Юридична консультація

Головна » Гостьова книга [ Додати запис ]

Сторінки: « 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 18 19 »
Показано 151-165 з 284 повідомлень
0  
134. мар'яна   (19.08.2014 21:09)
Доброго дня!!!! В мене таке запитання...в мене перша дитина не прописана і скоро народиться друга, і я не можу її прописати...скажіть будь-ласка чи я маю можливість получити соціальну допомогу???
Ответ: Доброго дня!
Допомога при народженні дитини виплачується одному з батьків або опікуну, які постійно проживають з дитиною, органами праці та соціального захисту за місцем проживання, а не реєстрації, тому відсутність прописки не є причиною відмови в наданні цієї допомоги.

0  
133. Саша   (18.08.2014 09:43)
Доброго дня!Підскажіть будь-ласка,мені батьки подарували будинок 2 роки тому назад.В цьому будинку проживає мама,батько і я,але в мене ще є брат він теж приписаний в цьому будинку,але він не проживає у ньому.Чи може брат відсудити частину будинку???Всі документи про договір дарування в наявності у мене.Тобто приписка брата відіграє якусь роль?
Ответ: Доброго дня!
Згідно договору дарування обдарований зобов"язується прийняти безкоштовно від дарувальника подароване майно у власність.
Право на власність має тільки особа зазначена в договорі дарування. Реєстрація(приписка) не дає право на власність.

0  
132. Лена   (16.08.2014 23:22)
Доброго дня! Підскажіть будь ласка як отримати максимальну допомогу як одинока мати? Дякую!!!
Ответ: Доброго дня!
При оформлені допомоги потрібно надати декларацію про сукупний дохід сім"ї. Якщо сукупний дохід сім"ї менший за прожитковий мінімум для сім"ї, різниця буде доплачуватися.

0  
131. Андрій   (16.08.2014 00:39)
Доброго дня. Цікавить питання: Якщо жінка, яка працює по строковому т/дог. предявляє мед. довідку про стан вагітності, та користуючись ст.184 КЗпП не підлягає звільненню (крім вказаних обставин в ст.184) але при цьому є сумніви, що вона дійсно перебуває в стані вагітності. Чи існує практична та законно мотивована процедура перевірки з боку роботодавця такого стану вагітності, напр.: 1.направлення на черговий,позачерговий,профілактичний мед.огляд,
2. направлення запиту в мед.установу, що видала довідку про підтвердження факту.
3. скасування, визнання не дійсною мед. довідки, визнання підробленою (порядок та підстави)
Якщо жінка продовжує працювати, чи повинна вона з часом поновлювати таку довідку до народження дитини?
Завчасно вдячний
Ответ: Доброго дня!
1. На підприємствах, в установах, організаціях на основі централізованих норм визначаються контингенти працівників, які зобов'язані проходити медичні огляди. Власник або уповноважений ним орган не вправі зобов'язати працівника проходити медичний огляд, якщо проходження його не передбачено законодавством.
Законодавство передбачає і проходження в окремих випадках позачергових медичних оглядів. Вони проводяться у разі зміни умов праці, що може негативно вплинути на життя і здоров'я працівника, переконання працівника, що погіршення стану його здоров'я пов'язане з умовами праці, та в інших випадках, передбачених законодавством. Позачергові медичні огляди можуть проводитися на вимогу самого працівника, власника або уповноваженого ним органу чи санітарно-епідеміологічної станції. ст.169 КЗпП.
2. Зателефонуйте або особисто зверніться в жіночу консультацію за інформацією стосовно жінки.
3.Зібравши доказову базу(документи) в судовому порядку.

0  
130. Світлана   (15.08.2014 18:22)
Добрий день! Прошу допоможіть мені,будь ласка,з консультауією.Моя родина складається з 4 чоловік:я,чоловік і двоє діток 3 і 2 рочків.На даний момент я отримую 1000 грн.на меншу донечку і все,це весь дохід нашої родини.Чоловік навчається на інтернатурі на контрактній формі,за яку платить його батько,тому нам не хочуть платити,як малозабезпеченій родині.
Всі решту документів ми здали,проблема лише в контракті.Чи маємо ми якісь шанси вирішити це питання? До кого звертатись?
Ответ: Доброго дня!
Спробуйте звернутися з заявою, щодо призначення допомоги, в комісію з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям,яка утворюється в управлінні праці та соціального захисту населення за розпорядженням голови райдержадміністрації. Або прямо до голови райдержадміністрації.

0  
129. Софія   (14.08.2014 21:53)
Чи можуть мобілізувати батька дитини-інваліда. (Зважаючи на не чітко прописаний закон 1614)
Ответ: Доброго дня!
Згідно Закону України " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію зі змінами, які набули чинності з 15.08.2014 року(зокрема Закон №1614)
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами
місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на
термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову
службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання); { Абзац четвертий частини першої статті 23 із змінами, внесеними згідно із
Законом N 1614-VII ( 1614-18 ) від 25.07.2014 }

жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову
службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання); { Абзац п’ятий частини першої статті 23 в редакції Закону N 1614-VII
( 1614-18 ) від 25.07.2014 }

жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років;
{ Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із Законом N 1614-VII ( 1614-18 ) від 25.07.2014 }

усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або
діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і
тільки за місцем проживання); { Частину першу статті 23 доповнено новим абзацом згідно із Законом N 1614-VII ( 1614-18 ) від
25.07.2014 }

зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.

Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.
В даному Законі прописано чітко і доступно осіб, які не підлягають мобілізації.

0  
128. Василь   (14.08.2014 12:42)
Добрий день! 16 08 мені виповниться 55 років У районному пенсійному фонді мені підтвердили що я маю право на пільгову пенсію-тракториста з 22 років стажу і 30 років загального стажу Але виникла така проблема:потібна пільгова довідка із ще не ліквідованого ВАТ Агропромислова група Закарпатський сад ;Але все по порядку:З 1977 року по 2001р я працював трактористом у радгосп-заводі ім Шевченка У2000р його було перейменовано у СВАТ ім Шевченка а 14 02 2002р перейменовано у Агропромислову групу яку вже в 2005р визнано банкрутом і 2013рокупостановою господарського суду відкрито ліквідаційнк процедуру Ліквідатором призначено Бахтін В В І тепер мені потрібно від цього пана взяти довідку пільгову або відмову Ніяких даних про нього ніхто не має Які моі діі у даній ситуаціі? Іще мені сказали що якщо б ця фірма була вже ліквідована то тоді пенсію мені нараховував пенсійний фонд Будь ласка підкажіть що маю робити?
Ответ: Доброго дня!
Для отримання пільгової пенсії Вам потрібно надати документи роботи на посаді що надає право на пільгову пенсію.

Відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатор забезпечує належне оформлення, упорядкування та зберігання всіх, в тому числі фінансово-господарських, документів банкрута протягом ліквідаційної процедури.

До винесення господарським судом рішення про ліквідацію юридичної особи - банкрута ліквідатор зобов'язаний забезпечити збереженість архівних документів банкрута і, за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або уповноваженою ним архівною установою визначити місце подальшого їх зберігання. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або уповноважена ним архівна установа зобов'язані прийняти архівні документи банкрута на зберігання без додаткових умов.

Таким чином, відомості про архів, в який передані документи, повинен надати ліквідатор (арбітражний керуючий) підприємства.
Для отримання інформації про ліквідатора потрібно звернутися державний орган з питань банкрутства.

0  
127. Уляна   (12.08.2014 11:42)
доброго дня)Підкажіть,будь ласка,чи можу я оформити документи як малозабезпечена сім"я,якщо я в декретній відпустці і беру 860 грн ,а чоловік має зарплату 1000 грн . І чи беруть до уваги автомобіль і майно наших батьків,з якими ми проживаємо?Дякую...
Ответ: Доброгодня!
Подібне питання висвітлене в запитанні №135, що знаходиться нижче.

0  
126. Василина   (11.08.2014 19:37)
Добрий день! Маю першу дитину віком 1 рік 9 місяців. Скажіть, будь ласка, якщо я вийду на роботу мені все-одно будуть платити 130 грн. з 2х до 3х років?
Ответ: Доброго дня!
Будуть, за умови неповного робочого тижня(дня).

0  
125. Олена   (08.08.2014 12:04)
Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, прийняти вірне рішення.
Чи береться до сукупного доходу сім"ї для призначення субсидії на житлово-комунальні послуги дохід, який особа отримала коли працювала за договіром підряду? Дякую.
Ответ: Доброго дня!
Сукупний дохід сім’ї включає нараховану заробітну плату, пенсії, допомоги, стипендії та інші доходи, що підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства і визначаються за даними останніх шести місяців (двох кварталів), що передують місяцю звернення за наданням субсидії. Враховується і дохід, зумовлений майновим станом. Розрахунок сукупного доходу для призначення субсидії проводиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім’ямолоді, Держкомстату.
Отже заробіток з цивільно-правового договору (підряду) вноситься в сукупний доход сім"ї.

0  
124. [jonny]   (01.08.2014 10:31)
Дорброго дня! я пішла в декретну відпустку з біржі праці рахуюсь як мати одинока маю двое дітей одній 20р ,а другій 8 місяців (род.1.12.2013) в собезі мені сказала що в мене небуде нараховуватись соц допомога і не треба поновляти документи на наі поясніть мені причину і чому і скільки я повинна отримувати як дальше жити на такий мізер.Дякую!
Ответ: Доброго дня!
Максимальна допомога малозабезпеченим сім"ям (по доходам) відмінена. Мінімальна сума допомоги на дитину до досягнення 3-х років (130 грн) дітям, що народилися до 1 липня 2014 року буде виплачуватися додосягнення дитиною 3-х років.. Всі хто народив дитину після 1 липня 2014 року допомогу по догляду за дитиною до 3-х років( 130 грн) будутьотримувати разом з одноразовою виплатою кожного місяця в сумі 860 грн.впродовж 36 місяців. Загальна сума виплати допомоги при народжені дитини(для першої, другої, третьої ...) становитиме 41 280 грн з яких 10 320 виплачується одноразово повною сумою.
Якщо відмовляють виплачувати мінімальні 130 грн потрібно звернутися з заявою до керівника відділення про письмове пояснення видміни виплати допомоги.
Тому що, згідно старої редакції Закону України "Про державну допомогу сім"ям з дітьми" ст.14:
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно.
А згідно Конституції України ст.58: Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

0  
123. марина   (28.07.2014 10:40)
Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи можна повернутися в декретну відпустку якщо вже вийшла на роботу? Дитині 2роки і 2 місяці. Я у травні вийшла на неповний робочий день (працюю учителем в школі - 5 годин), а зараз хочу повернутися у декрет через те, що дитина не готова іти в садочок(деякі проблеми), а дозволити собі няню немає можливості.
Дякую.
Ответ: Доброго дня!
Так, Ви маєте право повернутися у відпустку по догляду за дитиною до 3-х років.

0  
122. Людмила   (26.06.2014 09:22)
Доброго дня!
У нас на підприємстві працює близбко 70 осіб, в тому числі іноземні працівники за відповідними дозволами.
В березні місяці у зв"язку зі складною ситуацією в сфері будівництва, на підстві наказу усіх переведено на 3 денний робочий день і виплатою заробітної плати пропортійно відпрацьованому часу.
На сьогоднішній день підприємство повернулося до майже повної загрузки, взято на роботу нових працівників,але керівництво відмовляється переводити офісних працівників на повний робочій день, тобто 60 працівників ходять кожного дня, виплачують заробітну плату, переработки, замовники платять гроші в повному обсязі.
Прошу проконсультувати чи правомірні дії керівництва і чи можно на підставі повернення до нормальної роботи анулювати наказ на 3 денний робочі день.
Дякую
Ответ: Доброго дня!
Переведення на неповний робочий день проводиться згідно наказу керівника підприємства, в якому зазначено терміни таких умов праці. Тому потрібно знайти цей наказ та поскаржитися до регіонального спеціаліста по охороні трудового законодавства щодо порушення наказу.

0  
121. Андрей   (23.06.2014 19:13)
Доброго дня. вдячний за попередню відповідь. Цікавить таке: Якщо укласти договір підряду з фіз ос. на погодинну оплату і вказати заг. вид робіт, які будуть виконуватися. В результаті такий дог. буде юр. правильний? оскільки ЦКУ не забороняє погодинної оплати, а результати робіт будуть прийматися згідно щомісячних актів. Чи не стане порушенням такий договір напр. для інспеції праці, податкової і т.д.?
І чи не стане факт погодинної оплати і факт вказаного заг. виду робіт (напр. електромонтажні роб., а не наперед чітко визначений обсяг електромон. робіт) для визнання такого договору трудовим?
Ответ: Доброго дня!
Робота згідно договору підряду приймається та оплачується на підставі акту комісії, яка приймає роботу. Договір з більшим терміном роботи ніж місяць а також погодинною оплатою буде трактуватися як порушення трудового законодавства.

0  
120. Регіна   (19.06.2014 21:43)
Доброго дня! На квартиру документом, що підтверджує право власності, є тільки договір дарування, складений у 1995 році.
Чи обов'язковим є реєстрація його в державному реєстрі? Якщо так, то яка процедура реєстрації?
Дякую!
Ответ: Доброго дня! Договір зареєстрований у нотаріуса. Зверніться до нотаріуса і на підставі договору дарування оформлюйте право власності на квартиру


Ім`я *:
Email *:
WWW:
Код *:
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)