Юридична консультація
Сторінки: « 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 18 19 »
Показано 136-150 з 284 повідомлень
0
149. Богдан
(09.10.2014 20:37)
Добрий вечір . Я прошу Вас допомогти в цій ситуаціі. Я проживаю в Чернівецькій області в селі Камянка.Сусіди в дома поклали електродуховку на 380V і печуть торти під заказ на весілля В звязку з цим слаба електроенергія усі жаліються але РЕМ не реагує на дзвонки. Як нам діяти дальше.
Ответ: Доброго дня!
По-перше, Ви повинні викликати представника енергопостачальника для складання та підписання акта-претензії, зразок якого затверджено Постановою КМУ від 26.07.1999 р. № 1357.
По-друге, акт-претензія складається споживачем та представником енергопостачальника і скріплюється їхніми підписами. Якщо представник енергопостачальної організації не з’явився протягом 3-х днів з дня Вашого звернення (цей термін встановлено для міст), тоді Ви маєте право скласти акт-претензію у довільній формі.
Якщо енергопостачальник відмовився здійснити необхідні виміри параметрів якості електроенергії, Ви маєте право самостійно організувати їх, звернувшись до установи, котра має відповідні повноваження або дозволи. У такому разі енергопостачальник відшкодовує Ваші витрати. Якщо представник енергопостачальника відмовився підписати акт, той вважається дійсним за умови його підписання не менш ніж 3-ма споживачами або Вами та виборною особою будинкового комітету чи іншого органу самоорганізації населення.
По-третє, якщо представник енергопостачальника не з’явився чи відмовився від підпису, відправте енергопостачальнику один примірник свого акту-претензії або поштою, або зареєструвавши його в канцелярії. Енергопостачальник зобов’язаний протягом 10-ти днів або усунути недоліки, або надати Вам обґрунтовану відмову у задоволенні Ваших претензій на підставі свідчень реєстраційних технічних пристроїв, атестованих та опломбованих територіальними органами Держспоживстандарту.
Крім того, обленерго, як надавач «електричних» послуг, повинне здійснити для Вас перерахунок своїх послуг, відповідно до пунктів 44, 45, 46 Правил № 1375:
у випадку тимчасового припинення електропостачання з вини енергопостачальника — згідно з умовами договору, у розмірі подвійної вартості недоданої електроенергії; у разі постачання споживачеві електричної енергії, параметри якості якої не відповідають показникам, зазначеним у договорі, енергопостачальник сплачує 25 % вартості такої енергії; у разі порушення прав споживачів (відмова споживачеві в реалізації його прав, надання послуг, які за якістю не відповідають вимогам нормативно-технічних документів, відмова у наданні необхідної, достовірної інформації, ухилення від перевірки якості електричної енергії тощо) енергопостачальник несе відповідальність відповідно до законодавства та згідно із договором.
По-четверте, якщо Вас продовжують ігнорувати, тоді Вам треба направити претензію вже до однієї з нижченаведених організацій (та до їхніх територіальних відділень), які контролюють дотримання Правил № 1375 у межах своїх повноважень: до Міністерства палива та енергетики; до Національної комісії регулювання енергоносіїв; до Держспоживстандарту; до Антимонопольного комітету. |
0
148. Світлана
(09.10.2014 18:09)
Доброго дня! Скажіть будь-ласка,якщо я працювала в магазині неофіційно.За два тижні до звільнення я попередила роботодавця про те,що буду звільнятися.Ревізії всього товару не було проведено,чи може згодом роботодавець вимагати виплату недостачі(якщо така буде виявлена).??
Ответ: Доброго дня! Якщо Ви працювали неофіційно (тобто не складали ніяких трудових угод), то ніяких притензій до такого робітника не може бути. До речі, звільниться Ви можете в любий час без попередження, тому що не офіційні відносини не є трудовими та не підлягають регулюванню трудовим законодавством. |
0
147. Ирина
(01.10.2014 13:41)
Добрий день! Підкажіть будь-ласка, якщо працівник здав кров у період щорічної відпустки то відпустка подовжується на 2 дні. Поясніть це календарні дні чи робочі?
Ответ: Доброго дня! Згідно ст.9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів»: У разі давання крові та (або) її компонентів у період щорічної відпустки ця відпустка продовжується на відповідну кількість днів з урахуванням надання працівнику додаткового дня відпочинку за кожний день давання крові. Щорічна відпустка рахується календарними днями, тому добавляється 2 додаткових дні з кожен факт здачі крові. |
0
146. Вікторія
(29.09.2014 17:22)
Доброго дня! Допоможіть вирішити таке питання. Чи має право пенсіонер, який працював головним санітарним лакарем саепідемстанції в селищі міського типу на пільги з оплати комунальних послуг? Якщо так, то які документи для пред"явленя в совбез потрібно мати? Санітарноепідеміологічна служба району закрита, а головне підприємство відмовляє у вадачі довіки про те, що він дійсно працював на такій посаді.
Ответ: Доброго дня! На даний час пенсіонер, який працював головним санітарним лакарем саепідемстанції в селищі міського типу пільг з оплати комунальних послуг не має. |
0
145. Яна
(12.09.2014 13:58)
Доброго дня! У процесі приватизації Львівського державного виробничого обєднання "Електрон"і перетворення його в акціонерне товариство юридичний відділ поставив питання про поширення на працівників -членів акціонерного товаристваКЗпП України. Чи зобовязані правління акціонерного товариства і виконавча дирекція забезпечити норму робочого часу,тривалість відпусток,мінімальну заробітну плату,норми в галузі охорони праці,зокрема відносно жінок,неповнолітніх?
Ответ: Доброго дня! Трудове законодавство поширюється на сферу трудових відносин незалежно від власності. В акціонерне товариство працівники(власники акцій) влаштовуються на роботу складаючи трудовий договір. А так, як акціонерне товариство є суб"єктом господарювання, воно повинно дотримуватися трудового законодавства у сфері трудових відносин з працівниками. |
0
144. Анна
(12.09.2014 13:46)
Добрий день! Якщо я вийшла на роботу після трьох років перебування у відпустці по догляду за дитиною і хочу одержати раніше невикористану щорічну відпустку.Як у таких випадках обчислюється середня зарплата?
Ответ: Доброго дня! Декретна відпустка та відпустка для догляду за дитиною у розрахунковому періоді
Працівниця йде у щорічну відпустку на 24 календарних дні 10.08.2010 року. З 01.09.2009 до 04.01.2010 року вона перебувала у відпустці по вагітності та пологах. З 04.01.2010 до 31.05.2010 року вона перебувала у відпустці для догляду за дитиною до 3х років. Розрахунковий період: серпень 2009 – липень 2010 року. Заробітна плата за серпень 2009 року 2000 грн. Допомога по вагітності та пологах складає 6000 грн. Заробітна плата за червень та липень 2010 року складає 4000 грн.
Кількість днів у розрахунковому періоді: 365 – 147 – 4 = 214 к.дн.
Середня заробітна плата: (2 000 + 6 000 + 4 000) / 241 = 56,07 грн.
Сума відпускних: 56,07 * 24 = 1 345,68 грн.
Сума допомоги по вагітності та пологах включається до розрахунку середньої заробітної плати, оскільки вона є допомогою по тимчасовій непрацездатності та за період відпустки за працівницею зберігається середній заробіток. Відпустка для догляду за дитиною до 3х років до розрахунку не включається, так як це державна допомога.
Може виникнути така ситуація, коли працівниця йде у відпустку одразу після закінчення відпустки для догляду за дититною до 3х років. При цьому за попередні 12 місяців, вона не отримувала заробітну плату, отже немає даних для розрахунку середньої заробітної плати. У таких випадках розрахунок проводиться виходячи із посадового окладу, встановленного у трудовому договорі, про що свідчить останній абзац п.4 Порядку№100. “Порядок обчислення середньої заробітної плати” затверджений Постановою КМУ вiд 08.02.1995 № 100. |
0
143. Кіра
(11.09.2014 09:26)
Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, чи можна подавати документи на 130 до 3 років і на соц допомогу по доходах? Чи їх вже не існує? Я в декреті, дитині 1 рік 1 місяць. Дякую.
Ответ: Доброго дня! Мінімальна сума допомоги на дитину до досягнення 3-х років (130 грн) дітям, що народилися до 1 липня 2014 року буде виплачуватися до досягнення дитиною 3-х років.. Всі хто народив дитину після 1 липня 2014 року допомогу по догляду за дитиною до 3-х років( 130 грн) будуть отримувати разом з одноразовою виплатою кожного місяця в сумі 860 грн.впродовж 36 місяців. Загальна сума виплати допомоги при народжені дитини(для першої, другої, третьої ...) становитиме 41 280 грн з яких 10320 виплачується одноразово повною сумою. Якщо відмовляють виплачувати мінімальні 130 грн потрібно звернутися з заявою до керівника відділення про письмове пояснення видміни виплати допомоги. Тому що, згідно старої редакції Закону України "Про державну допомогу сім"ям з дітьми" ст.14: Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно. А згідно Конституції України ст.58: Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. |
0
142. Маша
(04.09.2014 22:31)
Здравствуйте. Я інвалід дитинсва і одинока мати моя дитина навчаеться на денній формі в медколеджі.Скажіть будь ласка, можливо є якийсь закон на підставі якого я можу мати знижку на оплату?Дякую за відповідь.
Ответ: Доброго дня! Законодавством України не передбачено пільги при оплаті навчання за контрактом. |
0
141. Наталья
(03.09.2014 09:55)
Добрий день. Підскажіть номер ст. та пункт .
У разі, якщо ви не маєте наміру вчиняти дії з нерухомим майном державна реєстрація прав у єдиному Державному реєстрі прав проводиться за бажанням власника чи користувача.
Ответ: Доброго дня! Буквального виразу в законодавстві неіснує. Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"
Стаття 3. Засади державної реєстрації прав
4. Права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, за таких умов: { Абзац перший частини четвертої статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5037-VI ( 5037-17 ) від 04.07.2012 }
якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або
якщо на момент виникнення прав та їх обтяжень діяло законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень. { Частина четверта статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5037-VI ( 5037-17 ) від 04.07.2012 } До речі згідно Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України" II. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ 6. Встановити, що фізичні та юридичні особи звільняються від сплати державного мита під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та зареєстровані до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" |
0
140. Анна
(28.08.2014 15:08)
Мой гражданский муж погиб в АТО 17,08,14. Был прописан на моей жилплощади 5 лет, где мы вместе и проживали. Имеет дочь 7 лет от первого брака, официально разведен,дочь проживает с матерью. Муж имеет отца и мать,брата. Оформлением всех документов взялся его брат. Я была не в состоянии и меня не спрашивали. Оформляет на них материальную помощь и льготы на коммунальные, а так же земельный участок. Меня просит выписать любимого из квартиры. Зарплату в части за АТО также хочет получить брат. Я имею какие-то права в этой жизни, кроме как горя от разбитой жизни мужа, моей ? Спасибо.
Ответ: Доброго дня! Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя.
Згідно Цивільного кодексу України. Стаття 1261. Перша черга спадкоємців за законом
1. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно Сімейного кодексу України Стаття 21. Поняття шлюбу
1. Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.
2. Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя.
3. Релігійний обряд шлюбу не є підставою для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов'язків подружжя, крім випадків, коли релігійний обряд шлюбу відбувся до створення або відновлення органів державної реєстрації актів цивільного стану.
Таким чином, згідно наведених нормативних актів, так звана цивільна дружина не є та не може бути спадкоємницею майна свого цивільного чоловіка, тому що згідно закону вона не вважається подружжям померлого.
Цивільна дружина, не як подружжя, а як особа, яка проживала однією сім’єю зі спадкодавцем, може бути спадкоємницею у випадку, якщо не має спадкоємців перших трьох черг (або вони відмовились від спадщини).
Згідно Цивільного кодексу України. Стаття 1264. Четверта черга спадкоємців за законом
1. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
Крім того, через суд цивільна дружина, як особа, яка проживала зі спадкоємцем однією сім’єю, тобто будучі спадкоємницею четвертої черги, може набути право на спадкування на рівні зі спадкоємцями першої черги, якщо вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.
Згідно Цивільного кодексу України Стаття 1259. Зміна черговості одержання права на спадкування
1. Черговість одержання спадкоємцями за законом права на спадкування може бути змінена нотаріально посвідченим договором заінтересованих спадкоємців, укладеним після відкриття спадщини. Цей договір не може порушити прав спадкоємця, який не бере у ньому участі, а також спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині.
2. Фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. |
0
139. Лена
(28.08.2014 11:01)
Доброго дня!!! Підскажіть будь ласка, чи правда, що кожна людина має право отримати від держави 10 соток землі і як їх отримати? І ще одне, на одному із сайтів вичитала таку інформацію, що допомогу до трьох років відмінили всі незалежко коли її було оформлено, а залишили цю допомогу лише тим у кого первісток, і то якщо вони вже отримали одноразову допомогу?
Ответ: Доброго дня! 1.Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності у таких розмірах:
- для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство, - для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; - для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; - для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара; - для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара
Земельний кодекс України встановлює, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах вказаних норм, провадиться один раз по кожному виду використання.
Для того, щоб безоплатно отримати земельну ділянку, громадянину України необхідно звернутись до органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельними ділянками державної або комунальної власності, із заявою про безоплатне надання земельної ділянки у власність. Таким органом щодо земель комунальної власності, які переважно розташовані в межах населених пунктів, є відповідна сільська, селищна, міська рада, а щодо земель державної власності, які, як правило, розташовані за межами населених пунктів, є: - при наданні земельних ділянок для ведення садівництва або особистого селянського господарства – Головне управління Державного агентства земельних ресурсів в області, - при наданні земельних ділянок у інших випадках – районна державна адміністрація.
2. Якщо відмовляють виплачувати мінімальні 130 грн потрібно звернутися з заявою до керівника відділення про письмове пояснення видміни виплати допомоги. Тому що, згідно старої редакції Закону України "Про державну допомогу сім"ям з дітьми" ст.14: Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно. А згідно Конституції України ст.58: Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. |
0
138. Юлія Валентинівна
(27.08.2014 11:28)
Добрий день! Проконсультуйте (підкажіть) будь-ласка! В багатоквартирному будинку мешканцем квартири були встановленні лічильники гарячої та холодної води згідно з рекомендаціями по встановленню лічильників (без звернення до ЖЕКу). Кожен лічильник має паспорт з потрібними відмітками. Після встановлення лічильників, мешканець квартири звернувся до ЖЕКу з проханням про пломбування лічильників, на що получив усну! відповідь про те, що сам! ЖЕК повинен встановлювати та пломбувати лічильники води. Як, діяти в такій ситуації? Куди звертатися? Які вимагати документи від ЖЕКу про відмову в наданні послуг з пломбуванням лічильників? Дякую!
Ответ: Доброго дня! Згідно п. 9 Постанови КМУ від 21.07.2005 №630 (остання редакція від 31.10.2011) “Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, холодного і гарячого водопостачання і водовідведення”. Зокрема, ця норма встановлює: “У квартирі роботи з установки приладів обліку води та теплової енергії (квартирні прилади обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача”. Тому Вам потрібно звернутися у відділення водоканалу, зокрема, у відділ узгодження проектів з водомірного обліку розрахункового департаменту, отримати там технічні умови водомірів. Далі написавши заяву на ім"я начальника ЖЕКу (водоканалу), який обслуговує ваш будинок викликати слюсара для встановлення лічильників обліку. За письмовою заявою послуги слюсаря повинні бути безкоштовні. Не забудьте підписати і залишити собі примірник акта приймання роботи, який стане, по-перше, підставою для постановки вашого лічильника на облік в організації виконавця, а по-друге – документом, що знімає з мешканця будь-яку відповідальність за аварію чи прорив в місці установки лічильника. Для опломбування лічильників викликаються представники водоканалу та теплопостачальної організації (для лічильника гарячої води). Однак, як показує практика, пломби іноді ставить і представник ЖЕКу – все залежить від того, хто є виконавцем послуг з водопостачання та підігріву води. Такими можуть бути, приміром, організація, на балансі якої значиться конкретний житловий будинок (ЖБК, ОСББ, ЖЕК), або безпосередні виробники названих послуг, тобто водо-і теплопостачальні організації. Загалом, кого власник багатоквартирного будинку назве виконавцем послуги, до того і слід звернутися. У будь-якому випадку, згідно з пп. 9 п. 32 постанови № 630, виконавець зобов’язаний забезпечити за заявою споживача постановку квартирного приладу обліку на абонентський облік у тижневий термін з дати подання такої заяви. |
0
137. Андрій
(27.08.2014 09:47)
Добрий день.Підскажіть,будь-ласка,жінка має субсидію на оплату компослуг.Якщо їй перейде інший будинок як дарча,то чи вплине це на оформлення субсидії там де вона прописана?
Ответ: Доброго дня! Так, вплине. За рішенням комісій при виконкомах районних у місті рад, субсидії можуть не призначатися: має у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння чи користування загальною площею житла; |
0
136. Люба
(25.08.2014 18:01)
Доброго дня , моїй дитині 9мiсяцiв.,я одинокa мама.Підскажіть будь ласка,якщо мені було нарахована, одноразовою виплата 810гр,допомогу одиноким матерям 309гр.+ 130 грн. по догляду за дитиною,отримували допомогу як малозабезпечена527гр. В райсобезі нам сказали,що виплату малозабезпеченим відмінили і 130гр. теж не будуть давати.Чи повинні мені віддати ті гроші, які вже були документально затверджені ? Чи можу отримувати допомогу як малозабезпечена сім'я Дякую?
Ответ: Доброго дня! Мінімальна сума допомоги на дитину до досягнення 3-х років (130 грн) дітям, що народилися до 1 липня 2014 року буде виплачуватися до досягнення дитиною 3-х років.. Всі хто народив дитину після 1 липня 2014 року допомогу по догляду за дитиною до 3-х років( 130 грн) будуть отримувати разом з одноразовою виплатою кожного місяця в сумі 860 грн.впродовж 36 місяців. Загальна сума виплати допомоги при народжені дитини(для першої, другої, третьої ...) становитиме 41 280 грн з яких 10320 виплачується одноразово повною сумою. Якщо відмовляють виплачувати мінімальні 130 грн потрібно звернутися з заявою до керівника відділення про письмове пояснення видміни виплати допомоги. Тому що, згідно старої редакції Закону України "Про державну допомогу сім"ям з дітьми" ст.14: Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно. А згідно Конституції України ст.58: Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. |
0
135. Ольга
(22.08.2014 15:59)
Доброго дня!Скажіть будь-ласка, чи має право сусід загорнути ставок, викопаний моїм батьком багато років тому, на прохання жителів села, для осушення прилеглих городів та сінокосів! Він незаконним способом пізніше вже приватизував собі половину території на якій викопаний цей ставок, а тепер коли має всі документи хоче його загортати. Це принесе великої шкоди мені (бо на прилеглій до ставка території ми побудували будинок), а також усім оточуючим сусідам!
Ответ: Доброго дня! Якщо ставок знаходиться у спільній власності, то тільки за згодою іншого співвласника. Якщо весь ставок знаходиться на приватизованій землі, то він є власністю сусіда і він вправі робити з ним все, що рахує потрібним. |
|
Пошук на сайті |
---|
|
Відвідувачі онлайн |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|