Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Чи потрібно проживати на одній житловій площі з пенсіонером для оформлення по догляду?

Доброго дня!

Не обов'язково!

Все залежить від стану здоров'я пенсіонера та Вашу здатність до можливостей догляду за ним.

Добавил: Мельничук Андрій (batcila)

Я розлучена і маю 3 дітей. На двох я отримувала допомогу,на даний момент я проживаю з батьком дітей,чи знімлять мені допомогу на дітей так,як я проживаю з батьком дітей?

Доброго дня!

Допомога малозабезпеченим призначається на підставах доходу сім'ї. Ви офіційно не сім'я. Але, якщо комісія виявить проживання чоловіка з Вашою сім'єю, то його доходи будуть включені в сукупний дохід сім'ї при перерахунку допомоги.

Добавил: Наталія

Добрий день . Виникла така ситуація: я студентка, і пішла працювати у сувенірний магазин, працювала не офіційно, (6днів відпрацьованих) за перші 3 дні мені заплатили гроші, день перед тим як вийти на роботу я пішла і попередила, що не можу більше працювати оскільки у мене починаються екзамени і мені не получиться більше працювати і мені сказали що заберут 50%від зарплати а за 3 дня я заробила 728 грн -?? Що робити ?як себе повести у такій ситуації ?

Доброго дня! 

Робота, яку виконували не офіційно не підпадає під трудове законодавство. Тому продавець може Вам зовсім не виплатити зарплату і сказати що Ви в нього не працювали і він Вас не знає. Потрібно складати договір в якому зазначити суму зарплати. 

Моя порада (це не дуже коректно),  але якщо не хочуть виплачувати гроші, візьміть собі в магазині товар на суму заборгованості. І стверджуйте, що Ви там не працювали і цих людей не знаєте. Але це ризик. Є дуже багато нюансів(ваші данні, адреса і т.д).

Добавил: Khristina

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, возможна ли отсрочка от армии если отец покинул семью после моего рождения, мама - пенсионер, ей 58 лет, она не работает. Я устроен на работу официально, и получается что содержу и маму и бабушку, есть еще сестра, но она уже замужем и живет отдельно от нас. Считается в этом случае мама нетрудоспособной и возможно ли быть отстроненым от службы в армии? И могу ли я получить отсрочку если оформлю опекунство над пенсионером? Спасибо заранее за ответ!

Доброго дня!

Згідно Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" ст. 17:

1. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

{Частина перша статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1169-VII від 27.03.2014, № 116-VIII від 15.01.2015}

2. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:

1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;

2) неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати;

3) одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;

{Пункт 3 частини другої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015}

4) дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду;

{Пункт 4 частини другої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 589-VII від 19.09.2013}

5) двох і більше дітей;

6) дитину-інваліда;

7) дружину-інваліда;

8) вагітну дружину.

Добавил: Сергей

Чи має право банк продати мій борг кредиторам якщо сума не перевищує 6000,і в цьому місяці було погашено 800.До тогож квартира не є моєю власністю і в ній приписані неповнолітні діти Учасника Ато,який в даний момент до тогож перебуває в зоні АТО,хоча ми в розлученні?

Доброго дня!

Відповідно до статті 516 Цивільного кодексу України, заміна кредитора в зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом. 

Крім того, поступка права вимоги неможлива, якщо договір між клієнтом і банком таку заміну спочатку прямо забороняє.

Однак, якщо обмежень немає і банк все-таки продав борги колекторської компанії, то клієнт повинен бути поставлений до відома про це.

Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора в зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому випадку виконання боржником свого обов'язку старому кредиторові є належним виконанням зобов'язання.

Більш того, боржник має право не виконувати свій обов'язок новому кредитору до надання боржникові доказів переходу до нового кредитора прав у зобов'язанні.

Боржник має право висувати проти вимог нового кредитора у зобов'язанні заперечення, які він мав би проти вимог старого кредитора.

Як бачимо, норми про відступлення права вимоги досить прості й однозначні, а тому в разі порушень і пред'явлення колекторами необгрунтованих вимог, суди, як правило, стають на сторону боржника. Більш того, через малозначності сум такі справи іноді до суду просто не доходять.

Добавил: Надія

Я, перебуваючи у декреті та офіційно працюючи, вирішую до закінчення декрету вийти на роботу, але не на існуюче робоче місце, а у іншу організацію. Чим мені це світить? Це виходить звільнення за згодою сторін чи за власним бажанням? І за скільки часу тоді повертається трудова книжка, за скліьки часу її треба подати на нове місце роботи?? Взагалі які нюанси можуть бути у такій ситуації??

 

Доброго дня!

Вихід на роботу до закінчення декретної відпустки на інше підприємство буде трактуватися як сумісництво. Тому Вам потрібно спочатку повернутися на своє попереднє робоче місце та звільнитися. За згодою сторін чи за власним бажанням буде залежати від того як Ви домовитесь. І тільки після звільнення Ви зможете влаштуватися на іншу роботу.

Добавил: Ірина

Добрый день! У нас есть квартира в ней прописана бабушка, папа и я. Она приватизирована как совместно общая, дело дошло до того что,я хочу оформить опекунство над бабушкой, но боюсь что это сделала уже ее сестра. Может ли сестра получить долю на квартиру, после смерти бабушки, т.к. она была опекуном, но при этом приватизация была совместно общая.

Доброго дня!

Інформацію про опікунство можна дізнатися в районному органі опіки та піклування.

Факт опікунства не надає право на отримання нерухомості. Тільки при складеному договорі бабусі та сестри щодо догляду за пенсіонеркою з отриманням права власності на частку квартири після смерті бабусі.

Добавил: Катерина (vik29122005)

Чи можу я отримати матеріальну допомогу, так як я закінчив 2016 року педагогічний коледж (де навчався на державному), і з 1 вересня влаштувався на роботу в школу, де зараз і працюю?

Випускникам педагогічних вузів виплачуватимуть одноразову грошову допомогу, якщо вони підуть працювати за спеціальністю. Про це йдеться у наказі Міносвіти №1334. 

6,89 тис. грн допомоги виплачуватимуть випускникам педвузів, які навчалися на денній формі. Вони мають укласти договір із загальноосвітнім або професійно-технічним навчальним закладом про роботу не менш як на три роки.

Добавил: Андрій

Прошу вас, розрахуйте , будь ласка, чи правильно з мене вирахували із зарплати Я працюю вчителем, чоловік безробітний, маю двох дітей віком 7 і 3 роки(дитина на групі-інвалід дитинства). За останній місяць отримала 3505 грн і 410 грн-заміна. Разом 3915 грн. З мене вирахували податок-704 грн, профспілкові внески-39 грн, військовий збір-58 грн, разом 802 грн. Чи правильно, що так багато вирахували? Буду дуже вдячна.

Доброго дня!

Так, у Вас з розрахунками все в порядку:

1. Профспілковий внесок 1% -- 39.15 грн

2.Єдиний соціальній внесок(нарахування) 

Ставка ЄСВ:
 відповідно до класу професійного ризику виробництва = 22,00%
 при тимчасовій втраті працездатості = 22,00%
 при винагороді по договору ЦПХ = 22,00%
Максимальна база оподаткування: 25 прожиткових мінімумів (з 01.01.2016, Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII)
Розмір максимальної бази оподаткування: 40000,00 грн.
Бази нарахувань до перевірки на вихід за межі максимальної та мінімальної бази:
 База нарахування (заробітна плата)= 3915,00 грн.
Бази нарахувань після перевірки на вихід за межі максимальної та мінімальної бази:
 База нарахування (заробітна плата)= 3915,00 грн.
Розраховуємо розмір ЄСВ:
ЄСВ (нараховано) = 3915,00 × 22,000% × 1,000 = 861,30 грн.

3. Податок з доходів фізичних осіб: 

Ставки податку:
Незалежно від розміру оподатковуваного доходу (діє з 01.01.2016 р.): 18%
Податкова соціальна пільга
Річна гранична сума для отримання пільги згідно ПКУ: 1930 грн.
Кількість дітей до 18 років: 1
Кількість дітей-інвалідів до 18 років: 1
Розрахована гранична сума для отримання пільги для працівника: 3860 грн.
Сума пільги: 1722.50 грн.
База оподаткування:
Заробітна плата: 3915.00 грн.
Розрахунок:
Податкова соціальна пільга не застосовується, оскільки заробітна плата за місяць (за мінусом винагороди по договору ЦПХ, якщо є) (3915.00 грн.) > граничної суми для застосування пільги (3860.00 грн.)
Розрахована сума ПДФО: 3915.00 × 18% = 704.70 грн.

4. Військовий збір:

Ставка податку:
Розмір оподатковуваного доходу від 0 до 99999999 грн.: 1.50%
База оподаткування:
Заробітна плата і прирівняні до неї нарахування: 3915.00 грн.
Розрахунок:
Розрахована сума воєнного збору: 3915.00 × 1.50% = 58.73 грн.

Всього утримано за рахунок працівника ----802.58 грн

Всього утримано за рахунок підприємства-----861.30 грн

До видачі працівнику----- 3112.42грн

 

 

Добавил: Ольга

Доброго дня, підскажіть будь ласка, чи можна доглядати за людиною похилого віку і в той же час працювати за трудовим договором 1 місяць якщо трудової книжки не потрібно для цього?

Догляд за літнім родичем, знаходиться в здоровому глузді (без психічних порушень), ви можете оформити як патронаж, так як повна опіка призначається тільки над людьми з хворою психікою, які визнаються недієздатними. У цьому поняття опіка, піклування, патронат у відношенні літніх людей відрізняються від відносин з дітьми.

Ви будете вважатись помічником свого підопічного, виконувати різноманітні доручення, як побутові, так і щодо збереження майна і отримання з нього доходу.

Для того, щоб ви могли оформити патронат, вашого родича слід заявити про те, що він потребує допомоги, в органи опіки. Разом з ним або трохи пізніше ви повинні туди ж принести заяву про своє бажання стати опікуном, а також начерки договору, які ви повинні обговорити разом з майбутнім опікуваним

До заяви вам і потребує допомоги людині потрібно буде додати:

копії своїх паспортів (оригінал потрібно взяти з собою для пред'явлення);
довідки про прописку, а так само свідоцтва про власність або право користування на житло;
довідки лікарської комісії, яка підтверджує необхідність опіки літнього родича. Вам теж потрібно надати довідку про здоров'я з туберкульозного, психоневрологічного та шкірно-венеричного диспансерів;
у вас можуть попросити принести характеристику з навчального закладу або з місця вашої роботи.
 Документи для опіки над літньою людиною повинні бути розглянуті в термін не більше місяця. Якщо комісія органів опіки визнає, що літня людина потребує догляду, а ваша кандидатура підходить для призначення вас опікуном, те вам і потребує опіки повідомлять про це письмово, переслав копії встановлення патронажу. Потім ви укладаєте договір, в якому вказані права і обов'язки вас, як опікуна і вашого підопічного.

Самотні люди, що залишили в органі опіки заяви з проханням про призначення помічника, не можуть вказати родича, який міг би здійснювати догляд за ними. Якщо протягом місяця бажаючих взяти над ними патронаж не знаходиться, то призначається соціальна опіка, тобто турботу беруть на себе соціальні працівники.

Оформлення опіки над літньою людиною не дає право піклувальнику на отримання зарплати.
Проте він повинен передбачити в договорі компенсацію за витрачені на підопічного власні гроші. Можна також обумовити розмір винагороди за працю опікуна за згодою обох сторін.

Хворий може за своїм бажанням винагороджувати його за роботу, а також скласти в його користь заповіт або подарувати якусь нерухомість.

 Майте на увазі, що органи опіки будуть вимагати звіт опікуна на всі витрати грошей. До речі, до опікунам пред'являються деякі вимоги. Погляньте на ці вимоги - підходите ви до них.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 Непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування потребують постійного стороннього догляду (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).

Компенсацію не виплачують фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, фізичним особам, які надають соціальні послуги і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України "Про психіатричну допомогу", фізичним особам, які надають соціальні послуги на платній основі, самозайнятим особам, фізичним особам, які проходять альтернативну (невійськову) службу, фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома). Фізична особа, яка надає соціальні послуги, у разі досягнення пенсійного віку, або настання інвалідності зобов’язана в десятиденний строк повідомити управління соціального захисту населення. Компенсація їй виплачуватиметься у новому розмірі з дня виповнення пенсійного віку.

Компенсація виплачується державними підприємствами об'єднаннями зв'язку або через установи уповноважених банків за письмовою заявою фізичної особи, яка надає соціальні послуги.

Розмір компенсації

Компенсацію виплачують щомісяця, зважаючи на прожитковий мінімум для працездатних осіб у таких розмірах:

15 % - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи (з 1 травня 2016 р. – 217,50 грн., з 1 грудня 2016 р. – 232,50 грн);
10 % - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам II групи та дітям-інвалідам (з 1 травня 2016р. – 145 грн., з грудня 2016 р. – 155 грн);
7 % - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які не здатні до самообслуговування (з 1 травня 2016 р. – 101,50 грн., з 1 грудня 2016 р. – 108,50 грн.
Компенсацію фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначають у зазначених розмірах, зважаючи на прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність:

15 % - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи (з 1 травня 2016 р.– 169,5 грн., з 1 грудня 2016 р. – 181,20 грн);
10 % - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам II групи та дітям-інвалідам (з 1 травня 2016 р. – 113 грн., з 1 грудня 2016 р. – 120,80 грн);
7 % - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які не здатні до самообслуговування (з 1 травня 2016 р. – 79,10 грн., з 1 грудня 2016 р. – 84,56 грн).
!!!!!Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право отримувати лише одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.

Перелік документів

Для призначення компенсації необхідно зібрати та подати в управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації такі документи:

1) непрацюючим фізичним особам, які надають соціальні послуги:

- заява про згоду надавати соціальні послуги;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;

- копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки – письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів;

- заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

2) особою, яка потребує соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):

- заява про необхідність надання соціальних послуг;

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма № 157-1/о) (надається інвалідом);

- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування;

3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:

- заява про необхідність надання соціальних послуг;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.

Добавил: Людмила

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)