Компенсація при оплаті житлово-комунальних послуг.
Однак, мова піде зовсім не про змінені субсидії. Даною Постановою взагалі не змінюється розмір і порядок нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, і воно ніяк не впливає на Постанову Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, яка і регулює порядок призначення та надання таких субсидій.
Тобто субсидії, як нараховувалися, так і нараховуватимуться в тих же розмірах і тим же категоріям осіб, як і раніше.
З підвищенням цін на житлово-комунальні послуги з 01 липня 2014 року, органи праці та соціального захисту населення самостійно перерахують розмір субсидії у зв'язку з таким підвищенням, як передбачено п. 14 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848.
Важливо в Постанові Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 № 83 інше: воно спрямоване на те, щоб компенсувати малозабезпеченим верствам населення різницю між тарифами, які будуть сплачуватися, з урахуванням підвищення цін, з урахуванням перерахунку субсидій і тарифами, які платилися раніше з урахуванням субсидій на той момент. Тому ця різниця і називається компенсацією населенню додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.
Так що ж таке компенсація ?
Наприклад, з урахуванням субсидій, людина платила за комунальні послуги до 1 липня 2014 р. 200 гривень, а з 01 липня 2014 в зв'язку з підвищенням цін - 300 гривень. Тобто, йому вартість комунальних послуг обійдеться на 100 гривень більше. Але він буде платити як і раніше 200 гривень, бо органи праці та соціального захисту повинні компенсувати різницю в 100 гривень і платити з бюджету за нього цю різницю.
Проте, для отримання компенсації необхідно пройти певну процедуру:
1. Для отримання такої компенсації необхідно звернутися із заявою до органів праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації власника квартири (будинку) і відповідати ряду додаткових критеріїв, які є більш жорсткими, ніж для отримання субсидії на житлово-комунальні послуги. Так, отримати компенсацію зможуть лише ті сім'ї, в яких загальний середньомісячний дохід на кожного члена сім'ї за останні півроку не перевищував прожитковий мінімум для сім'ї (зараз він становить 1176 грн.). Всі члени сім'ї власника квартири (будинку) повинні бути зареєстровані в цій квартирі (будинку). Так само до заяви прикладаються довідка про склад сім'ї та довідки про доходи кожного члена сім'ї, зареєстрованого в квартирі (будинку).
2. Компенсація розраховується з місяця звернення щодо її надання до завершення опалювального періоду 2014-2015 років.
3. Компенсація поширюється лише на комунальні послуги, а саме: на оплату послуг з постачання газу, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води (наприклад, субсидія охоплює весь спектр житлово-комунальних послуг, включаючи електроенергію).
Таким чином, з 1 липня малозабезпечені громадяни мають право отримувати «пільги» згідно з урядовою програмою надання соціальної допомоги. Однак, попередньо слід провести розрахунок, чи має сім'я право на таку допомогу і в якому вигляді може її отримати: субсидію, компенсацію або субсидію з компенсацією одночасно.
Лідія. Доброго дня! В мене питання, як і у багатьох інших. Я пенсіонерка, зі мною прописана дочка, але не проживає майже 10 років. Додавати її зарплату до доходів не має сенсу, так як це не є дохід сім*ї. Про те, щоб виписати, як Ви рекомендуєте, її не може бути і мови, не в повітрі ж їй висіти, та і чи мати я буду після цього? А без субсидії я просто не буду платити, бо буду не в змозі. Як вийти з цієї ситуації? Логічно, як і пропонується деякими юристами, комісійно визначити факт проживання, та взяти за основу довідку про склад сім*ї. Адже такі ситуації в нашому сьогоднішньому житті на кожному кроці.
Відповідь: Доброго дня! Потрібно небагато почекати. Орієнтовно з 1 травня вводяться нові правила оформлення субсидії. Можливо будуть зміни, щодо значення сім"я та домогосподарство. І тільки тоді опиратися на комісійне визначення факту проживання та довідку про склад сім"ї.
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка чи має право моя сім"я на субсидію? Наша сім"я складається з двох дорослих та трьох дітей віком 12, 8 та 2 роки. Ми отримуємо допомогу, як малозабезпечена сім"я та маємо пільги на комунальні послуги, як багатодітна сім"я.
Хочу отримати субсидію.Вквартирі зареєстровані ,крім мене,діти і внуки,які зі мною не проживають.Що потрібно для оформлення субсидіі?
Відповідь: Доброго дня! Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.
Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.
З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.
Перелік документів для призначення житлової субсидії
заява (за встановленою формою); декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою); довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).
Інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів праці та соціального захисту населення.
Доброго дня, я хочу оіормити субсидії. скажіть будь-ласка, мій чоловін колишній не хоче виписуватись з квартири , але з нами не проживає, чи я маю право на субсидії, чи потрібно попередньо його виписати з квартири?. він за кордоном і тут ніде не працевлаштований.
Відповідь: Доброго дня! До розрахунку середнього доходу сім"ї беруться всі зареєстровані в квартирі. Тому для отримання субсидії Вам потрібно виписати свого безробітнього чоловіка. Факт що працездатний чоловік непрацює і не стоїть на обліку безробітних також впливає на рішення про оформлення субсидії.
Я хочу получить компенсацию на газ (для частного дома), со мной прописан брат, который не жил в доме и дня, в соцстрах был предоставлен акт из сельсовета, о том что данный гражданин не проживает по прописке. Но соцстрах все равно требует справку о его доходах.
Відповідь: Доброго дня! Для отримання компенсації потрібно надати декларацію про доходи членів сім"ї, які прописані в будинку. Вимоги правомірні. В вашому випадку потрібно виписати брата.
Добрий день! Моя мама учасник війни і сільський педагог на пенсії - чи має право вона отримувати пільги на світло і газ як сільський педагог на пенсії, а пільги на воду і телефон, як учасник війни? (в совбезі говорять, що, по ЄДАРПУ тільки за одним законом -або учасник війни або сільський педагог на пенсії) Чи це правомірно? Дякую!
Відповідь: Доброго дня! Учасники війни за законом мають 50% знижки в межах норми на квартплату та комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична,теплова енергія та інші послуги). ЗУ "Про внесення змін до ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 18.09.2012 №5279-VI ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 № 3551-ХІІ Педагогічний працівник, який працює в сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонер, якій раніше працював педагогічним працівником в цих населених пунктах і проживає у них мають 100% в межах встановлених норм на безплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм. ЗУ «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060 – XII Норми затверджені Постановою КМУ №409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування". Громадянин маючи посвідчення, яке надає пільги на комунальні послуги, має використати своє право в межах норми за законодавством України. Тому, як сільський педагог на пенсії, маєте право на 100% знижку на газ і світло. А як учасник війни 50% на воду. Абонементна плата за користуванням телефоном встановлюється у розмірі 50 % від затверджених тарифів. При відмові у наданні пільг вимагайте письмове пояснення причин ненадання пільг. Або звертайтесь за письмовим поясненням до кервника установи.
Я мати - одиночка і мало обезпечена веду окреме господарство.До родові я получила 2600, моїй дитині три місяці. Як мати одиночка мені виплачують 309гривень, як малообезпечена 191 гривня, дитячі 86о.Чи правильно мені виплачують? Чи маю я право ще на якісь пільги?
Відповідь: Доброго дня! Допомога на дітей, зокрема, одиноким матерям, які мають дітей у віці до 18 років, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Розмір допомоги малозабезпеченим — це різниця між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї (встановлюється щорічно законом про державний бюджет) та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 % від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї. Обидві допомоги залежать від сукупнтго доходу сім"ї.
Треба ввести поняття "вимушено непрацюючої особи внаслідок дій держави у 2010-2013 роках". Наприклад, державна установа, за розпорядженням влади Януковича , шляхом ліквідації змінила код ЄДРПОУ, звільнивши у зв"язку з цим деяких працівників та прийнявши на їх посади інших працівників. Пропоную звільненим з роботи у 2010-2013 роках у результаті таких псевдоліквідацій та непрацевлаштованим присвоїт...и статус "вимушено непрацюючої особи", а також вважати таких осіб постраждалими від дій держави, точніше, від режиму Януковича. Пропозиція полягає в тому, щоб звільнити вимушено непрацюючих осіб від сплати за комунальні послуги, оскільки ці особи не мають засобів існування не з своєї вини, а за розпорядженням державних органів.
виходить що діти народженні після 1 липня не діти що на них допомога набагато менша а ціни на дитяче харчування виросли на половину то деж справедливість
До вимушено непрацюючих осіб мають належати громадяни України, які протягом 2010-2013 років були звільнені з роботи саме з державних бюджетних установ за п.1 ст.40 КЗпП України, у зв"язку із так званими реорганізаціями, ліквідаціями і т.п. бюджетних установ. В дійсності, ліквідація - це заміна державною установою кода ЄДРПОУ, але ця заміна дозволяє звільнити з роботи будь-якого працівника. Оскільки трудові права таких осіб дійсно постраждали від держави за президента Януковича, то на таких осіб мають розповсюджуватися пільги по оплаті жилкомпослуг, якщо особа є непрацевлаштованою.