Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Подскажите пожалуйста,какие есть льготы матерям героиням,кроме одноразового вознаграждения?И можно оформлять этот статус,когда 5 ребенок только родился?

Доброго дня!

Згідно з Указом Президента України "Про почесні звання України" жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у т.ч. дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, мають право на отримання Почесного звання України "Мати-героїня".
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року № 117 "Про єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" категорії громадян, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", надання пільг не передбачено.
На сьогодні для осіб, відзначених званням «Мати-героїня» та потребуючих поліпшення житлових умов, законодавством України передбачено першочергове надання житла за місцем проживання (ст. 45 Житлового кодексу України).

Принагідно інформуємо, що жінки, які народили 5 або більше дітей і виховали їх до 8-річного віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і за стажу роботи не менш як 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

Матерям, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до восьмирічного віку, може встановлюватися пенсія за особливі заслуги як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законодавством, у розмірі від 20 до 25 відсотків (Закон України від 11.07. 2002 р. № 91-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»).

Перелік документів, які необхідно подати до відповідного центрального органу для подання присвоєння почесного звання "Мати-героїня":

- лист на ім'я керівника відповідного центрального органу про порушення клопотання про присвоєння почесного звання "Мати-героїня";

- нагородний лист встановленої форми від організації, установи і району, який подає кандидатуру;

- протокол засідання, де порушується питання висунення кандидатури на присвоєння почесного звання;

- копії свідоцтв про народження дітей;

- характеристики дітей зі шкіл;

- клопотання від громадської організації про присвоєння почесного звання (якщо подання здійснюється громадською організацією);

- копія свідоцтва про медаль материнства;

- довідка з ЖЕКу про склад сім'ї;

- копія трудової книжки матері.

Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка.

Добавил: Руфина

Я хочу піти на пенсію і взяти для ії розрахунку 60 міс. 1992-1997 років. В 1997 року мені була видана довідка про зарплату. На той час брали її на всяк випадок, тому що виїзджали із заполярія, та знали що із запитами потім можуть бути проблеми (неближній світ). Чи дійсна данна довідка для розрахунку пенсіїї зараз??? Якщо так, напишіть на який закон можу ссилатися. Дуже дякую!

Доброго дня!

Законого обмеження строку дії довідки про зарплату не існує. В Пенсійному фонді вимагають довідку не більше 3-х місячного строку. Тому все залежить від того чи захочуть посадовці взяти до розрахунку надану довідку.

Добавил: Марія

Чи можу я втратити свій дім якщо я прийму американське громадянство?

Доброго дня!

Право власності на будинок залишається за Вами незалежно від того чиє громаданство Ви маєте.

Добавил: Юрій

Я отримую пенсію по втраті годувальника на двох неповнолітніх дітей. Вийшла заміж. Чоловік хоче всиновити моїх дітей. Чи буду я отримувати пенсію після всиновлення

Доброго дня!

Згідно Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування"

ст.36 п 6: Неповнолітні діти,  які мають право на пенсію у зв'язку  з втратою годувальника, зберігають це право і в разі їх усиновлення

 

Добавил: Катерина

Чи мають право банки при знятті грошей (депозит) знімати в обов*язковому порядку начетбто страховий збір (як це сказали у банку) - 10 гривень, без права відмовитися, без показу на вимогу клієнта письмового розпорядження щодо цих дій? Ці 10 гривень знімают кожного разу зі зняття грошей, мотивуючи це Постановою КабМіну, яку не хочуть навіть показати .. або ж інші документи.

Доброго дня!

Вам потрібно звернутися до керівника банку за роз"ясненням причин зняття готівки.

Хоча в деяких банках знімають комісію за знімання грошей з депозиту через банкомати.

Р.S. Всі страхові збори і інші утримання з особстого рахунку повинні бути прописані в договорі з клієнтом банку.

Добавил: Алла

Вітаю, підсмажить будь-ласка куди нам звернутись якщо сусід на території якого проходять газові труби перекриває нам газ. Так як кран знаходиться також на його території. В газ службу та в міліцію все звертались. Вони не чим допомогти не змогли.

Доброго дня!

1. При кожному факті перекривання газу викликайте газову службу. При цьму вимагайте складання акту, який визначатиме причини вимкнення газу в стояку.

2. Назбиравши декілька фактів щодо порушень зверніться до міліції та вимагайте зафіксувати факт хуліганства з боку сусіда.

Також бажано б за наявності газовиків визивати міліцію, щоб підтвердити факти хуліганства.

Добавил: Марина

Чи можу я отримати субсидію, якщо свекруха (власник будинку, у спадок) не прописана, а прописана я (невістка) з дитиною до 6-ти років....доход мій 1350 грн...?!

Доброго дня!

Згідно Постанови КМУ №848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива"

Право  на  отримання  адресної  безготівкової субсидії для відшкодування   витрат   на   оплату  житлово-комунальних  послуг, а  також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидія) поширюється на  громадян,  які  проживають  у  житлових приміщеннях (будинках)
державного  та  громадського  житлового  фонду,  в  тому  числі  у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду  та  фонду  житлово-будівельних (житлових) кооперативів - на оплату   утримання  житла;  житлового  фонду  незалежно  від  форм власності  -  на  оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Добавил: Юлія

привіт скажіть будь ласка мій чоловік має дохід за пристарілим чи може він поїхати на 2 місяця у москву

Дорого дня!

Догляд за престарілим здійснюється непрацюючою особою на постійний основі. Тому при виїзді за кордон можлива компенсація неправомірно отриманих коштів допомоги від управління соцзабезом за період перебування за кордоном а також не входження цього періоду в страхових стаж.

Добавил: надя

Мені потрібно зареєструватися (приписатися)в квартирі де проживають мої батьки, але домової книги в них немає, є тільки довідка про привапизацію квартири. Які документи потрібні для реєстрації в квартирі?

Доброго дня!

Згідно Наказу МВС № 1077 "Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів"

Для реєстрації місця проживання особа або її законний представник подає до територіального підрозділу ДМС України, а після утворення центрів надання адміністративних послуг (далі - центр) - до відповідного центру:

письмову заяву про реєстрацію місця проживання (додаток 5);

документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;

квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;

талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні (у разі зміни місця проживання в межах України). Талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні не подається у разі оформлення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання;

документи, що підтверджують:

право на проживання в житлі - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї на реєстрацію місця проживання. У разі реєстрації місця проживання у центрі договір оренди житлового приміщення може бути засвідчено адміністратором центру;


право на перебування або взяття на облік у закладі/установі - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи (додаток 6), копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 28 грудня 2011 року № 574 "Про деякі питання діяльності центру обліку бездомних громадян", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 січня 2012 року за № 84/20397;

проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини, зразок якої наведено в додатку 7 до цього Порядку;

військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України, якщо реєструється місце проживання дитини, яка не досягла 16-річного віку;

заява про зняття особи з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 8 до цього Порядку (у разі здійснення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).

Домова книга після приватизації видається на руки. Зверніться до управління на балансі якого стоїть будинок.

Добавил: Олена

Чи можу я отримати субсидію, якщо у квартирі прописана я і сестра, мій чоловік у квартирі не прописаний. Ми з сестрою отримуєм мінімальну зарплату, а чоловік "грязними" 3200грн. Оплата комунальних послуг обходиться в 1 тис.грн.

З 1 жовтня 2014 року набирали чинності зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі – Положення), та постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії», які затвердженні постановою КМУ від 06.08.2014 року № 409.
Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг та обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу, який буде розраховуватись для кожного домогосподарства індивідуально за відповідною формулою:
Ро = Кд / Кг * Рг ,
де Ро - частка плати за послуги для домогосподарства (частка доходу), яка округлюється до двох знаків після коми;
Кд - коефіцієнт доходу домогосподарства – відношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (1176 грн. станом на 01.08.2014 р.), встановленого на дату, з якої призначається субсидія;
Кг - базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії – два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць, (Кг = 2);
Рг - базова норма плати за житлово-комунальні послуги – 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (Рг = 15).
Визначення розміру обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги, тверде паливо, скраплений газ
Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 „Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії”.
Відповідно до зазначених змін:
- змінюється розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї, який визначатиметься для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу;
Розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги для отримувачів    субсидії визначатиметься у наступному порядку:
1. Розмір доходу родини за попередні 6 місяців ділиться на 6 і визначається середньомісячний дохід.
2. Середньомісячний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства і визначається дохід на одну особу.
3. Дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу (1176 грн.), тобто визначається співвідношення доходу родини до розміру прожиткового мінімуму.
4. Отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15% (за базовий варіант взято обов'язкову плату у розмірі 15% доходу родини при доході на одного члена сімї на рівні двох прожиткових мінімумів) і таким чином визначається відсоток обов'язкової плати за житлово-комунальні послуги.
5.Відсоток обов'язкової плати множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства і визначається розмір обов'язкового платежу домогосподарства.
6.Розмір субсидії дорівнює різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і розміром обов'язкового платежу домогосподарства.
 ПРИКЛАД 1
Для домогосподарства з двох пенсіонерів,
які мають середньомісячний сукупний дохід 2500 гривень на місяць
1. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї - 2500 грн.;
2. Чисельність осіб у домогосподарстві - 2 людини;
3. Середньомісячний сукупний дохід на одну особу - 1250 грн.;
4. Розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм - 400 грн.
ПРИКЛАД 2
 Для домогосподарства з одного пенсіонера,
який має середньомісячний сукупний дохід 1500 гривень на місяць
1. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї - 1500 грн.;
2. Чисельність осіб у домогосподарстві - 1 людина;
3. Середньомісячний сукупний дохід на одну особу - 1500 грн.;
4. Розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм - 300 грн.
ПРИКЛАД 3
 
Для домогосподарства з двох працездатних осіб та двох дітей,
які мають має середньомісячний сукупний дохід 5100 гривень на місяць
1. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї - 5100 грн.;
2. Чисельність осіб у домогосподарстві - 4 людини;
3. Середньомісячний сукупний дохід на одну особу - 12750 грн.;
4. Розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм - 800 грн

Добавил: Ольга

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)