Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Я мать-одиночка. Меня отправляют на курсы повышения квалификации на 3 недели. Я знаю, что по закону меня не могут отправлять на такой срок. Так как не с кем оставить ребёнка. Какие нужны документы? В районо мне сказали, что нужно пойти в поликлинику и взять больничный или какую-то справку. Но на каком основании они мне это дадут. ! Я же не заболела. Что мне делать? Спасибо.

Доброго дня!

Чергова атестація педагогічних працівників  є обов’язковою. Це передбачено п. 1.4 Положення про атестацію педагогічних працівників навчальних закладів та навчально-методичних установ сфери культури, затвердженого наказом Мінкультури від 31.10.2011 р. № 75 (далі — Положення № 75), яке діє з 05.12.2011 р. Таке формулювання означає, що відмовитися від проходження чергової атестації педагогічний працівник не може.

За результатами атестації присвоюються (підтверджуються) кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.

Атестація педагогічного працівника, який підлягає черговій атестації, може бути перенесена на один рік у таких випадках:

тривалої тимчасової непрацездатності;

    переходу працівника у рік проведення чергової атестації на роботу до іншого навчального закладу;
    з інших поважних причин.

Звісно, відмова від підвищення кваліфікації до таких причин не належить.

Підкреслимо: умовою чергової атестації педагогічних працівників є обов’язкове проходження не рідше одного разу на п’ять років підвищення кваліфікації (п. 1.8 Положення № 75).

На присвоєння кваліфікаційної категорії, присвоєння педагогічного звання без підвищення кваліфікації мають право лише педагогічні працівники, які (п. 3.14 Положення № 75):

не більше ніж за п’ять років до проведення атестації закінчили вищий навчальний заклад;

    мають почесне або вчене звання, науковий ступінь.

Якщо  працівник не належить до таких категорій, то перед проходженням чергової атестації курси підвищення кваліфікації він повинен відвідати обов’язково.

Інша справа, що підвищення кваліфікації відбувається на засадах вільного вибору форм навчання, програм і навчальних закладів (п. 1.8 Положення № 75).

Підвищення кваліфікації може проводитись у формі курсів, семінарів, майстер-класів, відкритих уроків, підготовки лекцій, рефератів та за іншими організаційними формами (п. 2.11 розділу II Положення про початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад (школу естетичного виховання), затвердженого наказом Мінкультури від 06.08.2001 р. № 523, далі — Положення № 523). Участь педагогічних працівників у заходах підвищення кваліфікації засвідчується керівником закладу і є підставою для проведення атестації.

Отже, керівник закладу може вибрати іншу форму навчання (підвищення кваліфікації) педагогічного працівника.

А от якщо такий працівник знову відмовиться від підвищення кваліфікації, атестаційна комісія не зможе прийняти рішення про відповідність його обійманій посаді.

 ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Відповідно до п. 3.13 Положення №75 рішення про відповідність обійманій посаді для педагогічних працівників шкіл естетичного виховання приймається за умов, якщо вони пройшли підвищення кваліфікації (не рідше одного разу на п’ять років) відповідно до п. 2.11 р. II Положення № 523.

Таким чином, у разі прийняття атестаційною комісією 1-го рівня рішення про невідповідність працівника обійманій посаді керівник органу управління сфери культури, навчального закладу, навчально-методичної установи видає наказ про звільнення або переведення педагогічного працівника за його згодою на іншу роботу з дотриманням вимог законодавства про працю (п. 7.4 Положення № 75). Наказ може бути виданий лише після розгляду апеляцій педагогічного працівника (у разі їх подання) атестаційними комісіями вищого рівня.

Питання, пов’язані зі звільненням або переведенням на іншу роботу педагогічного працівника за результатами атестації, вирішуються керівником органу управління сфери культури, закладу, навчально-методичної установи у двомісячний строк з дня прийняття рішення атестаційною комісією (п. 7.2 Положення № 75).

 

Добавил: Инна (INNAVERINA)

Добрый день. У меня к вам такой вопрос: Я мать-одиночка меня отправляют на курсы повышения квалификации на 3 недели. По закону меня имеют право отправить по моему желанию. Я попросила чтобы отправили на индивидуальное обучение, но меня отправляют на 3 недели. Мне в районо сказали,что я могу пройти индивидуально, но для этого мне нужно поехать в поликлинику и взять какую-то справку, что я заболела. Но на каком основании они мне её дадут? Я мать-одиночка, я не болею. Скажите, пожалуйста, какие мне нужны документы чтобы предоставить их районо. Я год назад просила чтоб меня сразу записали на индивидуальное обучение. Мне не с кем оставить ребёнка, которому 4 года. Спасибо за ответ.

Відповідь на Ваше питання тут.

Добавил: Инна (INNAVERINA)

Доброго дня! Скажiть,б-ласка, чи входить декретна вiдпустка в пiльговий стаж за списком 1. Тобто чи може працiвник отримати пенсiю за вислугу рокiв з 19 рiчним шкiдливим стажем + 2 роки декретноi вiдпустки не досягши пенсiйного вiку? Дякую за вiдповiдь.

Доброго дня!

Згідно зі ст. 181 Кодексу законів «Про працю» України, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку без збереження заробітної плати зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.

Добавил: Людмила

Чи потрібно надавати ксерокопію індифікаційного номеру для перезаключення договору в зв'язку із зміною прізвища в газове господарство? Я згідна вказати індифікаційний номер в заяві на перезаключення договору і надати для звірки посадовій особі оригінал.

Доброго дня!

Так. Копія індифікаційного номеру входить до переліку документів для укладення, переукладення договорів про надання послуг.

Добавил: Галина

в господаря є земельна ділянка я прописаний мене не ставлять на біржу чи це по закону

Доброго дня!

Ви повинні надати довідку про припинення ведення особистого селянського господарства.

членами особистого селянського господарства, які протягом 12 календарних місяців, що передували дню реєстрації у територіальному органі, перебували у трудових відносинах або займалися іншим видом діяльності згідно із частиною
першою статті 4 Закону України "Про зайнятість населення” менш як шість місяців (крім осіб, які закінчили або припинили навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби та вперше приймаються на роботу), - довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки;

Добавил: Кристина

які документи потрібні для того,щоб зробити Чорнобильське посвідчення 4 зони.особі 55 років...потрібно оформити пенсію.. за 55 років з країни не виїджав

Доброго дня!

    Перелік документів, що подаються громадянами для отримання адміністративної послуги

   Відповідно до пункту 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 51, посвідчення видаються:

     - учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

на підставі одного з таких документів:

     а) посвідчення про відрядження в зону відчуження;

     б) військового квитка і довідки командира військової частини

або архіву про участь у ліквідації наслідків аварії у зоні

відчуження;

     в) довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із

зазначенням кількості днів і населеного пункту);

     - інвалідам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, щодо яких встановлено причинний зв'язок

інвалідності з Чорнобильською катастрофою, - на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності відповідної групи, пов'язаної з наслідками Чорнобильської катастрофи;

     - хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу - на підставі висновку експертної медичної ради і акта форми № Н-1;

     - потерпілим від Чорнобильської катастрофи з числа евакуйованих у 1986 році із зони відчуження (в тому числі особам, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного  розвитку,  після досягнення  ними  повноліття)  і особам,  які постійно проживали в зоні безумовного (обов'язкового) відселення з  моменту  аварії  до прийняття  рішення  про  відселення  (розпорядження Ради Міністрів УРСР від 28 червня 1989 р.  № 224), - на підставі довідки, виданої

Волинською, Житомирською, Київською, Рівненською або Чернігівською облдержадміністраціями (додатки № 3 або № 4);

     - особам, які постійно проживали на територіях зон безумовного (обов'язкового) та гарантованого добровільного відселення на  день аварії  або які за станом на 1 січня 1993 р. прожили у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а на території зони  гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років та відселені  або самостійно переселилися з цих територій, - на підставі довідки встановленого зразка (додаток № 5);

     - особам, які постійно проживають або працюють чи постійно навчаються у зонах безумовного (обов'язкового) та гарантованого добровільного  відселення  за умови,  що вони за станом на 1 січня 1993 р. прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років, - на підставі довідки встановленого зразка (додаток № 6);

     - особам, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 р. прожили або   відпрацювали  чи  постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох  років, - на підставі  довідки  встановленого зразка (додаток № 7);

     - особам, які працювали з моменту аварії до 1 липня 1986 р.  не менше 14 календарних днів або не менше трьох місяців протягом 1986-1987 років за межами зони відчуження на роботах з особливо

шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов'язаними з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, що виконувалися за урядовими  завданнями, - на підставі довідки встановленого зразка (додаток № 1);

     - дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, - на підставі довідки встановленого зразка (додатки № 3-10);

     - громадянам інших держав та особам без громадянства, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі переїзду на постійне місце проживання в Україну - відповідно до законодавства;

     - дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, а також опікуну дітей померлого - на  підставі документів про підтвердження статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи або на підставі відповідного посвідчення, а також експертного висновку щодо причинного зв'язку смерті з наслідками Чорнобильської катастрофи.

4. Склад і послідовність дій одержувача та адміністративного органу, що надає адміністративну послугу, опис етапів її надання.

   Видача посвідчення передбачає наступні дії:

Відповідно до абзаців 1,2 статті 5 Закону України „Про звернення” Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

   У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

   Звернення та документи, що підтверджують право громадянина на отримання зазначеного посвідчення через місцеві органи влади надаються до Головного управління праці та соціальної політики обласної державної адміністрації.

5. Вимоги до строку надання адміністративної послуги, а також до строків здійснення дій, прийняття рішень у процесі надання адміністративної послуги

   Відповідно до абзацу 14 пункту 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 51, рішення про видачу або відмову у видачі посвідчення приймається у місячний термін з дня надходження необхідних документів до органу, що видає посвідчення.

   Згідно з статтею 20 Закону України „Про звернення”, звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

6. Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги

Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі посвідчення і отриманні статусу є невідповідність документів, зазначених у пункті 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 51

7. Опис результату, який повинен отримати

одержувач адміністративної

послуги

            Після засідання обласної комісії з питань визначення статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, громадянам встановлюється статус постраждалих від Чорнобильської катастрофи та видаються відповідні посвідчення.

8. Інформація про платність або

безоплатність надання адміністративної послуги та розмір

плати за її надання, якщо плата передбачена

 

Плата згідно чинного законодавства не передбачена.

9. Вимоги до посадових осіб, які безпосередньо забезпечують надання адміністративної послуги, включаючи вимоги до їх кваліфікації

Особи, які забезпечують надання адміністративної послуги, повинні мати вищу освіту та досвід роботи у сфері соціального захисту населення.

10. Вимоги до місця надання адміністративної послуги з урахуванням його транспортної і пішохідної доступності

   Видача відповідних посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи здійснюється в Головному управлінні праці та соціальної політики обласної державної адміністрації, розташованому за адресою: м. Одеса, вул. Мечникова, 102, каб. 106.

11. Режим роботи адміністративного органу, порядок прийому одержувачів адміністративної послуги, у тому числі можливість одержання бланків запитів про надання адміністративної послуги, їх реєстрації тощо

Головне управління праці та соціальної політики обласної державної адміністрації має п’ятиденний робочий тиждень.

  Прийом заяв та документів, що додаються до заяви від одержувачів адміністративних послуг, надання консультацій, видача документів в робочі дні здійснюється з 9.00 до 13.00 та з 14.00 до 20.00, в суботу - з 9.00 до 16.00.

12. Черговість надання адміністративної послуги (здійснення дій та прийняття рішень) у випадку перевищення попиту на адміністративну послугу над можливістю її надання без очікування, у тому числі терміни й умови очікування надання адміністративної послуги

Послуга надається по мірі надходження документів та проведення комісії по встановленню статусу громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

13 Вимоги до інформаційного забезпечення одержувача при зверненні за одержанням та у ході надання адміністративної послуги

Заява та необхідні документи про визначення статусу та отримання відповідного посвідчення надається у паперовій формі.

14. Особливості надання адміністративної послуги особам похилого віку та інвалідам

Особам похилого віку та інвалідам послуга надається в порядку черговості та у міру надходження документів.

15. Порядок подачі, реєстрації і розгляду скарг на недотримання стандарту

У разі звернення особи з письмовою заявою (скаргою) на дії працівників адміністративного органу щодо недотримання стандарту адміністративної послуги з видачі відповідних посвідчень облдержадміністрація розглядає заяву (скаргу) в установленому законодавством порядку і повідомляє заявнику про рішення, прийняте за наслідками розгляду заяви (скарги).

16. Порядок виправлення можливих недоліків наданої адміністративної послуги і відшкодування збитків одержувачу

У разі виявлення недоліків у наданні адміністративної послуги облдержадміністрація відповідно до законодавства повинна виправити виявлені недоліки.

Перелік документів

   Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2007 року  № 790 “Про затвердження типових положень про Головне управління праці та соціального захисту населення обласної, Київської міської, управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської і про управління праці та соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації” Головне управління праці та соціальної політики облдержадміністрації організовує та координує роботу, пов'язану з визначенням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (пункт 23 части на 4 Типового положення).

   Відповідно п. 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 р. № 51 видача посвідчень провадиться обласними державними адміністраціями за поданням місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування за місцем проживання.

Районні комісії не приймають рішення щодо встановлення статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а тільки готують документи для розгляду на обласній комісії.

   Відповідно зазначеного Головне управління направило лист від 22.02.2008 року № 988  Головам районних державних адміністрації, міським головам міст обласного значення та начальникам рай (міськ) управлінь праці та соціального захисту населення стосовно нової форми подання документів на розгляд обласної комісії.

Для подання справ на розгляд обласної комісії оформлюється такий пакет документів:

подання рай (міськ) виконкому (УПСЗН),

заява громадянина,

оригінал документу підтверджуючий відношення громадянина до відповідної категорії постраждалих,

копія паспорту,

фотографія 3 х 4 (для дорослих).

Перелік документів громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи для видачі посвідчень:

   1. Для видачі посвідчення УЛНА на ЧЕАС первинно ІІ або ІІІ категорії:

оригінал посвідчення про відрядження в зону відчуження або довідка про підвищену оплату праці в зоні відчуження (із зазначенням кількості днів і населеного пункту) - для не військових; військовий квиток і оригінал довідки командира військової частини, підтверджена довідкою (оригінал) архіву про участь у ЛНА на ЧАЕС – для військових, відповідно Порядку віднесення громадян із числа тих, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, або постраждали за інших обставин від радіаційного опромінення не з власної вини, до відповідних категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України 2 грудня 1992 року № 674, підставою для видачі посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС особам, є довідка, видана військовою частиною, що проводила випробування чи брала участь у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, підтверджена Центральним архівом МО РФ. Довідка повинна підтверджувати факт безпосередньої участі громадянина в первинних заходах із зазначенням дати: числа, місяця, року.

Перелік організацій, які мають право давати підтверджуючі документи:

Семипалатинський полігон – в/ч 31600, ЦА МО РФ,

Полігон “Нова земля” - в/ч 22510, в/ч 31100, ЦА МО РФ,

Тоцькі навчання в/ч 31941, ЦА МО РФ

ПО “Маяк”- “Челябінська-40” - адміністрація Челябінської області РФ,

тощо.

   2. Для видачі посвідчення постраждалого від Чорнобильської катастрофи     первинно ІІ або ІІІ категорії:

   - евакуйованим із зони відчуження у 1986 році (ІІ категорія) – довідка за формою 3 до Порядку видачі посвідчень № 51, громадяни, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового)  з моменту аварії до прийняття рішення про відселення (ІІ категорія) – довідка за формою 4 до Порядку видачі посвідчень № 51, громадяни, які мають підстави для визначення категорії ІІІ – довідки за формами 5 та 6 до Порядку видачі посвідчень.

Видача довідок зазначеної категорії осіб здійснюється місцевими органами виконавчої влади на цих територіях.

   3. Для видачі посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи первинно – довідки за формами 3 - 10 до Порядку видачі посвідчень № 51.

   3.1.Для визначення статусу дитини, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка народжена від батька або матері віднесених до 1, 2 або 3 категорії постраждалих необхідно надати наступний пакет документів:

    - Заява матері (батька) про видачу посвідчення дитині.

    - Завірена копія посвідчення матері (батька).

    - Завірена копія свідоцтва про народження дитини.

Додаток  № 8 до Порядку видачі посвідчень № 51.

   4. Якщо дитині встановлено групу інвалідності, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, для отримання вкладки до дитячого посвідчення:

-заява матері (батька),

-завірена копія експертного висновку про причину захворювання та інвалідності (видається Центральною дитячою спеціалізованою ЛКК по встановленню причинного зв'язку захворювань та інвалідності з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на ЧАЕС),

- завірена копія медичного висновку про строк дії групи інвалідності дитини,

-копія посвідчення дитини.

   5. Для видачі посвідчення дружини (чоловіка), опікуна дітей померлого громадянина із числа (ліквідаторів, потерпілих) віднесених до категорій 1, 2, 3, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою:

-заява дружини (чоловіка), опікуна дітей померлого громадянина,

-завірена копія свідоцтва про одруження,

-завірена копія про смерть,

-завірена копія довідки про причинний зв'язок смерті з Чорнобильською катастрофою (довідка МСЕК або експертний висновок),

-фотографія 3 х 4.

   6. Для видачі довідки за формою № 2:

-заява дружини (чоловіка), опікуна дітей померлого громадянина,

-завірена копія свідоцтва про народження,

-завірена копія про смерть,

-завірена копія довідки про причинний зв'язок смерті з Чорнобильською катастрофою (довідка МСЕК або експертний висновок),

   7.Для видачі посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 необхідно надати наступний пакет документів:

-заява громадянина,

-оригінал попереднього посвідчення,

-завірена копія експертного висновку про причинний зв'язок із Чорнобильською катастрофою (Донецької міжвідомчої комісії,  свідоцтва про хворобу ВЛК 411 шпиталю, 15 ВЛК південно-оперативного командування, ВЛК УМВЛ України в Одеській області).

-Завірена довідка МСЕК про причинний зв'язок групи інвалідності з Чорнобильською катастрофою, до речі цей зв'язок має право встановлювати тільки обласна медико-соціальна експертна комісія № 1, яка знаходиться за адресою: вул. Чорноморського козацтва, 40.

-копія паспорту,

-фотографія 3х 4.

   7.1. Для обміну вкладки до посвідчення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, у зв'язку із переоглядом групи інвалідності :

-заява громадянина,

-оригінал попередньої вкладки,

-завірена довідка МСЕК

   8. Для видачі дублікату посвідчення надається наступний пакет документів:

   8.1. В разі втрати посвідчення:

   - заява громадянина,

   - об'ява в газеті про те, що загублене посвідчення вважати не дійсним, обов'язково із зазначенням категорії та номеру загубленого посвідчення,

   - пояснювальна записка про обставини втрати посвідчення,

  - фотографія 3 х 4 (для дорослих).

   8.2. У випадку коли посвідчення зіпсоване:

- заява громадянина,

- акт про непридатність посвідчення для використання,

-фотографія 3 х 4 (для дорослих).

Добавил: Гуріненко Алла Миколаївна

Доброго дня! Чи можливо оформити догляд за інвалідос 1 групи по зору якщо я офіційно працюю на 0,25 ставки.

Доброго дня!

Постійний сторонній догляд може оформити лише безробітний.

Добавил: Роман Стасів

Доброго дня! 1 вересня 2014р. до нас прийшла навчатися неповнолітня дитина-сирота, яка знаходилась під опікою. У жовтні, опікунка відмовляється від неї і оскільки вона навчається у нашому закладі нас зобовязують її взяти на повне державне отримання, де функції опікуна покладають на нас. 21 жовтня 2014 вона взята згідно розпорядження на повне державне забезпечення. Розясніть нам будь ласка, чи має право дитина яка на повному держ.забезпечені окремо на пенсію у звязку з втратою годувальника? Чим це регулюється, який порядок виплати і т.п. Завчасно дякую за відповідь!

Доброго дня!

Згідно ст. 48 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

Дітям-сиротам за період перебування на повному державному утриманні пенсія у зв'язку з втратою годувальника виплачується в повному розмірі та перераховується на їх особисті рахунки у банку.

Іншим дітям, які перебувають на повному державному утриманні, виплачується 50 відсотків призначеної пенсії у зв’язку з втратою годувальника та перераховується на їх особисті рахунки у банку. При цьому частина пенсії, що залишилася після виплати суми пенсії у зв’язку з втратою годувальника, перераховується на банківський рахунок установи, де ця дитина перебуває на повному державному утриманні, і спрямовується виключно на поліпшення умов проживання дітей у цих установах у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Виплата пенсії з урахуванням вимог статті 56 Закону здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому пенсіонер зарахований на повне державне утримання.

Для перерахування органом Пенсійного фонду України коштів установам (закладам), у яких особи перебувають на повному державному утриманні, зазначені установи надають до органу Пенсійного фонду України наступні документи:

- письмову заяву пенсіонера про перерахування установі частини пенсії, а також про перерахування 50% пенсії непрацездатним членам сім’ї, якщо пенсіонер має їх на своєму утриманні. У разі недієздатності пенсіонера, заява подається опікуном (піклувальником) адміністрації установи. Якщо йому не призначено опікуна (піклувальника), заява подається адміністрацією установи за погодженням з органом опіки та піклування;

- довідку про вартість утримання пенсіонера в установі.

У разі будь-яких змін стосовно вартості утримання пенсіонера, установи (заклади) повинні своєчасно повідомляти про це органи Пенсійного фонду України.

При надходженні довідки про нову вартість утримання розмір пенсії за минулий час не переглядається. Перерахунок розміру, що належить до перерахування установі проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем надходження довідки про нову вартість утримання пенсіонера.

У разі тимчасового вибуття особи з будинку-інтернату (перебування на канікулах, на лікуванні тощо) від дня її вибуття до повернення включно пенсія пенсіонеру виплачується в повному розмірі, як це передбачено пунктом 7 Порядку зарахування та використання коштів, що підлягають перерахуванню органами Пенсійного фонду України або органами праці та соціального захисту населення установам (закладам), де особи перебувають на повному державному утриманні та їх використання, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 № 269.

При переведенні особи до іншої установи - припинення перерахування частини пенсії установі проводиться з наступного дня після переведення. Пенсія пенсіонерові виплачується в повному розмірі до надання установою, в яку пенсіонер був переведений, повідомлення із зазначенням дати прибуття, заяви про перерахування установі різниці пенсії та довідки про вартість утримання.

Перерахування коштів установі починається з першого числа місяця, що йде за місяцем надходження зазначених документів. Виплата пенсії пенсіонеру в розмірі 100% здійснюється з наступного дня після вибуття по місяць прибуття до нової установи (включно).

У випадках самовільного вибуття особи з установи — перерахування частини пенсії установі припиняється з наступного дня після вибуття, пенсія пенсіонерові продовжує виплачуватись у розмірі 25% до моменту з'ясування місця його перебування.

У разі смерті особи - установа зобов'язана повернути органу Пенсійного фонду України частину пенсії з дня, що настає за днем смерті особи.

Добавил: Роксолана (roksolana_surovetska)

Скільки коштує дарування будинку від матері до дочки?

Доброго дня!
В суму оплати при даруванні будинку входить: засвідчення нотарусом(від 600 грн), податок (0% родичу першого ступення споріднення), державне мито (1% від ціни будинку), оцінка майна (залежить від фірми).

Добавил: Оксана

Мене звуть Пранціпал Андрій http://ok.ru/profile/556655198593 Мій колега по роботі, ми працюємо контролерами на КПП на Гоголівській дільниці Східної філії ТОВ "Секьюрайті" ,у Полтавській області Великобагачанського району селище Гоголеве , з 5го квітня 2014 року він мобілізований у зону АТО. У ньго питання: Чи має він право на чергову тарифну відпустку якщо демобілізується і вийде на роботу до 5го квітня 2015 року. За рік проведений у зоні АТО його відпускали додому кілька разів по два-три дні. Тобто у офіційній відпустці військовослужбовця він не перебував. Дякую за відповідь.

Доброго дня!
Так, має.
Згідно Закону України "Про відпустки" ст. 9    До стажу  роботи,  що  дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 цього Закону), зараховуються:
2) час,  коли  працівник  фактично  не  працював,  але за ним згідно з  законодавством  зберігалися  місце  роботи  (посада)  та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплаченого вимушеного  прогулу,  спричиненого  незаконним   звільненням   або переведенням на іншу роботу);

Добавил: Пранціпал Андрій Олексійович (lapisnarp2013)

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)