Інформація про право України

Головна » Статті » Зарплати та пенсії

Пенсії за віком на пільгових умовах


а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.


Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам;


б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.


Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам;


в) трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі;


г) жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, - після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі;


д) жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.
Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України;


е) жінки, зайняті протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну,- після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років;


є) робітниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах і машинах, - за списком виробництв і професій, затверджуваним у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років;


ж) жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України;


з) водії міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи 25 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 12 років 6 місяців; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи 20 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 10 років.

  

Як виникає з вищенаведеного підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є наявність професії (посади) та виробництва у відповідному Списку, а також підтвердження шкідливих умов праці працівника за результатами атестації робочих місць за умовами праці впродовж повного робочого дня (не менш ніж 80 відсотків), встановленого для даного виробництва, робіт, професій та посад. 


Якщо буде відсутня хоча б одна з цих умов, то працівник автоматично втрачає право на пенсію за віком на пільгових умовах.


Але в Вашій ситуації потрібно звернути увагу на пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 01.08.92 N 442, відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства.


Оскільки атестація робочого місця за умовами Вашої праці в підпиємстві, де Ви працювали, не була проведена, тому період Вашої роботи не може бути зарахований до стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.


Враховуючи те, що згідно зі статтею 101 Закону "Про пенсійне забезпечення" підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її в судовому порядку, з метою захисту своїх прав, Ви маєте право звернутися безпосередньо до судових органів з метою захисту Ваших законнних прав.

 

Категорія: Зарплати та пенсії | Додав: administrator (03.06.2011)
Переглядів: 7377 | Коментарі: 3 | Теги: пенсійні документи атестація робочо | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 3
3 sveta-shestak2013  
0
Добрий день я народилась 19.12.1970р працюю в шкідливих умовах праці з 1991р-психіатрія туберкульоз та концентровані дез.засоби чи маю право я вийти на пенсію за віком в 50р

1 dazz  
0
Добрий день.
Допоможіть мені, будь-ласка, у вирішені питання повернення коштів, які мені дуже необхідні.
29 червня 2011 року мені виповнилося 55 років, це той вік, з якого мені мають виплачувати пенсію. (Я постійно працював на посаді техніка геодезиста на ДП ”Поділлягеодезкартографія” (раніше експедиція№241 Підприємства №13) назви потім ще змінювались. Мені видали довідку, скільки часу я був зайнятий на виконанні польових топографо-геодезичних роботах з 1979 року по 1998 рік. Чисто польового стажу нарахував з довідки, взяв лише місяці роботи в полі за цей період, вийшло 14 років 10 місяців. В довідці ще написали, що я маю право на пільгову пенсію за вислугу років. Але мою трудову книжку загубили, так мені сказали на останній фірмі, де я працював і був офіційно оформлений до кінця 2006 року. Мені прийшлося робити дублікат трудової книжки, та збирати решту документів, тому документи на призначення пенсії я здав лише 26 вересня 2011р. Інспектор, яка приймала документи, переглянувши всі документи сказала, що в термін до 3-х місяців я встиг здати документи, тому всі нарахування будуть мені повернуті з 29 червня.
Але коли прийшов час отримувати пенсію в листопаді, то кошти виплатили лише з 26 вересня, тобто з дня подачі документів. Я звернувся до керівництва пенсійного фонду, чому мені не виплатили кошти з червня, мене попросили це питання не піднімати до Нового року, бо у них дуже багато роботи, а з Нового року все мені виплатять. Прийшовши в січні, я отримав відповідь, що ніякі кошти мені не повернуть, бо мені призначена пенсія за вислугу років, а не за віком на пільгових умовах за вислугу років.
Я вважаю, що мені повинні рахувати мою пенсію за вислугу років як пенсію за віком на пільгових умовах за вислугу років.
Мені виповнилося 55 років, загального трудового стажу я маю більше 25 років і спеціального стажу більше 12,5 років.
В журналі ” Кадровик України” я прочитав, що під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, чинні в період роботи особи, а саме Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.56р. №1173,( і ними користуються по сьогоднішній день, лише добавляють ще атестацію робочих місць, яка на підприємстві проведена). І ще в багатьох законодавчих актах, і в ст..100 і в ст.12,13. Закону України «Про загально-обов’язкове державне пенсійне страхування» відомостей ВРУ та інших, зустрічаються такі слова «пенсія за віком на пільгових умовах за вислугу років».
До кого мені звернутися, щоб вирішити це питання?
Дякую. Степан Михайлик. м. Вінниця

2 administrator  
0
Ваша посада техніка геодезиста підпадає під категорію працівників, які ма­ють право на пенсію за вислугу років:
- працівники експедицій, партій, загонів, дільниць і бригад, без­посередньо зайняті на польових геологорозвідувальних, пошу­кових, топографо-геодезичних, геофізичних, гідрографічних, гідрологічних, лісовпорядних і розвідувальних роботах; ст. 55 Закону Про пенсійне забезпечення від 05.11.1991 № 1788-XII. Тому Вам було правильно нараховано вид пенсії- пенсія за вислугу років. На пенсію за віком на пільгових умовах, як Ви бажаєте, посада техніка геодезиста не зазначена в Списках 1 і 2.

Стаття 83. Строки призначення пенсій

Пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких
випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку:
а) пенсії за віком та по інвалідності призначаються з дня
досягнення пенсійного віку або відповідно встановлення
інвалідності органами медико-соціальної експертизи, якщо звернення
за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців з дня досягнення
пенсійного віку або встановлення інвалідності;
б) пенсії у разі втрати годувальника призначаються з дня
виникнення права на пенсію, але не більш як за 12 місяців перед
зверненням за пенсією.

Переведення з одного виду пенсії на інший провадиться з дня подання відповідної заяви з усіма необхідними документами. Але Вас не переведуть, тому що Ваша посада підлягає тільки одному виду пенсії- пенсія за вислугу років.

[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)