Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Детальна інформація в статті Невитребуваний пай - власність спадкоємців.
Добавил: Шаповалова Валентина Василівна

Субсидія – це щомісячна адресна безготівкова допомога сім»ям, що надається за рахунок коштів державного бюджету, для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Субсидія є безповоротною i її отримання не пов»язане i не тягне за собою зміни форми власності житла.

Субсидія надається

- на 6 місяців - для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, як правило;

- на 12 місяців – за бажанням, для сімей, що складаються з числа пенсіонерів, які не працюють, та інших непрацездатних громадян;

- на опалювальний період - для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, природного газу, електроенергії, що використовуються для iндивiдуального опалення, та на оплату житлово-комунальних послуг, якщо оплата послуг з теплопостачання провадиться лише в опалювальний період;

- один раз на календарний рік - для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Виплата цієї субсидії проводиться готівкою.

За умови призначення житлової субсидії розмір обов»язкової плати складає:

10 відсотків середньомісячного сукупного доходу у разі якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни (пенсіонери, діти, інваліди);

-15 відсотків середньомісячного сукупного доходу для інших категорій сімей.

Розмір обов»язкової плати зменшується у разі економного споживання послуг (за наявності лічильників) при нарахуванні субсидії на наступний період.

Для отримання субсидії при пред»явленні паспорта або іншого документу, що посвідчує особу, громадянин подає:

1.Заяву.

2.Декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

3.Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім пенсіонерів).

4.Паспорт або інший документ, що посвідчує особу.

5.Відомості про забезпеченність житловою площею (документ на право власності).

6. Відомості про забезпеченнісь комунальними послугами.

Дані, що вносяться до декларації про доходи та майновий стан:

1.Нарахована заробітна плата.

2.Інші грошові виплати, які мають систематичний характер.

3.Стипендії, пенсії, державна соціальна допомога.

4.Доходи від підприємницької діяльності та іншої незалежної професійної діяльності.

5. Усі види винагород, які виплачуються штатним (позаштатним) літературним працівникам, художникам, фотокореспондентам та іншим особам з фонду авторського гонорару.

6.Матеріальне забезпечення на випадок безробіття.

7.Доходи від здавання житлового приміщення (будинку) або інших будов у найм або в оренду,- натуральна оплата праці.

8.Грошове забезпечення військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби.

9.Суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров′я, що пов′язане з виконанням ним трудових обов′язків заробіток учнів та студентів, які поєднують навчання з постійною роботою на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання.

10.Одержані аліменти.

11.Фактичний заробіток осіб, які працювали у фізичних осіб, при цьому натуральна частина заробітної плати цих осіб також включається до їх сукупного доходу.

12.Суми індексації грошових доходів населення та компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв»язку з порушенням термінів їх виплати.

13.Доходи від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для ведення городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки (паю), виділеної внаслідок розпаювання землі.

14.Допомога у зв»язку з тимчасовою непрацездатністю.

15.Інші доходи, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства.

До майнового стану включаються відомості про інше житло, транспортний засіб, земельну ділянку.

Громадяни несуть відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Державними соціальними інспекторами перевіряється достовірність інформації наданої громадянами, що звертаються за призначенням субсидії. У разі виявлення недостовірної інформації, надання субсидії припиняється, зайво отриманні кошти підлягають поверненню в бюджет.

При виявленні недостовірної інформації, сім»я не позбавляється права на отримання субсидії та може її оформити на наступний термін.

В районі працює комісія, яка за заявою громадян розглядає питання призначення субсидій:

- на більшу площу житла, якщо площа житла перевищує встановлені норми: 21 кв.м на кожного зареєстрованого члена сім»ї та додатково 10,5 кв.м на сім»ю;

-у випадку якщо у житловому приміщенні зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працюють, не навчаються та не були зареєстровані у службі зайнятості протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії;

-якщо будь-яка особа, що зареєстрована у житловому примiщеннi, здає в оренду житло;

- якщо сім»я має у своєму володiннi більше ніж одне житло, загальна площа яких перевищує встановлені норми;

- якщо з моменту покупки житла не минув 1 рік;

- якщо сім»я має у своєму володiннi більш ніж один транспортний засіб;

- якщо будь-хто із членів сім»ї протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією здійснив купівлю на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім»ї;

- якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім»ї з»ясовано, що будь-хто із членів сім»ї має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно.

- якщо особа, яка звернулась за призначенням субсидії, не є власником житла.

У разі змін цін та тарифів, субсидії призначаються протягом трьох мiсяцiв з часу підвищення розміру платежів. У цому разі перерахунок розміру субсидії, яка діє, проводиться без звернення громадян.

Громадяни зобов»язані щоміся ця сплачувати свою обов′язкову частку витрат на оплату цих послуг.

У разі коли вартість фактично використаної послуги (при наявності лічильників) менша, ніж обов′язкова частка витрат, на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. У разі несплати громадянином обов′язкової частки витрат, надання субсидії припиняється за поданням підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.
Добавил: Марія А.

Ні!
Згідно зі ст. 12 Закону України "Про основи соціального захисту бездомних громадян і беспрітульних дітей", не можна зменшити, або обмежити права та інтереси дітей при здійсненні будь-яких операцій з нерухомістю.
Тобто, щоб виписати дитину,  треба надати не гірші умови, ніж вона мала до цього. Даний нюанс контролює опікунська рада при райдержадміністраціях. В основному, ця служба не дає згоди на виписку дитини і відчуження квартири.
Добавил: олег

Переважна більшість товариств з обмеженою відповідальністю (далі-ТОВ) в Україні створена двома-трьома фізичними особами-учасниками.
У випадку, якщо один з учасників помер, і його частка складала не менше 40% статутного капіталу, то в інших учасників, якщо вони не бажають приймати спадкоємців померлого до ТОВ, існує висока вірогідність виникнення спору щодо реєстрації нової редакції статуту ТОВ з державним реєстратором.
Так, за ст. 55 Закону „Про господарські товариства” у зв’язку із смертю громадянина, учасника товариства, спадкоємці мають переважне право вступу до цього товариства; при відмові товариства у прийнятті до нього спадкоємця йому видається у грошовій або натуральній формі частка у майні, яка належала спадкодавцю, вартість якої визначається на день смерті учасника. У цих випадках розмір статутного капіталу товариства підлягає зменшенню.
Для відмови у прийнятті спадкоємця до ТОВ іншим учасникам необхідно вирішити це питання на зборах учасників, на яких також перерозподілити частку померлого чи вирішити про зменшення статутного капіталу ТОВ, і внести відповідні змін до статуту ТОВ.
Якщо вказані дії будуть вчинені учасниками, частка яких при житті померлого не перевищувала 60% статутного капіталу ТОВ, то за практикою державних реєстраторів подані для державної реєстрації змін до статуту документи будуть залишені без розгляду з зазначенням неповноважності загальних зборів учасників ТОВ, оформлених відповідним протоколом, як підстави. Державні реєстратори посилаються на ст. 60 Закону „Про господарські товариства”, за якою загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 60 відсотками голосів.
Залишення документів без розгляду оформляється повідомленням державного реєстратора (далі-Повідомлення).
Аргументи на доведення незаконності такого Повідомлення на прикладі адміністративної судової справи про визнання протиправними дій державного реєстратора по залишенню документів без розгляду наведено в цій статті.

На час створення ТОВ (Позивача) його учасниками були дві фізичні особи – гр. М.Е. із часткою 60% статутного капіталу та гр. К.О. із часткою 40%.
Учасник М.Е. помер. Тому сталися зміни у складі учасників ТОВ, які потягли необхідність змін до статуту, які підлягають обов’язковій державній реєстрації.
За ст. 59 Закону „Про господарські товариства” внесення змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю належить до компетенції загальних зборів.
Загальними зборами ТОВ, на яких приймав участь єдиний живий учасник – К.О., було прийнято рішення:
- відмовити спадкоємцям М.Е. у прийнятті до складу учасників ТОВ;
-сплатити спадкоємцям М.Е. вартість частини майна ТОВ пропорційну частці у статутному капіталі померлого (60%) станом на день смерті;
- затвердити статут ТОВ в новій редакції із часткою К.О. в статутному капіталі 100% при розподілі йому частки 60% померлого.
У реєстрації нової редакції статуту ТОВ державним реєстратором було відмовлено на підставі неповноважності загальних зборів учасників ТОВ, на яких був присутній єдиний живий учасник, що володіє в сукупності менш ніж 60 відсотків голосів.

Залишення поданого позивачем комплекту документів, необхідних для здійснення реєстраційної дії „Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи”, державним реєстратором без розгляду є протиправним з наступних причин.

По-перше.
За ст.ст. 58, 60 Закону „Про господарські товариства” вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників. Вони складаються з учасників товариства або призначених ними представників.
Загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 60 відсотками голосів.
За ст. 114 ЦКУ учасником товариства може бути фізична або юридична особа.
За ст. 24-25 ЦКУ фізичною особою є людина як учасник цивільних відносин. Цивільна правоздатність фізичної особи виникає в момент її народження і припиняється у момент смерті.
За ст. 248 ЦКУ представництво припиняється у разі смерті особи, яка видала довіреність.
За ст. 4 Закону „Про господарські товариства” установчі документи повинні містити відомості про склад учасників товариства.
За ст. 116 ЦКУ брати участь в управлінні товариством мають право тільки учасники (тобто живі люди).
За ст. 30 ЦКУ здатність своїми діями набувати цивільних прав та здійснювати їх має лише жива фізична особа.

Отже, загальні збори товариства з обмеженою відповідальністю можуть складатися виключно із учасників, тобто із живих людей, чи їх представників.
Склад учасників зазначається в статуті. При цьому загальна кількість голосів усіх таких учасників приймається за 100%.
У разі смерті фізичної особи-учасника товариства, вона перестає бути учасником і перестає мати здатність на участь в управлінні ним (в т.ч. здійснювати участь у загальних зборах особисто чи через представника).
Таким чином, об”єктивно в управлінні товариством померлий учасник не має голосу і
об”єктивно не можливо зібрати загальні збори з його участю.
Отже, у разі смерті одного з учасників ТОВ, його загальні збори складаються з інших живих учасників.
При цьому 100% голосів складають голоси всіх разом таких живих учасників (хоча за статутом їх голоси номінально становлять менше ніж 100%).

По-друге.
Державним реєстратором не прийнято до уваги положення закону, які підлягали застосуванню при здійсненні реєстраційної дії „Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи”.
Так, за ч.2 ст. 55 Закону встановлено, що при відмові товариства у прийнятті до нього спадкоємця йому видається у грошовій або натуральній формі частка у майні, яка належала спадкодавцю, вартість якої визначається на день смерті учасника.
За змістом вказаної правової норми товариство має право відмовити спадкоємцям у прийнятті до складу учасників.
Така відмова повинна виходити саме від інших живих учасників. При цьому голос померлого чи його спадкоємців не враховується.
Отже, саме інші учасники вирішують це питання, і саме їх голоси приймають участь в голосуванні та формуванні повноважності зборів.

По-третє.
Державним реєстратором не прийнято до уваги положення Закону „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, які підлягали застосуванню при здійсненні реєстраційної дії.
За ст.ст. 4, 29 цього Закону зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обов’язковій державній реєстрації в порядку, встановленому цим Законом;
Для проведення державної реєстрації змін юридична особа повинна, зокрема, подати:
реєстраційну картку;
примірник оригіналу рішення про внесення змін до установчих документів;
документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;
оригінал чинних установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію;
два примірники установчих документів у новій редакції.
За ч. 4 ст. 29 встановлене спеціальне правило щодо реєстрації змін до статуту на підставі факту смерті фізичної особи – учасника:
„У разі внесення змін до установчих документів, які пов’язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи на підставі факту смерті фізичної особи – засновника (учасника) та відмови інших засновників (учасників) у прийнятті спадкоємця (спадкоємців) померлого до складу засновників, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи або документа, що є підставою для його видачі відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану”.
Отже, за змістом цієї правової норми відмова у прийнятті спадкоємців померлого до складу засновників товариства виходить від інших засновників, які залишилися; і без урахування голосів померлого.
Оскільки у ТОВ було два учасники – фізичні особи, то у зв”язку зі смертю М.Е., в якого було 60% голосів, відмова у прийнятті його спадкоємців до товариства повинна виходити саме від іншого учасника К.О.
На загальних зборах ТОВ, оформлених протоколом, рішення про відмову у прийнятті спадкоємців М.Е. до складу засновників прийняте саме при участі єдиного живого учасника – К.О.

Отже, на підставі загальних норм і норм спеціального закону загальні збори учасників ТОВ є повноважними, якщо на них присутні учасники, які володіють часткою 60% і менше статутного капіталу ТОВ у випадку смерті учасника, який володів 40% і більше голосів.

Добавил: Людмила Іванівна

По питанню водопостачання до водоканалу міста. По питанню газопостачання до міськгазу.
Добавил: Еліонора

Цивільний кодекс України (ЦК) встановлює наступні правила відносно прописки дітей:  Місцем проживання дитини, яка не досягла 10 років, вважається місце проживання її батьків чи одного з них, з яким дитина проживає (ч. 4 ст. 29 ЦК). Тим самим, з народження і до настання віку 10-ти років, дитина має право проживання - і, відповідно, може бути прописаний - лише з батьками або одним з них. Тому прописати дитину, наприклад, у бабусі чи родичів за умови, що жоден із батьків там не прописаний, згідно із законодавством не можна. Але не забуваймо, що це стосується тільки дітей, які не досягли 10 років.  Місцем проживання дитини віком від 10 до 14 років вважається місце проживання її батьків або ж одного з батьків, з яким дитина живе, якщо інше місце проживання не встановлене узгоджено між дитиною та батьками (ч. 3 ст. 29 ЦК). Дана норма говорить про те, що дитина віком від 10 до 14 років може проживати і бути прописаний - окремо від батьків у випадку, якщо і обидва з них, і дитина, в тому числі згодні. Незаконними вважаються відмови ЖЕКів у прописці дитини в цьому віці за адресою, де ні один батько дитини не прописаний.  Дитина, якій виповнилося 14 років, може вільно вибирати місце для проживання (ч. 2 ст. 29 ЦК). Тим самим, по досягненні дитиною 14 років, він його можна зареєструвати в будь-якому місці на свій розсуд. Відмови ЖЕКів у реєстрації дитини після 14 років за адресою, де жоден з батьків не прописаний (наприклад, у бабусі, будь-яких інших родичів і т.д.), в цьому випадку будуть протизаконними.
Добавил: Леся Богданiвна

Згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ст.37 п.2:
Пенсія  у  зв'язку  з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного  члена  сім'ї  -  50  відсотків пенсії   за  віком  померлого  годувальника;  на  двох  та  більше непрацездатних членів  сім'ї  -  100  відсотків  пенсії  за  віком померлого   годувальника,   що  розподіляється  між  ними  рівними частками. 
Дітям-сиротам пенсія  у  зв'язку  з  втратою  годувальника призначається в розмірах, визначених частиною першою цієї статті, виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.
Добавил: ольга

Виплата допомоги припиняється або зупиняється на підставі поданих обґрунтованих пропозицій органу опіки та піклування чи державного соціального інспектора органу праці та соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
Зверніться до органу праці та соціального захисту населення за роз'яненням.
Добавил: Яна

Інваліди 1 групи мають 50% знижку в межах норм на оплату квартирної плати та комунальних послуг. Оплата за ліфт входить в квартирну плату.
Добавил: Андрей

Виселити з будинку власники можуть тільки за рішенням суду. Тільки суд буде приймати рішення про виселення дитини та батька. 
Добавил: оксана

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)