Юридична консультація

Головна » Гостьова книга [ Додати запис ]

Сторінки: « 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 18 19 »
Показано 121-135 з 284 повідомлень
0  
164. Оксана   (24.11.2014 15:45)
Дякую за пораду ! Можна переписати авто на сина йому 19р?
Ответ: Так. Подарувати можна всім, кому Ви рахуєте за потрібне.

0  
163. Юлия Маловичко [Юлія6577]   (21.11.2014 23:29)
Доброго дня! Я оформила пенсію по втраті годувальника , в мне є молодша сестра від другого шлюбу мого батька,але вони проживають на даний час в Криму. Оригінал трудової книжку мого померлого батька в мене забрали в пенсійний фонд, а молодша сестра тепер не може подати заяву без трудової,відправити запит в цей пенсійний фонд вони не можуть так як Крим не піддержує ніякого звязку з Україною. Як тепер їм оформити соціальну допомогу по втраті годувальника? Дякую!!
Ответ: Доброго дня!
Пенсію по втраті годувальника Ваша сестра зможе оформити тільки тоді, коли буде проживати на території України, а не в Криму. На даний час співпраця органів влади України і окупованих територій припинена.

0  
162. Люда   (19.11.2014 10:32)
Доброго дня! Підкажіть, як правильно вийти з такої ситуації: гр. "П" в 80-х роках надавався ордер на квартиру, трохи поживши виїхав до Росії (за квартиру платив, боргів нема) там отримав громадянство, тепер повернувся до України і хоче приватизувати цю квартиру, але не має права так, як не громадянин України. Як правильно поступить в такій ситуації ЖЕКУ та органам місцевого самоврядування. Чи може ЖЕК на підставі рішення сесії міської ради продати на пряму без проведення аукціону цьому громадянину дану квартиру, чи визнавать ЖЕКУ через суд право власності а потім продавать без аукціону. Допоміжіть, будь-ласка. Дякую.
Ответ: Доброго дня!
Даний громадянин іншої держави вже не є квартиронаймачем. Держава Україна забезпечує житлом тільки власних громадян. Тому за рішенням сесії міської ради ця квартира повинна бути передана в користування іншим громадяним України згідно черги на отримання житла міста. Продаж квартири буде порушенням законодавства.

0  
161. Оксана   (18.11.2014 15:01)
Добрий день ! Мене цікавить таке питання : наша сім"я отримувала допомогу як малозабезпечина два роки , у нас з чоловіком двоє дітей один студент , а друга дитина в третьому класі ми з чоловіком маємо на двох по догляду 32грн , власного житла ми не маємо проживаємо з батьками 6 чол на 76 кв .м Батьки пенсіонери . У нас є автомобіль , яким ми користуємось , і який був задекларований . Але через два роки нас повідомили що за чоловіком числиться ще один автомобіль , який був проданий по генеральному дорученню ще 2011році і мотоцикл 1983р ,якого я взагалі не бачила . При подачі документів мене запитвали скільки у нас автомобілів я вказала той який нас є в наявності . А про те. що , якщо авто продане по дорученню ми мусимо його декларувати і йти через провірку комісії нас ніхто не повідомляв . А в цьому працівники соцзахисту повідомили що ми подали недостовірні дані і ми повинні відшкодувати їм всі гроші . Я у розпачі не знаю що робити грошей немає на прожиття не то щоб ще віддавати . Роботи у нас в селищі немає , шукала через біржу і ходила на конкурс коли був в соцзахисті але тільки попала в резерв. Всюди потрібно дати хабар , якого у мене немає . Допоможіть будь-ласка
Ответ: Доброго дня!
В декларацію про доходи сім"ї вносяться також дані про власність. Автомобіль проданий за дорученням залишається у власності громадянина, який видав генеральне доручення та ставив на облік автомобіль.
В Вашій ситуації виходить, що Ви надали недостовірні дані про власність сім"ї, і це надає право соцзабезу вимагати сплати коштів наданих Вам, як малозабезпеченій сім"ї, якою Ви не являлися, маючи у власності два автомобіля та мотоцикл.
Тому на Вас буде подано до суду щодо компенсації неправомірно виплачених коштів.
Моя порада, поки є час, всю власність переписуєте на когось іншого. Тому, що арештувати майно, якого немає не можна. А той автомобіль, що проданий по дорученню буде арештовано і накладено стягнення в межах суми. яку Ви заборгували і яка буде визначена судовим рішенням.

0  
160. Віра   (14.11.2014 13:01)
Доброго дня. У нас помер тато і ми с мамою хочемо відмивитись від своєї частки земельного паю на користь моєї старшої сестри. Що для цього потрібно? Сестра і я проживаємо на Дніпропетровщині, а мама на Херсонщині. Зазделегіть дякую!
Ответ: Доброго дня!
Під час прийняття спадщини у нотаріуса потрібно написати заяви про відмову у прийняті спадщини на користь старшої сестри. Тоді сестра стане єдиним спадкоемцем і отримає всю спадщину.
Цівільний Кодекс України ст.1274:
1. Спадкоємець за заповітом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом.

2. Спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.

3. Спадкоємець має право відмовитися від частки у спадщині спадкоємця, який відмовився від спадщини на його користь.

4. Якщо заповідач підпризначив спадкоємця, особа, на ім'я якої складений заповіт, може відмовитися від спадщини лише на користь особи, яка є підпризначеним спадкоємцем.

5. Відмова від прийняття спадщини може бути визнана судом недійсною з підстав, встановлених статтями 225, 229-231 і 233 цього Кодексу.

0  
159. Оксана   (12.11.2014 09:45)
Доброго дня.Скажіть будь-ласка,мені по заповіту належить половина паю.Чи можу я її переписати чи продати?Дякую за відповідь.
Ответ: Доброго дня!
Після прийняття спадщини та оформлення свідоцтва про право власності Ви маєте право розпоряжатися своєю власністю на власний розсуд.
Але згідно п.15 Перехідних положень Земельного кодексу України:
15. До набрання чинності законами України про державний
земельний кадастр та про ринок земель не допускається:

а) купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського
призначення державної та комунальної власності, крім вилучення
(викупу) їх для суспільних потреб; { Підпункт "а" пункту 15 в
редакції Закону N 309-VI ( 309-17 ) від 03.06.2008 }

б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних
ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних
ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб
для ведення товарного сільськогосподарського виробництва,
земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам
земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського
господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у
спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку
відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для
суспільних потреб.

Купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних
ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та
"б" цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності
законами України про державний земельний кадастр та про ринок
земель, визначивши особливості обігу земель державної та
комунальної власності і земель товарного сільськогосподарського
виробництва. { Абзац другий підпункту "б" пункту 15 розділу X із
змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від
28.12.2007 - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням
Конституційного Суду N 10-рп/2008 ( v010p710-08 ) від 22.05.2008;
в редакції Закону N 309-VI ( 309-17 ) від 03.06.2008 }

Угоди (у тому числі довіреності), укладені під час дії
заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних
ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та
"б" цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом
відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих
земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є
недійсними з моменту їх укладення (посвідчення).

0  
158. Галина   (09.11.2014 23:47)
Я працюю офіційно закордоном. Чи маю право, на Україні, переоформити підприємницьку діяльність на себе, при цьому, паралельно працювати закордоном?
Ответ: Доброго дня!
Реєстрація фізичної особи-підприємця проводиться за місцем реєстрації(прописки) громадянина України. Обмежень щодо роботи за кордоном немає. Головне без заборгованості по податкам та вчасне подання звітності.

0  
157. Руфина   (29.10.2014 23:40)
Добрый день!Я писала вам вопрос 28.10.2014 где я могу прочитать ответ?
Ответ: Доброго дня! Відповідь на Ваше запитання знаходиться за цією адресою: http://pravoznavstvo.at.ua/faq/0-14#833

0  
156. Світлана   (28.10.2014 09:09)
Доброго дня,скажіть будь-ласка ,як відновити загублений атестат?
Ответ: Доброго дня!
Існують методичні рекомендації, щодо оформлення пакету документів для замовлення дубліката або передруку документів про освіту для випускників загальноосвітніх навчальних закладів. Матеріал можна знайти за адресою:
http://pravoznavstvo.at.ua/load....nnja_du blikata_abo_peredruku_dokumentiv_pro_osvitu_dlja_vipusknikiv/12-1-0-51

0  
155. Алла   (25.10.2014 11:53)
Доброго дня!Допоможіть будь - ласка вирішити питання з башнею.В нас склалася тяжка ситуація у вирішенні питання з водопостачанням, ми проживаємо у селі, голова сільської ради спільно з депутатами на сесії проголусували за створення комунального підприємства(до цього ніхто не запитав думку громади нашого села), яке одразу ж і створили, тепер хочуть забрати наші людські башні ,які люди ставили своїми силами і за свої спільно зібрані кошти, обгрунтовують тим що закінчується ліцензія а сільська рада не може отримати даний дозвіл і тому їхнє комунальне підприємство допоможе нам з цим,але люди підняли бунт і не хочуть щоб у нас забрали те що створювали ми самі! Допоможіть будь ласка як нам правильно зробити щоб не віддати башні сільському голові!
Ответ: Доброго дня!
Органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення."
Тому Вам потрібно звернутися до адміністративного суду щодо скасування рішення сільської ради та обгрунтувати свої вимоги.

0  
154. Василь   (23.10.2014 21:37)
добрий день, я маю пільгову пенсію, чи маю я право офіційно працювати зі збереженням зарплати?
Ответ: Доброго дня!
Пенсіонер, яки пішов на пенсію за віком на пільгових умовах може працювати на роботі та отримувати пенсію та зарплату одночасно.

Щодо пенсії за вислугою років то згідно зі статтею 7 Закону України “Про пенсійне забезпечення” пенсія за вислугу років призначається лише за умови залишення роботи, яка дає право на таку пенсію. Якщо пенсіонер, якому призначено пенсію за вислугу років, у подальшому влаштовується на роботу, що дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії призупиняється на весь час роботи.

0  
153. Юлія   (20.10.2014 13:19)
Доброго дня! Підскажіть будь ласка,я проживала в Харкові,там стояла на обліку в жіночій консультації,і там на 30 тижні вагітності отримала довідку на виплату декретних,але потім переїхала жити да Житомира і тут мені сказали в Соцбезі що моя довідка оформлена не вірно в ній не вистачає печаток.В Житомирі мені видали дублікат цієї довідки з усіма печатками,але Соцбез все одно відмовляється приймати в мене документи.Скажіть будь ласка чи є такий Закон України про те що соцбез не виплачує декретні по дублікату,з наявністю оригінала(але оформленого не вірно?)
Ответ: Доброго дня!
Зверніться до керівнитва управління соцзабезу за поясненнями причин відмови у виплаті декретних (бажано в письмовому вигляді). Якщо це не допоможе потрібно звернутися до суду з позовною заявою.

0  
152. Галина   (19.10.2014 17:25)
Доброго дня.Мій чоловік чорнобилець має ІІ категорію.В якому віці він може піти на пенсію ,якщо він був Чонобильській зоні з 16 грудня 1986 року по березень місяць 1987року(в сумі 100 днів)Які документи потрібні для оформлення пенсії чорнобильцям.Дякую.
Ответ: Доброго дня!
Умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення визначено статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

Особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування":

1. Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:

які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів, - на 10 років,
які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, - на 8 років,
які працювали з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році - від 10 до 14 календарних днів, у 1988 році - не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві - не менше 14 календарних днів у 1986 році, - на 5 років

Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на три роки понад передбачений цією статтею.

Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки - 12 років 6 місяців і більше, жінки - 10 років і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік понад передбачений цією статтею.

Перелік документів, що подаються до органу Пенсійного фонду для призначення пенсії, встановлений Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 (зареєстрований в Мін’юсті 27 грудня 2005 року за № 1566/11846) з урахуванням змін внесених постановою Правління Пенсійного Фонду України від 15.10.2009 року №23-1 (зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.11.2009 року за N1050/17066).

Відповідно до п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсій, до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи:

а) довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера заявнику;

б) документи про стаж роботи;

в) довідка про заробітну плату особи за період страхового стажу до 01.07.2000, а починаючи з 01.07.2000 індивідуальні відомості про застраховану особу надаються відділом персоніфікованого обліку за встановленою Порядком формою;

г) документи про місце проживання (реєстрації) особи;

ґ) при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», документи, які засвідчують особливий статус особи, а саме: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 N 122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об’єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Тобто, в разі звернення особи з заявою про призначення їй пенсії із застосуванням норм ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», до якої для підтвердження особливого статусу заявника додано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 N 122, подання інших первинних документів, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об’єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, не є обов’язковим.

0  
151. Владислав   (14.10.2014 14:32)
Доброго дня!Я студент,живу в гуртожитку,я з ЛЬвівської області,але вчусь в Луцьку.
Мені при вході паспортистка сказала шо я повинен виписатись з домівки у ЛЬвівській області і приписатись тут.Чи є це обовязковим? чи можу я відмовитись?
Ответ: Доброго дня!
Відповідно до статті 6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", будь-який громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється відповідними підрозділами служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб органів внутрішніх справ. Документи на реєстрацію подаються "відповідним житлово-комунальним підприємствам органів місцевого самоврядування, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, житлово-будівельним кооперативам, об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку та молодіжним житловим комплексам, що самостійно здійснюють обслуговування будинків, уповноваженим особам у сільських, селищних радах, житлово-комунальним органам, що обслуговують відомчий житловий фонд, у тому числі військові містечка, інші об'єкти і території" (пункт 6 "Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 35). В гуртожитках документи на реєстрацію, як правило, подаються комендантам гуртожитків, які передають їх до відповідних підрозділів служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб органів внутрішніх справ.

Для здійснення реєстрації місця проживання необхідно подати такі документи:

- письмову заяву (за дітей віком до 15 років таку заяву подають їхні батьки або піклувальники, діти віком від 15 до 18 років подають заяву особисто);

- паспорт (для дітей - свідоцтво про народження);

- квитанцію про сплату державного мита;

- два примірники талона зняття з реєстрації.

Законом забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів. Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи.

0  
150. Лена   (12.10.2014 21:50)
Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, як сформулювати правильно заяву до совбезу про пояснення відміни допомоги да трьох років!? Дякую!!!
Ответ: Доброго дня!
Надання публічної інформації Управлінням праці та соціального захисту населення здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

Згідно з Законом України "Про доступ до публічної інформації", публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень.

Письмовий запит на інформацію подається у довільній формі. При цьому обов'язково зазначається:

1) ім'я та прізвище (найменування) запитувача, поштова адреса або адреса електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
2) загальний опис інформації або вид, назва, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.


Ім`я *:
Email *:
WWW:
Код *:
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)