Юридична консультація
Сторінки: « 1 2 ... 14 15 16 17 18 19 »
Показано 226-240 з 284 повідомлень
0
59. Сегій
(29.05.2013 18:19)
Доброго дня! Зупинили на посту ГАЙ і забрали автомобіль на штраф площадку згідно постанови від 2013 р. Виконавчої служби, автомобіль по генеральній довіреності від 2008 р. Під час покупки заборгованості у власника не було. Що робити в таких ситуаціях?
Ответ: Добрий день! Генеральна довіреність не породжує права власності на майно. Тому колишній господар відповідає перед стягувачем заборгованості усім своїм майном, у тому числі і автомобілем. 1. Переговоріть з господарем про необхідність погашення ним боргу за рахунок іншого майна, крім машини. 2.Якщо у Вас є його розписка про те, що він отримав від вас гроші за автомобіль, можна спробувати подати на нього позов до суду і просити стягнути з нього сплачену суму як отриману без достатніх на те підстав. 3.Можна звернутися в міліцію із заявою за фактом злочину “шахрайство” (ст. 190 КК України), яка передбачає відповідальність від 850 грн. і до позбавлення волі на 12 років з конфіскацією майна. Після чого заява до суду про комненсацію збитків спричинених злочином, знову ж таки на підставах генеральної довіреності та розписки. |
0
58. Ілля
(24.05.2013 12:16)
Шановні пані та панове!
Нагадуємо вам, що з 2009 року в Україні створений і працює Урядовий контактний центр (Центр).
До основних завдань Центру відноситься: - приймання звернень за єдиним телефонним номером та за допомогою Інтернету, надсилання їх на розгляд органам виконавчої влади відповідно до компетенції; - стосовно питань, які не потребують додаткового опрацювання у відповідних органах виконавчої влади - надає необхідні роз'яснення та довідкову інформацію за допомогою телефонного зв'язку або в електронній формі; - проводить аналіз звернень для виявлення питань питань, що потребують невідкладного роз'яснення, взаємодіє з органами виконавчої влади тощо.
Веб-сайт Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua дає можливість громадянам надіслати у будь-який час через Інтернет звернення, а саме - пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги до центральних та місцевих органів виконавчої влади. На веб-сайті також розміщені інформаційно-довідкові матеріали, що містять адреси, номери телефонів, графіки роботи органів виконавчої влади, інформацію про порядок надання адміністративних послуг та інша інформація.
Ми радимо використовувати цей ресурс як додатковий засіб для захисту ваших прав та інтересів.
Урядова телефонна "гаряча лінія" 0-800-507-309, працює крім неділі та святкових днів за наступним графіком: понеділок - п'ятниця - з 8 до 21 години, субота - з 8 до 19 години. Дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні
Ви також можете направити своє звернення за допомогою веб-сайтуwww.ukc.gov.ua
Інформація взята з http://medrada.org
|
0
57. Галина
(24.05.2013 10:56)
Доброго дня, мати і дочка проживають в одній квартирі, але хочуть розділити її на два номери, кв.34 і кв. 34а,як це зробити????????
Ответ: Якщо є домовленість між власниками приватизованої квартири, то розділ квартири можна оформити, як угоду про виділення частки. Квартира повинна мати дві ізольовані кімнати. Оформляється вона нотаріально і реєструється в органах юстиції. Скласти таку угоду можна лише між дієздатними повнолітніми громадянами. Коли розділ квартири буде зроблений, то, потрібно буде, звернутися в керуючу організацію із заявою на поділ особового рахунку, для оплати комунальних платежів тільки своєї частки. Якщо домовленості між власниками немає, то виділення часток відбуватиметься на судовому засідані. Майте на увазі, що розділ квартири в натурі можливий тільки в тому випадку, якщо квартира велика і кожному власнику або окремої сім'ї власників дістанеться окрема ізольована кімната. Перш ніж суд визначить особисту частку кожного власника в натурі, буде створена комісія, яка визначить на місці, можливий виділ частки в натурі чи ні. Суд буде приймати рішення на підставі акта комісії, яка обстежила житлову площу. Якщо квартира маленька або кожному власнику неможливо виділити ізольовану кімнату, то виділ частки в натурі неможливий. У цьому випадку суд присудить частку кожного в процентному співвідношені. |
0
56. Уляна
(22.05.2013 18:49)
Підкажіть, чи може наша сім"я притендувати на трьхкімнатну службову квартиру. Чоловік військовослужбовець, є донька (5 років), я вагітна другою дитиною. Чи може довідка про вагітність бути підставою для збільшення житлової площі?
Ответ: Добрий день! Згідно Постанови КМУ від 3 серпня 2006 року №1081 "Про затвердження Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями". Облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах.
Для зарахування на облік військовослужбовець подає рапорт на ім'я безпосереднього командира (начальника). До рапорту додаються: - довідка з місця проживання про реєстрацію і склад сім'ї; - витяг з особової справи військовослужбовця про склад сім'ї; - довідка про те, чи перебувають члени сім'ї на квартирному обліку за місцем роботи (у виконавчих органах місцевих рад); - документи, що підтверджують право на першочергове та позачергове одержання житла, інші пільги. - Інші документи житлова комісія запитує у разі потреби через командира військової частини у відповідних державних органів, установ, організацій, громадян.
Військовослужбовці зараховуються на облік згідно з рішенням житлової комісії військової частини, яке затверджується командиром військової частини.
У рішенні зазначаються дата зарахування на облік, склад сім'ї, підстави для зарахування на облік, вид черговості (загальна черга, в першу чергу, поза чергою), а також підстави включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень, а в разі відмови в зарахуванні на облік - підстави відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.
На засіданні житлової комісії має право бути присутнім військовослужбовець, стосовно якого вирішується питання зарахування на облік.
Датою зарахування на облік вважається день, коли житловою комісією військової частини винесено рішення про зарахування військовослужбовця на облік. Житлові приміщення надаються тільки військовослужбовцям, які перебувають на обліку, крім випадків, передбачених законодавством.
Військовослужбовцям житло надається згідно з чергою.
Черговість надання житла визначається за часом зарахування на облік (включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень). |
0
55. Світлана
(20.05.2013 21:35)
Уважаемые юристы! Обращается к Вам инвалид 1 групы колясочник-шейник(паралезованный 17,5 лет). Живу с женой,тёщей и двомя дочками. В 2012 году умер мой отец. Он жил с мамой но она была приписана к другому дому. Завещание не было оформлено ни накого.Я поехал на инвалидной коляске к нотариусу и открыл наследие. Мы живём в пятиэтажке в 5 человек. Мама живёт одна на два дома. Но написала заявление к нотариусу на отказ от наследия на пользу меньшего сына и старший брат не прочитав подписал заявление на отказ меньшего брата. Мама дала в суд на признание частично недействительным свидетельство на право собственности .Свидетельство было выдано в 1965 году на право личной собственности отца. Суд признал частично недействительным свидетельство о праве собственности .Признал за ней право собственности на ½ жилого дома. Я подал апелляцию. Апелляцию я выиграл. Апелляцийонный суд отменил 100% решение суда 1 инстанции и в удовлетворении иска отказано. Мама зная ,что идёт апелляция идёт в суд ей ставят печать и пишут что решение набрало силы, но не написано с какого числа хотя суд тоже знает что я буду подавать апелляцию, потому что я истребовал от суда всё дело и диск заседания суда. И с этим решением идёт в БТИ и 28 декабря за один день в конце года оформляет на себя право собственности. С 01.01.2013 года в реестрац.отделе зарегистрировано ½ на неёХот и ½ на отца который умЯ нер в мае прошлого года.
Пожалуста поскажите что нам дальше делать. На адвакатов у нас денег нету.
Ответ: Доброго дня! В результаті данних наданих Вами можна зробити висновок тільки один, це шахрайство. Рекомендую Вам написати заяву в міліцію стосовно притягнення до відповідальності, одночасно писати заяву в суд про визнання недійсним державного акту на майно, яки був виданий БТІ на підставі рішення суду, що не набрало юридичної сили а також одночасно писати заяву про забезпечення позову (накладення арешту на майно). |
0
54. Евген
(10.05.2013 06:55)
Доброго дня. Чи можу я стати на квартирний облік? якщо я проживаю в за договором найму житла офіційно 1 рік, одружений. Прописаний в іншому місті, квартира знаходиться під заставою банка. Чи можна стати на облік в тому місті в якому винаймаю житло?
Ответ: Добрий день, Євген! 1. Згідно Постанови Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР пункт 15: На квартирний облік беруться потребуючі поліпшення житлових умов громадяни, які постійно проживають, а також прописані у даному населеному пункті. Виконавчі комітети обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок можуть установлювати тривалість часу постійного проживання громадян у даному населеному пункті, необхідну для взяття на квартирний облік. 2. Пункт 13: На квартирний облік беруться громадяни, які потребують поліпшення житлових умов. Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни: 5) які проживають не менше 5 років за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності; 3. Якщо громадани забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок. Цей рівень періодично переглядається вказаними органами. |
0
53. Наталя
(22.04.2013 14:27)
Доброго дня! Як продати будинок, приватизований на діда,який помер 18 років тому. Чи можливо продати приватизований дім, якщо не приватизована земельна ділянка під ним.
Ответ: Для того, щоб продати будинок, потрібно стати його власником. Для початку потрібно прийняти спадщину від померлого діда. На прийняття спадщини спадкоємцями надається 6 місяців після смерті сподкодавця. Так, як строк був пропущений потрібно написати позовну заяву в суд на надання додаткового строку на оформлення документів по спадщині. Взявши до уваги причини пропущення строку на прийняття спадщини, суд може надати додатковий термін на оформлення документів. Після цього в нотаріуса оформлюється частка власності кожному з спадкоємців. Після реєстрації документів у кожного спадкоємця виникає право власності на свою частку. Тепер маючи у власності частку нерухомості власник вправі використовувати її за власним бажанням(продати, обміняти, подарувати і т.д). Право користування на землю переходить разом з правом власності на будинок. Тобто можно продати дім з неприватизованою землею. |
0
52. Володимир
(17.04.2013 10:49)
Доброго дня. Хочу стати на квартирний облік щоб купити квартиру по програмі "Доступне житло". Чи візьмуть мене на облік, якщо я пропишусь у гуртожитку? При цьому я є власником 1/3 трьохкімнатної квартири жилою площею 40м2.
Ответ: Доброго дня, Володимир! Квартоблік здійснюється при виконавчому комітеті міської ради (як правило) за місцем проживання громадянина (не менше 3 років) в даному населеному пункті. На квароблік беруться громадяни, які потребують поліпшення житлових умов: забезпечені житловою площею нижче, за визначений виконкомом Київської обласної ради, рівень, а саме нижче 7 кв. м житлової пощі на одну зареєстровану в будинку особу; які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним нормам, визначеними Міністерством ЖКГ, Міністерством охорони здоров`я і Держбудконтролем; які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних хвороб (визначених у переліку захворювань і затверджених Міністерством охорони здоров`я,) і не можуть проживати в одній квартирі, або одній кімнаті з членами своєї сім`ї. Порядок видачі медичних висновків, зазначених хворим встановлює Міністерство охорони здоров`я. які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного фонду чи за договором найму – в будинках житлово-будівельних кооперативів; які проживають у гуртожитках ; які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім`ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі, старші за 9 років, окрім подружжя. Власність 1/3 квартири буде підставою відмови встановлення на облік. |
0
51. Віта Гуйва
[Віта]
(03.04.2013 17:45)
Чи може дитина з багатодітної сім"ї позачергово зарахована до дошкільного дитячого закладу?
Ответ: Такої пільги дітям багатодітних сімей законодавством не передбачено. Пільги стосуються щодо оплати: 50 % плати за перебування та харчування дітей у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах, а сім'ї, середньомісячний сукупний дохід яких нижче гарантованого мінімуму у розрахунку на одну особу, взагалі звільняються від плати за перебування та харчування дітей у цих закладах (постанова Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 № 1243 "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів"). |
0
50. Валентина Іванова
[Валентина]
(28.03.2013 13:10)
Добрый день. я жила в гражданском браке. ушла с ребенком., отец ребенка угрожает, что отнимет его у меня, сможет ли он это сделать через суд? и если выкрадет, как мне быть?
Ответ: Згідно ст.141 Сімейного кодексу України: Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.Тому викрадення дитини батьком у матері в міліції до уваги не береться. Раджу Вам звернуться до суду про вирішення питання місця прожиття дитини. А також визначити права і обов"язки другого з батьків на участь в вихованні дитини. |
0
49. Вікторія
(19.03.2013 14:00)
Добрий день! Рік назад я подала на аліменти,дитині не було ще року.Суд присудив 268 грн аліментів,30% від мінімальної зарплати.Пройшов рік,а аліменти не збільшуються.Це так має бути чи повинен платити більше.І що мені потрібно робити?
Ответ: Згідно ст. 182 СК України розмір аліментів на дитину не може бути меншим 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Якщо У Вас є дані про більший дохід то можливо збільшити суму аліментів шляхом подання позовної заяви в суд про збільшення аліментів. Якщо чоловік має мінливий дохід, можна просити суд встановити розмір аліментів в твердій грошовій валюті |
0
48. Віталій
(12.03.2013 10:30)
Доброго дня!Я зареєстрований у приватизованій квартирі моєї матері разом з нею в сільській місцевості.Мати виявила бажання переоформити право власності на житло на мене поки вона жива.Підкажіть, яким шляхом легше підти, якою має бути процедура і її вартість?Спасибі!
Ответ: Добрий день! Ваша мама може переоформити право власності на квартиру склавши договір дарування або заповіт. Для оформлення документів потрібно звернутися до нотаріуса. Полуги нотаріуса платні. Договір дарування передбачає передачу права власності на подарунок з моменту оформлення договору. Заповіт- особите розпордження особи на випадок смерті. Тобто право власності на майно спадкоємеця настає після смерті заповідача. Родичі першого ступення споріднення від оплати держмита звільняються. |
0
47. Роман
(28.02.2013 07:27)
Доброго дня! Чи можна мати на один будинок під одним номером дві будинкові книжки якщо є 2 власники, а два номера не получається відкрити тому що нема землі! Будинок поділено горизонтально і кожен з власників має свої окремі приміщення! Я хочу на свою частку приписати свою сім"ю, а другий власник свою!
Ответ: Добрий день!Один будинок під одним номером дві будинкові книжки мати не може. Будинкова книжка отримується на праві власноті. Зараз будинок находить на праві спільної сумісної власноті. А потрібно оформити право спільної часткової власноті з виділенням частки кожному з Вас в натурі. Тоді можна буде отримати на кожну частку будинкову книжку. А зараз Ви маєте право обоє прописувати свої сім"ї на праві спільної вланості |
0
46. Уляна
(26.02.2013 19:02)
Доброго дня!Підскажіть будь-ласка у моїй ситуації.Я зі своїм чоловіком розлучена.дитина була прописана біля нього,але я тепер дізналась,що без мого відома і мої згоди неповнолітню дитину виписали.Підскажіть в які органи звернутись зі скаргою.на якій підставі виписали мою дитину?
Ответ: Добрий день! Відповідно до ч. 4 ст. 29 Цивільного кодексу України, місцем проживання дитини, яка не досягла 10 років, є місце проживання її батьків чи одного з батьків, з яким вона мешкає. Тому дитину виписали незаконнно, та ще й без Вашого відома. Для оскардження виписки можна звернутись до суду з заявою про оскардження незаконної перереєстрації дитини. При тому звернутися з відповідною заявою до органу опіки та піклування. |
0
45. Світлана
(26.02.2013 16:59)
подскажите пожалуйста, стою на квартирном учете, вот хочу жениться, но жена имеет дом (куплен до брака) могут ли меня снять с квартирной очереди в связи с тем что у супруги есть жилье?
Ответ: Так, Ви будете знатя з квартирного обліку на підставі Постанови Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР пункт 26 Громадяни перебувають на квартирному обліку до одержання жилого приміщення, за винятком випадків,передбачених у цьому пункті. Громадяни знімаються з квартирного обліку у випадках: 1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення; |
|
Пошук на сайті |
---|
|
Відвідувачі онлайн |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|