Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Щоб оформити догляд за інвалідом 1 групи, вам потрібно звернутися до Пенсійного фонду, представивши заяву, перелік документів про присвоєння інвалідності опікуваного особи, довідку про необхідність догляду. Потрібно підтвердити, що ви не отримуєте будь-який дохід, інакше у виплаті допомоги вам відмовлять. По-перше, ви повинні пам'ятати, що компенсації в даному випадку покладені лише особам старше 16 років, які не мають доходу вигляді зарплати, пенсії, допомоги по безробіттю. По-друге, якщо ви зареєстровані як приватний підприємець, на виплати по догляду за інвалідом розраховувати не варто, навіть якщо перебуваєте з ним у близькій спорідненості, проживаєте за однією адресою і все одно доглядаєте.
Зараз оформлення догляду за інвалідом здійснюється, згідно з новими законами. Спочатку зберіть необхідні документи, включаючи документи, що підтверджують інвалідність і групу зацікавленої особи, ІПР із зазначенням, що людині необхідний постійний догляд. До цих довідок додайте свої документи, в тому числі свідоцтво пенсійного страхування, трудову книжку, в якій є запис про ваше звільнення з попереднього місця роботи, а також довідку з біржі праці за місцем прописки, що підтверджує відсутність отримання вами допомоги по безробіттю.
Після цього, маючи весь пакет документів на руках, вирушайте в районне відділення Пенсійного фонду за місцем прописки інваліда 1 групи.
 Вже після розгляду всіх документів поцікавтеся, яким чином ви будете отримувати призначається допомога. Пам'ятайте, що оформлення догляду за інвалідом 1 групи необхідно щорічно виробляти заново, але при цьому в Пенсійному фонді залишається справа , тому при продовженні початкового догляду на наступний рік вам доведеться лише підтвердити свої дані. Якщо за минулий період ви не працевлаштувалися і не отримували інших доходів, вторинне оформлення догляду за недієздатною особою станеться набагато швидше.
Згідно  Постанови Кабінету Міністрів України  від 29 квітня 2004 р. N 558   Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги:
 Непрацюючим   фізичним   особам,   які   постійно  надають соціальні   послуги   громадянам   похилого    віку,    інвалідам, дітям-інвалідам,  хворим,  які  не  здатні до самообслуговування і потребують  постійної   сторонньої   допомоги   (крім   осіб,   що 
обслуговуються  соціальними   службами),  призначається  щомісячна компенсаційна виплата(15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи).

Законом України «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про психіатричну допомогу» передбачено, що держава гарантує грошову допомогу в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України, особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним.
Розмір допомоги на догляд розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні 6 місяців, але не може бути більше, ніж мінімальна заробітна плата. Допомога на догляд призначається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який, за висновком лікарської комісії медичного закладу, потребує постійного стороннього догляду. Допомога призначається в грошовій формі.
                               

Добавил: Панчук Кристина Борисовна

Відповідь на питання знаходиться тут

Не справляється плата (прим. - земельний податок) за земельні ділянки, в межах граничних норм, встановлених Земельним кодексом України, ... громадян, які виховують трьох і більше дітей (частина 2 ст.12 Закону України „Про плату за землю”).

Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам (ст.121 Земельного кодексу України).

- Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

- Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю). 

Добавил: Наталья

Так, згідно з Цивільним Кодексом України гл.26 ст.355:
  Майно,   що   є   у   власності   двох   або  більше  осіб (співвласників),  належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.
  Право спільної часткової власності
Власність  двох  чи  більше  осіб  із  визначенням  часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.
  Право спільної сумісної власності
Спільна власність двох  або  більше  осіб  без  визначення часток  кожного  з  них  у  праві  власності  є  спільною сумісною власністю. 
  
Добавил: Галина

Преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених  Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.
Добавил: марія

  Не підлягають державній реєстрації право  власності  та  інші речові права на тимчасові споруди.
 Розміщення тимчасової споруди для  провадження підприємницької діяльності на території населеного пункту або його частини повинно здійснюватись на підставі комплексної схеми розміщення тимчасової споруди та лише при наявності паспорта прив’язки тимчасової споруди(Наказ МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
Добавил: Вікторія

Сім*ям, які втратили годувальника допомога по отриманню житла державою не передбачена. 
Виключенням тільки є надання додаткової жилої площі особам, які внаслідок Чорнобильської катастрофи перенесли променеву хворобу будь-якого ступеня або стали інвалідами, дітям-інвалідам, які потребують стороннього догляду, та сім'ям, що втратили годувальника з числа осіб, віднесених до категорії 1.
Добавил: Сізик Оксана Олександрівна (SKseniya)

Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, відповідно до ст.46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. 

Виплата пенсії поновлюється при зверненні пенсіонера особисто з заявою та паспортом. Заява про виплату пенсії, на яку пенсіонер мав право, але не одержав з власної вини, подається особисто заявником до органу, що призначає пенсію за місцем перебування пенсіонера на обліку.
Особа, яка звертається за пенсією за минулий час, повинна пред'явити паспорт (або інший документ, що засвідчує її особу, місце постійного проживання та вік).
Спочатку виплачується пенсія за 12 місяців, рахуючи з дня припинення її виплати або починаючи з початку визначеного терміну. Решта - рівними частинами, що дорівнюють призначеному розміру пенсії на момент звернення.
Тобто, перший раз у відомості буде нарахована недоотримана пенсія за 12 місяців і розмір пенсії за місяць першого нарахування  після поновлення виплати. Надалі пенсіонер буде отримувати місячний розмір пенсії плюс щомісячну визначену виплату відповідно до статті 46 вищезгаданого Закону.    
Зазначу, що повернення пенсії за минулий час стосується тільки тих пенсій, що були нараховані після звернення пенсіонера про нарахування пенсії, але не були отримані (тобто пенсіонер не забирав свою пенсію ні в поштовому відділенні, ні в банку. А якщо пенсіонер  зовсім не звертався за пенсією, а тут надумав, то ці кошти, які могли б бути нараховані поверненню не підлягають.
Добавил: огорельцева ольга ильинична

Закон діє, але виплати не проводяться, тому що немає окремої постанови Кабінету Міністрів України про виплату, а також непередбачені кошти в бюджеті на 2013 рік. Але з 1 січня 2013 рoку в дію вступив ЗУ «Прo гaрaнтії дeржaви щoдo викoнaння судoвиx рішeнь». Цeй зaкoн зaтвeрдив пoрядoк здійснeння виплaт всіx дeржaвниx кoштів зa судoвими рішeннями, у тoму числі – зa пoзoвaми дo Пeнсійнoгo фoнду дітeй війни, чoрнoбильців, військoвoслужбoвців тa іншиx кaтeгoрій грoмaдян.
Добавил: Криворучко А.І.

Інваліди ІІ групи мають наступні пільги:
50 % знижки на комунальні послуги (електроенергія, опалення, газ, водовідведення) в межах норм споживання. Зверніть увагу, що ця пільга визначається місцевими радами і не в кожному населеному пункті діє (у столиці протягом 2011 року вона не діє);
50 % знижки на ліки за рецептом лікаря (з переліку пільгових лікарських засобів, затверджених Міністерством охорони здоров’я України);
50 % знижки на абонентську плату за телефон;
50 % знижки на проїзд залізничним та авіатранспортом з 1 жовтня до 15 травня (для цього в пенсійному посвідченні повинна стояти відмітка про те, що інвалід має право на дану пільгу, її ставлять в Управлінні праці та соціального захисту населення за місцем проживання);
безкоштовний проїзд усіма видами міського громадського та приміського транспорту, окрім таксі;
пільгове або безкоштовне отримання автотранспорту;
безкоштовне санаторно-курортне лікування 1 раз у 2 роки (згідно заяви на ім’я начальника Управління праці та соціального захисту населення);
повне звільнення від земельного по­­датку;
обов’язкова трудова відпустка терміном 30 календарних днів та відпустка без збереження заробітної плати терміном 60 календарних днів щорічно, а також скорочений робочий день або неповний робочий тиждень, за обопільною домовленістю з працедавцем.
безплатне або на пільгових умовах забезпечення технічними та іншими засобами (протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям, засобами пересування, у тому числі візками з електроприводом, автомобілями, протезами очей, зубів, щелеп, окулярами, слуховими і голосоутворюючими апаратами, сурдотехнічними засобами, мобільними телефонами та факсами для письмового спілкування, ендопротезами тощо) за наявності відповідного медичного висновку.
Пільги для держслужбовців зазначені в Законі України "Про державну службу" Розділ VII 
МАТЕРІАЛЬНЕ ТА СОЦІАЛЬНО-ПОБУТОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ
Добавил: Світлана Миколаївна

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)