У зв’язку з прийняттям Урядом рішення про виплату у 2017 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у нових – підвищених - розмірах до Міністерства соціальної політики почали надходити численні звернення від громадян з проханням роз’яснити порядок її отримання.
Отже, учасники бойових дій, які ЗВІЛЬНЕНІ в запас, мають до 30 квітня 2017 року подати: заяву до районного військкомату про виплату допомоги (форма заяви є у військкоматі), посвідчення учасника бойових дій, реквізити банківського рахунку, на який будуть перераховані кошти.
Заяви та документи НЕ подають і отримують виплату АВТОМАТИЧНО:
- інваліди війни (їм кошти будуть нараховані на банківський рахунок, або вони зможуть їх отримати у поштовому відділенні);
- учасники бойових дій, які служать (їм кошти будуть нараховані на банківський рахунок, або вони зможуть їх отримати у військовій частині).
Усі кошти мають бути нараховані до 5 травня 2017 року. У разі ненарахування або для перевірки даних необхідно звернутися до органів соцзахисту за місцем реєстрації.
Увага! Якщо хтось не встигне подати заяву до 30 квітня 2017 року, можна буде звернутися за допомогою до 30 вересня 2017 року!
Нагадуємо, що цьогоріч щорічна разова грошова допомога до 5 травня виплачується у таких розмірах:
1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаними інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
I групи – 3 500 гривень;
II групи – 3 100 гривень;
III групи – 2 700 гривень;
2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1 200 гривень;
3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 500 гривень;
4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 600 гривень;
5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 500 гривень.
|