Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Я офіційно працюю. Але в даний час тяжко захворів мій батько і він потребує постійного догляду. Чи можу я оформити догляд за батьком і не втратити місця роботи? якщо так - то як саме?

Доброго дня!

Догляд за престарілими проводять  тільки безробітні працездатні громадяни. Тобто для оформлення офіціальної опіки Ви повинні бути безробітним.

Добавил: Одновол Леонід Миколайович

як отримати грошову компенсацію за догляд за людьми похилого віку від їх дітей

Доброго дня!

Тільки за допомогою суду.

Добавил: viktorpo

На ділянкі яка призначена для комерційного використання і яка є викуплена згідно державного акта,можлива установка тимчасової споруди по межам землі,чи потрібно один метр відступити від межі?

Доброго дня!

Для підпрємницької діяльності.

Розміщення тимчасової споруди проводиться згідно Положення  "Про порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності" затверджений Наказом Міністерства будівництва № 244 від 21.10.2011 р.  А також будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень,  вимог щодо охорони навколишнього природного  середовища  та  раціонального  використання територій, охорони  історико-культурної   спадщини,   земельно-господарського устрою.

Для особистого користування: можна, якщо у сусідів не буде притензій.

 

 

Добавил: МИкола

Спочатку у дитини померла мати. Він став отримувати пенсію пенсію. Зараз помер батько. Яку пенсію він буде отримувати?

Доброго дня!

Дітям-сиротам пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірах, визначених вище, виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків. Зверніться до Пенсійного фонду за перерахунком.

Добавил: Світлана

Чи порушується закон якщо люина зареєстрована в одній обдасті, а фактично проживає в іншій, при цьому претендує на отримання пільгових ліків за місцем проживання?

Доброго дня!

Основним нормативним документом, який регу­лює це питання, є Поста­нова Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядку­вання безоплатного та пільгового відпуску лі­карських засобів за ре­цептами лікарів у разі амбулаторного лікуван­ня окремих груп населен­ня та за певними катего­ріями захворювань».

Згідно з цією постановою безоплатне або пільгове забезпечення лікарськи­ми засобами за рецепта­ми у разі амбулаторного лікування особи зале­жить від того, до якої групи населення нале­жить хворий, а також від категорії захворювання.

Безоплатно і на пільго­вих умовах відпускають­ся лікарські засоби, за­значені у переліку лікар­ських засобів вітчизня­ного та іноземного ви­робництва.

Відпуск лікарських засо­бів безоплатно і на піль­гових умовах у разі амбу­латорного лікування осіб аптеки провадять за ре­цептами, що їх випису­ють лікарі лікувально-профілактичних закла­дів за місцем проживан­ня осіб.

Добавил: іра

Чи можна звільнити працівника пенсіонера,якщо його дитина навчається в Університеті на денній формі навчання?

Доброго дня!

Обмежень щодо звільнення песіонерів немає.

Добавил: Павло

Доброго дня! Мене звуть Ольга, хочу звернутися з таким питанням. Я працюю з 2002 року бібліотекарем у відділі освіти, мають педагогічну освіту (викладач математики та інформатики) цього року я поступила у коледж на бібліотечну справу, буду іти в декретну відпустку. На моє місце хотять взяти іншу, яка буде мати вищу освіту бібліотечну. Чи можуть її перевести методистом по бібфондах, якщо я вийду на своє місце після закічення лікарняного, чи може я маю перевагу піти на посаду методиста?Будь ласка дайте відповідь.

Доброго дня!

Після декретної відпустки Ви повинні повернутися на своє робоче місце за посадою, яка була до декрету. Далі все буде залежати від керівництва: кого залишати на посаді бібліотекаря а кого переводити на посаду методиста.

Добавил: Ольга

Доброго дня! Прошу відповісти на таке питання: Згідно якого Закону України, чи Постанови КМУ чи будь якого іншого нормативно-правового акту потрібно пільговикам поновлювати кожного року документи на пільги в житлово-комунальних установах???

Доброго дня!

Якщо пільга надається на постійно діючій основі, тобто посвідчення, то поновлювати право на такі пільги непотрібно. В жодному законодавчому акті це не прописано. Якщо пільговик зареєстрований в Єдиному реєстрі пільговиків, то він автоматично має право на пільгу до того часу допоки у нього є посвідчення пільговика.

Щодо субсидій, то Згідно з п.14 Положення "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива"

Субсидія    для    відшкодування    витрат    на   оплатужитлово-комунальних   послуг   призначається   на  шість  місяців.
Субсидія  для  придбання  скрапленого  газу,  твердого  та рідкогопічного  побутового  палива  призначається один раз на календарний рік  за особистим зверненням громадян.

Добавил: Роман Михайлович

Чи мае право чоловік бути оформленим по догляду до 3 років, якщо дружина працюе повний робочий день? Чи рахуеться він зайнятим?

Доброго дня!

Відповідно до статті 18 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі - Закон № 504) та статті 179 КЗпП відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може використовувати повністю або частково також батько дитини, баба, дід або інший родич, які фактично доглядають за дитиною, або особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, і один з прийомних батьків. Згідно ч.4 ст. 20 Закону № 504 підставою для надання такої відпустки згаданим вище особам є довідка з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки по догляду за дитиною та виплату їй допомоги по догляду за дитиною припинено (із зазначенням дати). Отже, лише за умови надання довідки з місця роботи матері дитини згідно встановленим законодавством вимогам статті 2 Закону № 504 гарантовано право батька дитини, бабусі чи інших родичів, які фактично доглядають за дитиною, на отримання відпустки визначеної тривалості із збереженням на цей період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги). Абзац другий частини першої статті 7 закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” встановлює, що період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Добавил: Ходакевич Світлана Петрівна

Що робити, держава хоче щоб я повернув соціальну допомогу "по втраті годуальника сім*ї" виплачувалась протягом навчання, навчання закінчив в червні, а виплачували ще до вересня, а зараз вимагають повернути на протязі місяця суму за липень серпень. Дякую.

Доброго дня! Змушений Вас засмутити, але управління соціального захисту  висунуло обгрунтовану вимогу.

Згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ст.36:
2. Непрацездатними членами сім'ї, хто має право на пенсію по втраті годувальника, вважаються:
Діти,   які   навчаються   за   денною   формою   навчання  у загальноосвітніх  навчальних
закладах системи загальної середньої освіти, а також
професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому   числі  у
період  між  завершенням  навчання  в  одному  із зазначених
навчальних  закладів  та вступом до іншого навчального закладу   або
у   період   між  завершенням  навчання  за  одним
освітньо-кваліфікаційним  рівнем та продовженням навчання за іншим за
умови,  що  такий  період не перевищує чотирьох місяців), - до
закінчення  такими дітьми навчальних закладів,
але не довше ніж до досягнення  ними  23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років  незалежно  від  того, навчаються вони чи ні;

Добавил: Петро

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)