Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Добавил: Суліма Петро Іванович

Згідно Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"
учасникам бойових дій затверджується:
 75-процентна   знижка   плати   за  користування  житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв.  метр загальної площі житла на кожну особу,  яка  постійно проживає  у  житловому  приміщенні (будинку) і має право на знижку 
плати,  та  додатково  10,5 кв. метра на сім'ю.
  Перелік послуг з утримання житлового фонду, які надаються в рахунок оплати проживання (квартплата):
1. Прибирання сходових кліток
2. Вивезення та утилізація твердого по­бутового та грубого сміття.
3. Обслуговування ліфтів
4. Електроенергія для ліфтів
5. Освітлення сходових кліток, підвалів, підкачка води
6. Прибирання прибудинкової території
7. Обслуговування внутрішньо будинко­вих систем водо-теплопостачання, водовідведення, зливової каналізації.
8. Дератизація (дерататизаційні роботи у підвалах і на 1 поверсі будинку, а також сміттєкамер (пояснення від автора)
9. Дезінфекція.
10. Обслуговування димовентиляційних каналів.
11. Прибирання підвалів, технічних по­верхів та покрівель.
12. Обслуговування диспетчеризації.
13. Технічне обслуговування систем про­типожежної автоматики й димовідведення.
14. Технічне обслуговування побутових електроплит.
15. Поточний ремонт:
- покрівлі
- під'їздів та сходових кліток, підвальних
- несучих та захисних конструкцій бу­динку та столярних виробів
16. Ремонт обладнання спортивних май­данчиків (за наявності).
17. Ремонт обладнання дитячих майданчиків (за наявності).
18. Поливання дворів, клумб, газонів.
19. Підготовка житлового фонду по екс­плуатації в зимовий період.
20. Вивезення снігу.
21. Витрати на виготовлення розрахун­кових книжок та довідок наймачам.
22. Експлуатація номерних знаків.
23. Очищення неканалізаційних люків.
24. Очищення дворових туалетів та при­ярків.
25. Утримання виробничих майсте­рень, транспортних засобів та механізмів для обслуговування житла, поточного ре­монту і ліквідації аварій.
26. Інші прямі витрати, передбачені чинним законодавством.
Добавил: євгенія

Статтею 33 Закону України «Про державну службу» визначено, що державним службовцям може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
Відповідно до п. 2 постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» надано право керівникам органів, у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника. 
Добавил: Тетяна

З 01.07.2013 р. набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» від 14.05.2013 р.  № 231-VII, відповідно до якого допомога по вагітності та пологам стане об’єктом для нарахування та утримання єдиним соціальним внеском. Ставка ЄСВ визначається як для лікарняних — 33,2% для нарахування єдиного внеску за рахунок роботодавців та 2% для утримання.

Таким чином, період перебування працівниці у відпустці по вагітності та пологах з 01.07.2013р. буде зараховуватися до її страхового стажу.

Разом з тим, податок на доходи фізичних осіб з сум допомоги по вагітності та пологах не утримується (пп. 165.1.1 ПКУ).

Добавил: Анна (erix)

Добавил: олена

Згідно Постанови КМУ  від 27 грудня 2001 р. N 1751  "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми " п.37:
Допомога на дітей одиноким матерям призначається органами праці та соціального захисту населення за місцем їх проживання. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органі праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Добавил: Валерія

Беручи до уваги новий Прожитковий мінімум - 2013 для працездатної особи (тобто 1147 грн.), з 01 січня 2013 року податкова соціальна пільга (ПСП) має такі розміри:  100 % = 1147 * 0,50 = 573,50 гpив. (тобто 50 % вищезгаданого прожиткового мінімуму - розраховано згідно пункту 1 рoзділу XIХ "Заключних положень" Податкового кодексу) 150 % ПCП = 860,25 гpив. 200 % ПCП = 1147 гpив. Згідно підпункту 169.4.1 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга - 2013 може бути застосована до доходу робітника у виглядi заробітної плати тa прирівняних до неї виплат, якщo його розмір нe перевишує прожиткового мінімуму, встановленнoго для працездатної особи нa 01 січня звітногo податковогo року, помноженогo нa 1,4 тa округленого дo найближчиx 10 гривень.". Тобтo максимальний розмір доходу, до якогo до якогo застосовується податкова соціальна пільга у 2013 рoці = 1 147 * 1,4 ≈ 1610 грн.
Для платника податку, який (пп. "а", "б" пп.169.1.3 ПКУ):
а) є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років; 
надається розмір ПСП з ПДФО (у відсотках до загального розміру ПСП у 2013 році*)-150 %.
Тобто860,25*кількість дітей, а граничний розмір доходу для застосування податкової соціальної пільги:1610*кількість дітей
Добавил: Валентина

Пільги для багатодітних сімей

Багатодітна сім´я - сім'я,  в  якій  подружжя  (чоловік та жінка)  перебуває  у  зареєстрованому  шлюбі,  разом  проживає  та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати),  який (яка) проживає  разом  з  трьома  і більше  дітьми  та  самостійно їх виховує.
 З 1 січня 2012 року до складу багатодітної сім'ї будуть включатися також діти,  які  навчаються  за  денною  формою навчання   у   загальноосвітніх,   професійно-технічних  та  вищих навчальних закладах,  - до закінчення навчальних закладів,  але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на отримання пільг, є посвідчення батьків та дитини з багатодітної сім‘ї. Для отримання посвідчення одному з батьків потрібно звернутися до структурного підрозділу у справах сім'ї, молоді та спорту районної в місті Києві держадміністрації за місцем його реєстрації з наступним комплектом документів:
-     заявою батька або матері про видачу посвідчень;
-     копіями свідоцтв про народження дітей;
-     копією свідоцтва про шлюб (крім батька або матері, які виховують дітей самостійно);
-     копіями сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім'я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;
-     довідкою про склад сім'ї (форма № 3); 
-     фотокартками (батьків та дітей) розміром 30 х 40 міліметрів;
-     довідками із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання);
-     довідкою структурного підрозділу про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення не видавалися (у разі реєстрації батьків за різною адресою).
 
Посвідчення видаються одному з батьків багатодітної сім'ї протягом одного місяця після подання усіх необхідних документів. Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років.
 
Сім’я, яка належить до категорії багатодітних, має право на наступні пільги:

ЖИТЛО
Оплата житла:
50 % знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю) (Закон України "Про охорону дитинства").
50 % знижка плати за користування комунальними послугами та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. (Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.) (Закон України "Про охорону дитинства").
50 % знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення (Закон України "Про охорону дитинства").
50 % вартості абонентної плати від затверджених тарифів за користування квартирним телефоном, позачергове встановлення квартирних телефонів (Закон України "Про охорону дитинства").
При оплаті електроенергії - незалежно від обсягів споживання електроенергії тарифи не змінюються (постанова Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17.03.2011 № 343 «Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та затвердження змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам»).
Житлове забезпечення:
Надання жилого приміщення: позачергове - сім'ї, які мають 5 і більше дітей, та у разі народження у однієї жінки одночасно трьох і більше дітей; першочергове - багатодітні сім'ї (Житловий кодекс України).
Отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення: позачергове – сім'ї, які мають 5 і більше дітей, та у разі народження у однієї жінки одночасно 3 і більше дітей; першочергове - одинокі матері й батьки, які мають трьох або чотирьох дітей, а також у разі народження у однієї жінки одночасно двох дітей (Закон України "Про житловий фонд соціального призначення").
РОБОТА
Зменшення суми загального місячного оподаткування доходу (заробітної плати) на суму податкової соціальної пільги (Закон України "Про податок з доходів фізичних осіб").
Зарахування непрацюючим матерям до безперервного стажу роботи при обчисленні допомоги з тимчасової непрацездатності періоду по догляду трьох і більше дітей до 16 років (постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.1992 № 521 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту багатодітних сімей").
Надання щорічної додаткової відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів жінкам, які працюють і мають двох або більше дітей віком до 15 років (Закон України "Про відпустки").
ОСВІТА
50 % плати за перебування та харчування дітей у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах, а сім'ї, середньомісячний сукупний дохід яких нижче гарантованого мінімуму у розрахунку на одну особу, взагалі звільняються від плати за перебування та харчування дітей у цих закладах (постанова Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів").
Діти із багатодітних сімей здобувають позашкільну освіту безоплатно (ст. 26 Закону України «Про позашкільну освіту»).
Пільгові умови для вступу до державних та комунальних професійно-технічних, вищих навчальних закладів «… дітям з багатодітних сімей, у складі яких є 5 і більше дітей, за умови наявності у них достатнього рівня підготовки» (Закон України "Про охорону дитинства").
Звільнення від плати за навчання у ВНЗ державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації дітей з багатодітних сімей, у складі яких є 5 і більше дітей, а також осіб віком від 18 до 23 років із таких сімей за умови, що певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше (Закон України "Про охорону дитинства").
Перевага в отриманні пільгового державного кредиту для здобуття дітьми вищої освіти (постанова Кабінету Міністрів України від 16.06.2003 № 913 "Про затвердження Порядку надання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти").
Безкоштовні запрошення для дітей на новорічні та різдвяні свята.
ОХОРОНА ЗДОРОВ‘Я
Щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я, компенсація витрат на зубопротезування – для дітей.
Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація – для дітей (Закон України "Про охорону дитинства").
Безкоштовна стоматологічна допомога для матерів (батьків) в КП "Київська міська стоматологічна поліклініка", тел. 484-01-58 (розпорядження Київської міської державної адміністрації від 26.06.2009 № 748 "Про затвердження Положення про порядок надання стоматологічної допомоги соціально-незахищеним верствам населення в КП "Київська міська стоматологічна поліклініка").
Безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку для дітей з багатодітних родин (Закон України "Про оздоровлення та відпочинок дітей").
ТРАНСПОРТ
Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання – для дітей (Закон України "Про охорону дитинства");
Один із батьків багатодітної сім'ї має право безоплатного проїзду в метрополітені на підставі посвідчення батьків багатодітної сім'ї (рішення Київської міської ради від 17.02.2011 №19/5406 «Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки»).
ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Встановлення пенсії за особливі заслуги матерям, які народили та виховали до 6-ти річного віку п'ятеро і більше дітей (Закон України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною").
Призначення дострокової пенсії за віком жінкам, які народили та виховали до 6-ти річного віку п'ятеро або більше дітей, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 15 років страхового стажу. 
За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання 5 або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, за наявності не менше 20 років страхового стажу (Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").
Присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» - жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі усиновлених (Указ Президента України від 29.06. 2001 № 476/2001 «Про почесні звання України»).
Добавил: Галина

Добрий день!
Нажаль мали право. Згідно Кодексу законів про працю ст. 42:
При скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:

1) сімейним - при наявності двох і більше утриманців;

2) особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;

3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;

4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;

5) учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

6) авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій;

7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання;

8) особам з числа депортованих з України, протягом п'яти років з часу повернення на постійне місце проживання до України;

9) працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, - протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.

Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.

Також  працівникам, які звільняються з роботи за скороченням штатів, виплачується вихідна допомога у розмірі середньомісячної заробітної плати.
Добавил: Вадим Олександрович

Так, має. При офромлені поспорта за наявності копії посвідчення, пільга по оплаті буде 100%.
Добавил: Ірина

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)