Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Види соціальних допомог та умови отримання описані в статті  Державні соціальні виплати: види та порядок призначення.
Добавил: леся ісак

До членів сім’ї, доходи яких враховуються при призначенні субсидії, належать особи, зареєстровані у відповідному житловому приміщенні.
Добавил: Ольга

Добавил: наташа

Так, працюючому пенсіонеру також можна працювати і за сумісництвом.
Добавил: Алла Мельник

Так, може, якщо його стан здоров'я дозволяє займати дану посаду.
Припинення трудового договору з ініціативи роботодавця може бути відповідно до п. 2 ст. 40 КЗпП у випадку: 
- виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи, а так само в разі скасування допуску до державної таємниці, якщо виконання покладених на нього обов’язків вимагає доступу до державної таємниці. 
Визнається правильним звільнення в тому випадку, якщо його проведено на підставі фактичних даних, які підтверджують, що в результаті недостатньої кваліфікації або стану здоров’я (стійкого зниження працездатності) працівник не може належним чином виконувати покладені на нього трудові обов’язки або їхнє виконання протипоказане йому за станом здоров’я або небезпечне для членів трудового колективу (громадян), яких він обслуговує.
Повноваження секретаря сільської, селищної, міської ради закінчуються одночасно із закінченням їх депутатських повноважень, у день відкриття першої сесії нового скликання.
У разі закінчення строку повноважень у трудовій книжці секретаря сільської, селищної, міської ради робиться запис: «Звільнений у зв’язку із закінченням строку повноважень, частина 1 статті 50 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», із зазначенням дати звільнення та порядкового номера запису.
Добавил: Сергій

Перелік пільгової категорії громадян, які мають право на безкоштовний проїзд у приміському транспорті загального користування

Інваліди Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, учасники війни, сім’ї померлих (загиблих) ветеранів війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вдови (вдівці) та батьки померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, ветерани праці, жертви нацистських переслідувань, ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветеранам Державної кримінально- виконавчої служби, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів податкової міліції та ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, особи, звільнені з військової служби, які стали інвалідами під час проходження військової служби, інваліди, діти інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей інвалідів (не більше одного супроводжуючого), пенсіонери з числа слідчих прокуратури, реабілітовані громадяни, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дружини (чоловіки) та діти померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, судді у відставці, діти з багатодітних сімей.
Добавил: Людмила

Добавил: Сергей (Serdgio1)

Статтею 37 Закону України "Про державну службу" передбачається, що державним службовцям у разівиходу на пенсію при наявності стажу державної служби не менше 10 років виплачується грошова допомога в розмірі 10 місячних посадових окладів. Вказане означає,що грошова допомога виплачується за умови досягнення державним службовцем встановленого законодавством пенсійного віку, у тому числі зниженого, наявності у нього не менше 10 років стажу державної служби, припинення ним державної служби та призначення йому пенсії державного службовця.
Добавил: Владислава

При офіційному працевлаштуванні опікун втратить можливість отримувати компенсацію по  догляду за престарілим.
Добавил: катерина цимбал

Непрацюючим особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, що не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, котрих обслуговують соціальні служби), призначається щомісячна компенсаційна виплата.

Щомісячна компенсація призначається з огляду на прожитковий мінімум для працездатних осіб, у таких розмірах:

15% – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи;

10% – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам II групи та дітям-інвалідам;

7% – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, що не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаним такими в порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я.

Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається в зазначених розмірах, виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Компенсація призначається і виплачується за рахунок коштів місцевих бюджетів органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, котра надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом із відповідними документами.

Які документи слід подати для призначення компенсації?

1. Непрацююча фізична особа, яка надає соціальні послуги, повинна подати: заяву про згоду надавати соціальні послуги; паспорт або інший документ, що посвідчує особу; висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги; копію трудової книжки; заяву про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

2. Особа, яка потребує надання соціальних послуг, або її законний представник (у разі визнання цієї особи недієздатною) подає: заяву про необхідність надання соціальних послуг; паспорт або інший документ, що посвідчує особу; копію довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (надає інвалід); висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду і нездатність особи до самообслуговування.

Компенсація не виплачується фізичним особам, котрі надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг з догляду, та у разі надання фізичною особою соціальних послуг на платній основі.

Час догляду за інвалідом I групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку, зараховується до стажу роботи, що дає право на трудову пенсію в разі, якщо непрацююча працездатна особа, котра здійснює догляд за інвалідом І групи або за престарілим, отримує допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.
Добавил: Микита Рембезі

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)