажіть,будь ласка, чи буде мені нараховуватись пенсія,якщо я працевлаштуюсь офіційно, але залишусь навчатись на денній формі навчання,тільки на індивідуальному графіку?

Доброго дня!

Згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ст.36:
2. Непрацездатними членами сім'ї, хто має право на пенсію по втраті годувальника, вважаються:
Діти,   які   навчаються   за   денною   формою   навчання  у загальноосвітніх  навчальних
закладах системи загальної середньої освіти
, а також
професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому   числі  у
період  між  завершенням  навчання  в  одному  із зазначених
навчальних  закладів  та вступом до іншого навчального закладу   або
у   період   між  завершенням  навчання  за  одним
освітньо-кваліфікаційним  рівнем та продовженням навчання за іншим за
умови,  що  такий  період не перевищує чотирьох місяців), - до
закінчення  такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення  ними  23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років  незалежно  від  того, навчаються вони чи ні;

Якщо головна умова буде виконуватися, то пенсія по втраті годувальника буде нараховуватися і в майбутньому.

Добавил: Софія

Чи можна оформитися опікуном за бабусею,якій 66 років і вона має 2 групу інвалідності загального захворювання довічно?

Доброго дня!

Так, можна. Детальніше ознайомтесь тут

Добавил: Литвинович Христина Андріївна

Чи існують льготи на оплату харчування в школі для дитини (6 років), яку виховує мати-одиначка?

Доброго дня!

Згідно Постанови КМУ №116 "ПОРЯДОК надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість":

У загальноосвітніх навчальних закладах денної форми навчання за рахунок бюджетних коштів здійснюється харчування учнів:

яким згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" гарантується пільгове харчування;

1-4 класів;

з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

з малозабезпечених сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Добавил: Марія

Чи можу я на кордоні забрати свій податок який платила в Польщі???

Доброго дня!

 Tax Free (Такс фрі) - це спеціальна система, яка призначена для  змоги повернення податку на додану вартість (ПДВ) іноземцями за  куплені в середині країни товари.

Забрати гроші по чеках Tax Free можна тільки після вивезення цих товарів за межі країни, де вони були придбані. Відсоток повернення  податку, а також мінімальна сума для можливості його повернення встановлюється кожною країною окремо.

Усі нижче наведені дані будуть стосуватись виключно повернення ПДВ з придбаних товарів у Польщі (Zwrot VAT).

Тож, розглянемо основні вимоги, які повинні бути дотримані для повернення ПДВ (VAT):

Хто може скористатись системою Tax Free для повернення ПДВ (VAT) з товарів куплених в Польщі?

Особами, які можуть отримати повернення податку у зв’язку з вивезенням з Польщі за межі Європейського Союзу товарів куплених на території Польщі, можуть бути тільки фізичні особи, які не мають постійного місця проживання на території ЄС.

Місце постійного проживання (а відтак можливість на повернення ПДВ) визначається  на підставі паспортних даних чи іншого пред’явленого документа, який посвідчує особу.

Повернення податку стосується виключно податку ПДВ (VAT) сплаченого при придбанні товарів на території Польщі, які будуть вивезені за межі ЄС в особистому багажі подорожуючого в первісному стані, при цьому це не стосується пального.

Також слід пам’ятати, що ставка податку ПДВ на різні товари може бути різна, тож у випадку купівлі товарів, наприклад, звільнених від податку зі ставкою 0.00%, при вивезенні їх за межі ЄС вам не повернуть нічого.

 

Не кожен магазин в Польщі має право оформляти документи для повернення ПДВ їхнім закордонним покупцям. Для цього фірма повинна відповідати трьом умовам:

    Бути зареєстрованим платником ПДВ (за винятком тих платників податків чий оборот за рік складає менше 150 00 злотих);
    Мусить проводити облік продаж та сплаченого ПДВ (VAT) з залученням реєстраційних кас.
    Мати укладену угоду про повернення ПДВ принаймні з одною фірмою, яка має пункти повернення. Або ж фірма може сама повертати гроші клієнтам.

Також фірма повинна забезпечити інформацію для клієнтів про те, що вона повертає ПДВ, на чотирьох мовах: англійській, польській, німецькій та російській. Додатково повинна позначити місце продажу та товари, з яких повертають ПДВ.

Способи повернення!

Повернути ПДВ (VAT) в Польщі можна в злотих, повернувшись в магазин де були здійснені покупки або ж у спеціалізованій точці повернення, наприклад Global Blue. До речі повернути податок можна не тільки готівкою, Вам можуть виписати чек або переслати  гроші на платіжну картку. Також на Україні деякі банки мають партнерські договори з Global Blue (ВТБ, Приватбанк), проте відсоток повернених коштів буде в рази менший від очікуваного у зв’язку з високою комісією за послугу.

Умови повернення ПДВ (VAT) для подорожуючого!

Повернути ПДВ зможуть тільки ті іноземці, які вивезли товар придбаний в Польщі поза територію ЄС не пізніше останнього дня третього місяця, який наступає після місяця в якому була здійснення покупки. Тобто це може бути більше як 90 днів. Якщо вивезти товар пізніше, то, навіть при правильно оформлених документах на митниці, ніхто грошей Вам уже не поверне.

Повернення грошей в сумі податку здійснюється згідно оформленого продавцем документу, до якого прикріплюють або додають касовий фіскальний чек (paragon). Також вивіз повинен бути зафіксований номерним штампом польської митниці.

Митник “проводить” документ після перевірки наявності товару та відповідності даних вписаних у фактурі-VAT з даними на товарі, а також звіряє дані паспорта з вписаними в документі.

Кінцева сума коштів до повернення становить суму податку згідно фактури-VAT за мінусом комісійних, які беруть як магазин-продавець так і спеціалізовані пункти повернення (Global bue). В Польщі магазини як правило більше 1-3% не беруть, Global blue може “здерти” більше.

Пам’ятайте!, що мінімальна сума, на яку зроблені покупки, для подальшого повернення ПДВ (VAT) повинна становити не менше 200 злотих. В іншому випадку Вам ніхто нічого не поверне, навіть якщо магазин оформить фактуру і митник засвідчить вивіз товару.

Добавил: Наталія

Добрый день. Я работаю в госучереждении и сейчас нас, можно сказать насильно ,пытаются перевести из приватбанка в ощад? Насколько это законно и имею ли я право отказаться и получать в привате.

Доброго дня!

Форми виплати заробітної плати визначені у Законі України «Про оплату праці».

Так, згідно ст.24 даного Закону

За особистою письмовою згодою працівника  виплата  заробітної плати   може   здійснюватися   через  установи  банків,  поштовими переказами  на  вказаний  ними  рахунок  (адресу)  з  обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця.

Заставити Вас не можуть.

 

Добавил: Анна

Які потрібно зібрати документи , що город переробити на участок під забудову...і поміняти цільве призначення землі...

Доброго дня!

З 2013 року істотно змінився порядок зміни цільового призначення земельної ділянки для громадянина – власника такої земельної ділянки.

З 01.01.2013 набули чинності Закон України «Про Державний земельний кадастр» та положення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо заборони зміни цільового призначення земельної ділянки у випадку її невідповідності детальному плану території та/або плану зонування території. З 21.03.2013 втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 №502, якою було раніше затверджено Порядок зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб. Загалом, порядок зміни цільового призначення земельної ділянки схожий на порядок відведення земельної ділянки у власність із земель державної або комунальної власності, проте має певні свої особливості.

Для того, щоб змінити цільове призначення земельної ділянки, необхідно здійснити наступні дії: По-перше, замовити у землевпорядній організації виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною її цільового призначення. Щоб знайти таку організацію можна: - звернутися до сусідів чи знайомих, які вже оформили документи на землю, та запитати їх, яка організація це робила; - звернутися до місцевої ради – як правило, на території сільської чи міської ради працюють декілька землевпорядних організацій; - звернутися до районного (міського) відділу (управління) Держземагентства України та дізнатися, які організації працюють на території Вашого району або населеного пункту; - здійснити пошук в мережі Інтернет.

Увага! Розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, не потребує отримання дозволу жодним органом влади. Договір між власником земельної ділянки та землевпорядною організацією є єдиною підставою для розроблення проекту. По-друге, домовитись з землевпорядною організацією про вартість, строки виконання робіт та укласти відповідний договір. Обов’язково потрібно звернути увагу на те, щоб в договорі були вказані конкретні терміни виконання робіт. Строк виконання робіт згідно законодавства не може перевищувати 6 місяців. По-третє, землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у строки, встановлені договором. Межі земельної ділянки, при потребі, мають бути закріплені межовими знаками встановленого зразка. Проект землеустрою має бути складений у паперовій формі та у формі електронного документу.

Увага! Слід вимагати від землевпорядної організації надання примірника виготовленої землевпорядної документації у паперовій формі. У разі виникнення судового спору щодо законності зміни цільового призначення земельної ділянки у суді, вона буде слугувати доказом. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає погодженню уповноваженими органами влади відповідно до статті 186-1 Земельного кодексу України. У разі, якщо змінюється цільове призначення особливо цінних земель, земель лісогосподарського призначення, а також земель водного фонду, природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок підлягає обов’язковій експертизі, яка проводиться Держземагентством України. По-четверте, необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора у територіальному (районному, міському) органі Держземагентства України із заявою про внесення змін до відомостей про земельну ділянку. Якщо інше не передбачено договором про розроблення проекту, до цього органу має звертатись землевпорядна організація. До заяви додається: - розроблений та погоджений уповноваженими органами проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у паперовому вигляді та у формі електронного документу, а у разі, якщо щодо проекту проводилась державна експертиза – також оригінал позитивного висновку цієї експертизи; - документ, що підтверджує оплату послуг із внесення відомостей до Державного земельного кадастру. По-п’яте, подана заява на протязі 14 днів розглядається державним кадастровим реєстратором територіального органу Держземагентства у районі (місті), за наслідком чого, у разі, якщо подані документи складені вірно, державний кадастровий реєстратор вносить відомості про зміну цільового призначення Вашої земельної ділянки до Державного земельного кадастру. По-шосте, звернутись до органу, уповноваженого приймати рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки з клопотанням про затвердження проекту. Таким органом у межах населених пунктів є відповідна сільська, селищна, міська рада, за межами населених пунктів – місцеві державні адміністрації. По-сьоме, уповноважений орган має прийняти рішення про затвердження проекту та зміну цільового призначення земельної ділянки або відмову у вчиненні таких дій. Увага! Відмова органу влади у зміні цільового призначення земельної ділянки повинна бути мотивована і містити у собі посилання на підстави відмови. Такими підставами можуть бути: - невідповідність запроектованого цільового призначення вимогам закону або прийнятих відповідно до нього нормативно-правових актів, - неузгодженість цільового призначення земельної ділянки вимогам затвердженої містобудівної документації або документації із землеустрою.

Добавил: Валентина

якщо син учасник бойових дій та мати дитина війни як розраховується пільга на газопостачання

Доброго дня!

У разі коли декілька членів однієї родини, які проживають разом, мають право на пільги з оплати спожитої електричної енергії, газу, води, теплової енергії, пільга надається тільки одному з членів родини. Споживач, який має декілька пільг, може обрати тільки одну, більшу за розміром пільгу.

Добавил: юля

Чи має право селищна рада виплачувати матеріальну допомогу для компенсації за житлово-комунальні послуги учасникам АТО? Згідно яких номативно-правових актів? Дякую.

Доброго дня!

Центральне місце серед нормативних актів щодо пільг для учасників бойових дій займає  Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Крім того, це питання регулюється законами "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та іншими нормативними актами.

Відповідно до ст. 5 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Безпосередньо перелік пільг, що передбачені для учасників бойових дій, вказаний у ст. 12 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Отже, учасникам бойових дій надаються такі пільги:

1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

2) першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);

3) безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;

4) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

5) 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю);

6) 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

8) користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;

9) щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;

10) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

11) виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

12) використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;

13) переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації;

14) першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом. Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов'язків військової служби, забезпечуються жилою площею, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій, - протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.

15) одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п'ятого року після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України;

16) першочергове право на вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, до садівницьких товариств, на придбання матеріалів для індивідуального будівництва і садових будинків;

17) безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою;

18) зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;

19) позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів;

20) першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;

21) позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також на обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування закладами соціального захисту населення відшкодовуються витрати, пов'язані з доглядом за цим ветераном війни, в порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством;

22) учасникам бойових дій на території інших держав надається право на позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладів та переважне право на вступ до професійно-технічних навчальних закладів і на курси для одержання відповідних професій. Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6 цієї статті, надаються учасникам бойових дій та членам їхніх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього. Площа житла, на яку нараховується 75-процентна знижка плати, передбачена пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування (споживання), встановленими цими пунктами, незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати. Якщо в складі сім'ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 75 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 75-процентна відповідна знижка плати.

Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, статтею 17-1 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачено щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня. Її розмір визначається Кабінетом міністрів в межах бюджетних призначень, встановлених законом про держбюджет. При цьому сума разової грошової допомоги, що належала особі згідно з цим законом і залишилася не одержаною у зв'язку з її смертю, не включається до складу спадщини і виплачується батькам, чоловіку (дружині), дітям особи, якій передбачена виплата разової грошової допомоги, або родичам, що проживали разом з нею.

Статтею 1 ЗУ "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни", починаючи з 1 травня 2004 року, встановлено виплату щомісячної виплати цільової грошової допомоги на прожиття учасникам бойових дій у розмірі 40 гривень, незалежно від розміру пенсій та надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги та пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Статтею 8 ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачено, що час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, який оголошується відповідно до закону "Про оборону України", зараховується до їхньої вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається урядом. Крім того, стаття 18 того ж закону містить положення, згідно з яким членам сімей військовослужбовців, які проходять військову службу в особливий період, гарантується виплата грошового забезпечення цих військовослужбовців у разі неможливості ними його отримання під час участі у бойових діях та операціях. У такому разі виплата грошового забезпечення здійснюється членам сімей військовослужбовців, зазначеним у пункті 6 статті 9 цього закону.

Відповідно до п. 3 прикінцевих положень ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях ... мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

Згідно з постановою КМУ "Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій" від 28 липня 2010 р. N 656, встановлено, що з 1 січня 2012 р. інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в ... учасників бойових дій - 165 відсотків, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.
 

Добавил: Светлана

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)