Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Доброго дня! Підскажіть,будь ласка,як розраховуватиметься відпустка за вагітністю та пологами (126 днів), якщо я протягом останніх пів року 2,5 місяці працювла на ставку в державні установі, до цього 2 тижні на підприємстві, а ще до цього на тій же державній установі на 0,5 посадового окладу + студентка. Дякую

Доброго дня!

Допомога по вагітності та пологах оплачується з першого дня за рахунок ФСС з ТВП, страховий стаж при розрахунку не має значення. Тобто будь-яка працююча жінка має право на 100% оплати за лікарняним листком. Середньоденна допомога для розрахунку лікарняного листа по вагітності та пологах розраховується шляхом ділення суми нарахованої заробітної плати за попередні страховому випадку 6 місяців на кількість календарних днів у розрахунковому періоді. У розрахунок не включаються ті дні, коли жінка була відсутня на роботі з поважної причини. Згідно п. 14 Порядку 1266 до цих причин відносяться: тимчасова непрацездатність, відпустка по вагітності та пологах, відпустка по догляду за дитиною від 0 до 6 років. У розрахунок включаються всі виплати, з яких утримується єдиний соціальний внесок, за винятком сум нарахованих за лікарняними листками. Відпускні також враховуються при нарахуванні. Суму допомоги отримують шляхом множення середньоденної допомоги на 126 календарних днів.

 

Добавил: Евеліна (Евелііна)

Добрий день! Я вибачаюсь, що вас турбую. Я вже задавала питання, але відповіді не отримала. Хочу повторитися. Моя мати під час радянської влади була областним депутатом два сроки підряд. Зараз їй підказали, що за це, за законом України, вона може отримати надбавку до пенсії в розмірі 15%. Підкажіть, будь ласка, це так, чи ні. Дякую.

Доброго дня!

Згідно Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" ст. 1:

 Пенсії за особливі заслуги перед Україною (далі  -пенсії за особливі заслуги) встановлюються громадянам України:


депутатам  -  всього чотирьох і більше скликань Верховної Ради  Автономної   Республіки   Крим,   обласних,   Київської   та Севастопольської міських рад, районних, районних у містах, міських рад міст обласного значення в Україні та  в  колишній  Українській РСР;

 Стаття  5.  Пенсія  за  особливі  заслуги  встановлюється  як надбавка до розміру пенсії,  на яку  має  право  особа  згідно  із
законом.

Добавил: Ольга

У громадянина України земельна ділянка в Криму з незавершеною приватизацією (документи: садова книжка,технічний паспорт на землю,присвоєний кадастровий номер) Можна отримати право власності на земельну ділянку в Україні ,чи потрібно переоформлювати по російським законам? Що необхідно зробити, щоб можна було обміняти на нерухомість в Україні?

Доброго дня!

Російські чиновники заявили, що на початковому етапі буде здійснюватися постановка на кадастровий облік і реєстрація прав власності на квартири і новобудови. Реєстрація угод із земельними ділянками тимчасово здійснюватися не буде до прийняття відповідних федеральних і регіональних законів.

Юридичне поле в сфері нерухомості в Росії дещо відрізняється від України. Для операцій з нерухомістю в РФ потрібно оформити кадастровий паспорт.

У Росії кожен об’єкт нерухомості та земельна ділянка має бути занесений до спеціального реєстру, де вони отримують свій унікальний кадастровий номер. Кожен власник будинку при реєстрації житла отримує кадастровий паспорт – виписку даних з Росреестра про конкретний об’єкт нерухомості. Без оформлення кадастрового паспорта жодна угода в РФ не вважається чинною.

Самостійно підготувати документи для отримання кадастрового паспорта пересічна людина не зможе. Потрібна допомога фахівця – кадастрового інженера.

Для подання заявки на отримання кадастрового паспорта в Криму необхідно надати ксерокопії правовстановлюючого документа, паспорт власника нерухомості і технічний паспорт БТІ, виданий до 1 січня 2013 року. При цьому громадянство не має значення.

Потім кадастровий інженер робить замірювання об’єкта нерухомості і займається оформленням всіх супутніх документів. У середньому, за свої послуги в Криму кадастрові інженери просять 5,5 тис рублів – це близько 1,9 тис грн.

Місцеві гравці ринку говорять, що поки Росреестр працює в тестовому режимі. “Росреестр вже почав приймати документи. Поки що триває оформлення кадастрових паспортів, але реєстрація прав власності не здійснюється. Перші документи повинні бути видані приблизно через місяць”

У свою чергу, Україна також намагається захистити власність своїх громадян у Криму.

На початку липня Кабінет міністрів України прийняв постанову про перенесення органів реєстрації кримської нерухомості до Херсонської та Запорізької областей. Але це навряд чи якось вплине на місцевий ринок.

“По-перше, російська влада зможе оскаржувати ці акти. І Україна, яка не контролює Крим, навряд чи зможе щось з цим зробити.

Тому реєстрація кримських угод у Херсонській і Запорізькій областях буде носити одиничний характер. Це можуть робити люди, які захочуть перевірити реакцію РФ і свідомо вплутатися в юридичну війну.

 

Добавил: Валентина Григорівна

Добрий день! Прошу Вашої допомоги; - я залишилась вдовою(інвалід 11 групи), на вихованні маю сина 16 років, чи маю я право на додаткову соціальну відпустку, як одинокій матері. Дякую.

Доброго дня!

Так, маєте.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р. № 2402-III та ст. 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 р. № 2811-XII дитина — це особа віком до 18 років (повноліття), якщо за законом вона не набуває прав повнолітньої раніше. Таким чином, Ви, як одинока мати, користуєтеся правом на додаткову відпустку до досягнення дитиною повноліття (тобто у переважній більшості випадки - до 18 років, прикладом набуття повноліття раніше може бути, наприклад, укладення шлюбу). При цьому дата народження дитини не має значення - навіть якби 1 січня дитині виповнилося 18 років, за цей календарний рік Вам ще мали б надати таку відпустку.

Добавил: Людмила

Питання що-до спадщини .Помер батько . Після нього залишилось майно-квартира,гараж,зем. ділянка ,автомобіль. Заповіту не було . Нас троє дітей .За згодою батька та нашою взаємною згодою дане майно розподілене між нами без взаємних претензій . Як кожному з нас стати власником цілого майна згідно взаємної домовленості , а не 1\\3 частки квартири, гаража і т,д, з найменшими витратами та іншими паперовими мороками ?

Доброго дня!

Вам потрібно, в 6 місячний строк після смерті батька, прийняти спадщину в нотаріуса і там вирішити питання щодо часток спадщини.

Добавил: віталій

Доброго дня! Я інвалід 3 групи,у мене немає однієі руки. У нас з чоловіком маленька десятимісячна дитина! Чоловіку принесли повістку на срочну службу. Сама я з дитиною не впораюсь. Підскажіть будь ласка що робити у такій ситуаціі? Які документи потрібно збирати зоб його не забрали в армію? Куди звертатись якщо у військоматі відмовляться давати відстрочку? І наскільки часу в нашому випадку повинна бути відстрочка?Які наші права?

Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу"

Стаття 26. Звільнення з військової служби

8. Під час дії особливого періоду з військової служби звільняються військовослужбовці:

1) з моменту оголошення мобілізації до часу, визначеного пунктами 2 або 3 цієї частини: { Абзац перший пункту 1 частини восьмої статті 26 в редакції Закону N 1589-VII ( 1589-18 ) від 04.07.2014 }

а) жінки, які мають дитину (дітей) віком до 16 років, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу; б) за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби в мирний час, обмежену придатність у воєнний час, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу;

в) у зв’язку з позбавленням військового звання в дисциплінарному порядку;

г) у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;

ґ) через такі сімейні обставини або інші поважні причини:

виховання матір’ю (батьком) - військовослужбовцем, яка (який) не перебуває у шлюбі, дитини або кількох дітей віком до 18 років, які з нею (з ним) проживають, без батька (матері); { Абзац другий пункту "ґ" частини восьмої статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1614-VII ( 1614-18 ) від 25.07.2014 }

утримання матір’ю (батьком) - військовослужбовцем, яка (який) не перебуває у шлюбі, повнолітньої дитини віком до 23 років, якщо вона (він) є інвалідом I чи II групи;

необхідність постійного стороннього догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії для осіб віком понад 18 років чи лікарсько-консультативної комісії для осіб до 18 років;

наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років; { Абзац п’ятий пункту "ґ" частини восьмої статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1614-VII ( 1614-18 ) від 25.07.2014 }

д) у зв’язку з проведенням організаційних заходів у порядку, визначеному Генеральним штабом Збройних Сил України, за умови завершення виконання визначених завдань; е) через службову невідповідність осіб рядового, сержантського і старшинського (крім прапорщиків, старших прапорщиків, мічманів, старших мічманів) складу у разі невиконання службових обов’язків.

Добавил: Світлана

Доброго дня! Чи можно признати дарчу недійсною,якщо є підозри що договір дарування було укладено некоректно і в супереч чинному законодавству,чи є термін позовної давності для таких випадків? Дякую

Доброго дня!

Договір дарування може бути розірваним на вимогу дарувальника в таких випадках: якщо обдарований умисно вчинив злочин проти життя, здоров’я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей; якщо обдарований створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність; якщо обдарований недбало ставиться до речі, що становить історичну, наукову, культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена. Якщо обдарований вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування.

Відповідно до ст. 727 Цивільного кодексу України  дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред’явлення вимог дарунок є збереженим. У разі розірвання договору дарування обдарований зобов’язаний повернути дарунок у натурі. Іншими словами, якщо подароване майно збереглося в обдарованого, то в даному випадку дарувальник має право розірвати договір. Якщо ж в обдарованого майно не збереглося, наприклад, він уже продав або подарував іншій особі квартиру, яку йому подарував колись дарувальник, то у цьому випадку дарувальник не може вимагати розірвання договору дарування та повернення дарунка, а також вимагати грошових відшкодувань за квартиру, яку він свого часу подарував. До вимог про розірвання договору дарування застосовується позовна давність в один рік.

Підставою недійсності договору є недодержання в момент укладення договору стороною (сторонами) таких вимог:

  1. Волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.
  2. Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.
  3. Правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.

Також,  договір є недійсним, якщо його недійсність встановлена законом ( нікчемний правочин)  у разі недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору або укладення договору дарування від імені неповнолітнього без згоди органу опіки та піклування. Не потребує рішення суду.

Недійсність договору встановлюється судом у таких випадках:

  • недотримання письмової форми;
  • вчинення під впливом помилки;
  • обману;
  • насильства;
  • під впливом тяжкої обставини, тощо.
Добавил: Олена Клімова (Олена9335)

У державній установі працівниця пішла у додаткову соціальну відпустку (розлучена жінка має дитину до трьох років). 02 березня 2015 року повинна була приступити до виконання своїх обов'язків. На роботу не вийшла. Додзвонитися їй не можемо. В кінці дня прийшла її мати і сказала, що вона зараз перебуває в Російській Федерації, повернеться не знає коли. Сказала, щоб ми звільнили її за угодою сторін 02.03.2015 року. А заяву дочка або надішле по пошті, а бо через кого-небудь передасть. Причини відсутності дочки не пояснила. Чи правомірно буде звільнити працівника за прогул, враховуючи те, що вона розлучена жінка, яка має дитину до трьох років? Які документи необхідно зібрати для цього? Якими нормативно-правовими актами необхідно керуватись?

Доброго дня!

 

На підставі пункту 4 статті 40 КЗпП України роботодавець має право розірвати трудовий договір у випадку здійснення працівником прогулу без поважних причин. Щодо порядку дій при звільнення працівника за прогул.

Перше. Необхідно задокументувати факт відсутності працівника на роботі (доповідна записка безпосереднього начальника працівника про відсутність працівника на роботі, акт про відсутність на робочому місці, підписаний комісією, що складається не менше, ніж з трьох осіб, пояснення працівників тощо). Складати акти кожного дня не потрібно. У акті зазначаються дні коли працівник фактично був відсутній на роботі. Факт відсутності працівника на робочому місці обов’язкове має бути відображений табелі обліку робочого часу. Зауважуємо, що стаття 184 КЗпП ВУкраїни встановлює обмеження на звільнення деяких категорій працівників незалежно від причин. У Вашому випадку звільнення працівниці за прогул неможливе.

Друге. Якщо ж працівник не з’являється на роботі протягом кількох днів або тижнів та не повідомляє про причину своєї відсутності, необхідно відправити на його домашню адресу лист з повідомленням про вручення, з вимогою надати письмове пояснення відсутності на роботі (з встановленням оптимального строку для відповіді). У випадку відмови працівника дати пояснення з приводу відсутності на роботі або отримання відповіді на лист, складається відповідний акт, підписаний комісією не менше, ніж з трьох осіб. Отже, роботодавцю необхідно мати докази відсутності працівника на роботі саме без поважних причин.

Трете. При наявності на підприємстві первинної профспілкової організації членом якої є працівник для його звільнення за прогул необхідна згода виборного органу первинної профспілкової організації. Наступне. Якщо ж працівник, який вчинив прогул на роботу так і не з’явився на роботі, він звільняється останнім днем фактичного виконання ним трудових обов’язків з виданням наказу про звільнення більш пізньою датою. Звертаємо увагу, що в день видання наказу про звільнення працівника слід направити йому копію наказу про звільнення, лист з пропозицією з’явитися за трудовою книжкою та отриманням усіх належних йому сум. Лист рекомендуємо направити на домашню адресу працівника з повідомленням про вручення та описом вкладення.

Добавил: Олена Фещенко

Одинока мати має двох дітей до 18 років,які вимоги треба дотримуватись для отримання соціальної пільги

Доброго дня!

Ознайомтесь будь ласка з статтею Податкова соціальна пільга в 2015 році.

Добавил: Лідія

Доброго дня! Хотіла б отримати Вашу допомогу в такому питанні; я виховую сина 16 років, чоловік помер, чи я є одинока мати і чи маю я право на додаткову соціальну відпустку на 10 календарних дні? Дякую

Доброго дня!

Так, у Вас є підстави для отримання додаткової відпустки.

Відповідно до ст. 19 Закону «Про відпустки» жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП).

Особи, перелiченi у статті 19 Закону України „Про вiдпустки”, втрачають цю пiльгу, коли дитина досягла граничного вiку, передбаченого законодавством. Примiром, Законом України. „Про вiдпустки” (стаття 19) визначено вiк дiтей тiльки для такої кaтeгopiї працiвникiв, як „жiнка, яка працює i має двох або бiльше дiтей вiком до 15 рокiв”. Вiк дитини-iнвалiда, всиновленої дитини, дитини пiд опiкою, дитини в одинокої матерi (батька) цим законом не встановлено, тому слiд керуватися iншими нормами законодавства.

Так, вiдповiдно до статтi 1 Закону України „Про охорону дитинства” та статтi 2 3aкoнy України «Про державну допомогу сiм'ям з дiтьми”, дитина — це особа вiком до 18 рокiв (повнолiття), якщо згiдно iз законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолiтньої ранiше.

Отже, одинока мати має право на цю вiдпyстку до досягнення дитиною повно- лiття. Вона також не втрачає права на неї в роцi досягнення дитиною граничного вiку для її надання.

Добавил: Людмила (Ludmila)

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)