Інформація про право України

Головна » Статті » Судочинство

Про виконавче провадження
Прийняття цього закону стало довгоочікуваною подією для банківської системи.Банки, вигравши суд у позичальників, довго не можуть стягнути борг через виконавчу службу через недосконалість старого закону і бездіяльності деяких судових виконавців, які не несли до цього ніякої відповідальності за своє небажання працювати.

Скарги представників банківської системи до Мін'юсту, прокуратуру і суд не тільки не допомагали, але й затягували виконання рішень ...

Нерозуміння законів та інформація, яка деколи доходить до людей у ​​спотвореному вигляді, викликали ажіотаж навколо нового закону «Про виконавче провадження», особливо серед тих, хто має заборгованості за кредити та комунальні платежі, а також володіє хоч якийсь нерухомістю. Люди вважають, що з прийняттям нового закону державний виконавець може їх «викинути на вулицю» буз суду і слідства ...

 
- Зі мною трапилася біда, - розповідає позичальник одного з київських банків Сергій С. - Я взяв кредит в іноземній валюті під заставу власної двокімнатної квартири і вклав його в сумно відомий тренінговий проект «Як стати мільйонером" Роберта Флетчера. Виплатити суму, яка виросла майже на 100% внаслідок зростання курсу долара, я не можу. Викритий шахрай арештований, але повернути гроші ошуканим вкладникам - а це тисячі українських громадян - поки ніхто не поспішає.

З прийняттям нового Закону «Про виконавче провадження» я і багато інші постраждалі опинилися під загрозою примусового виселення з квартир. Для нас цей закон став справжнім нічним кошмаром, оскільки повноваження судових виконавців зросли в багато разів ...

Новий закон не дає державним виконавцям права виселяти людей на вулицю просто за фактом боргу. Для таких дій необхідно мотивоване рішення суду.Самого факту наявності боргу недостатньо навіть для проникнення в квартиру боржника. Це дуже важливо, оскільки існує порядок арешту коштів та іншого майна боржників, передбачений статтею 52 Закону «Про виконавче провадження». У першу чергу пристави конфіскують кошти боржника в гривнях та іноземній валюті на рахунках і вкладах. Тільки після цього, у разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог заявника, конфіскація поширюється на належне боржникові майно, за винятком того, яке, згідно із законом, не може бути вилучено. Квартири в цьому списку, зрозуміло, немає.

Конфіскувати житло або земельну ділянку можна тільки в тому випадку, якщо сума стягнення не перевищує 10 мінімальних заробітних плат (з 01.04 2011 по 30.09.2011 вона становить 960 гривень) і дане житло у людини єдине.Зрозуміло, що борги громадян за банківськими кредитами обчислюються набагато більшими сумами.

Трохи краще становище у боржників-комунальників. Буває, що загальна сума заборгованостей за комунальні послуги перевищує шукані 10 мінімумів, але оскільки загальний борг розкиданий по різних конторам, застосувати закон до боржника досить важко. Рішення суду може об'єднувати різні види боргів, і на підставі такого рішення суд видає виконавчий лист, який пред'являється до органів виконавчої служби. Для боржника головною запорукою збереження житла є така умова: загальна сума у ​​виконавчому документі не повинна перевищувати 10 зазначених зарплат.

Хоча виконавець не може проникнути в житло без рішення суду, за новим законом він може безперешкодно входити в інші приміщення і комори, які належать вам або зайняті вами.

Новий закон боляче б'є і по конфіденційної інформації про власність громадян: виконавці отримали прямий доступ до баз даних та реєстрів (у тому числі електронним), що містить інформацію про боржників, їх майно та кошти.

Оскільки доступ виконавців до цих баз ще не відкрито, органи виконавчої влади надають цю інформацію на письмовий запит державних виконавців у триденний термін з моменту його отримання.

У той же час багато юристів позитивно відгукуються про удосконалення процедури оскарження оцінки майна в новому Законі «Про виконавче провадження». Раніше існували значні труднощі, пов'язані з відсутністю чіткої процедури. Сьогодні введено норму, якою передбачено кримінальну відповідальність для експерта за відмову без поважних причин видати висновок або за видачу висновку, що містить завідомо неправдиві відомості. До того експерти не несли фактично ніякої відповідальності за недобросовісну оцінку майна.

 
- Це дуже важливо для багатьох людей, оскільки на даному ринку в зв'язці виконавець - експерт - реалізатор існує справжня мафія, - розповідає заборговував за банківським кредитом киянин Анатолій. - У результаті її діяльності майно людей реалізовувалося за дуже низькими цінами, а довести що-небудь практично неможливо. Так, у мене свого часу оцінили і реалізували два майже нові автомобілі 2007 марки «Фольксваген Каравела» з пробігом всього 5 тисяч кілометрів, без єдиної подряпини, за ціною 180? 000 гривень за дві машини при ринковій вартості однієї з них як мінімум 35 ? 000 доларів. Це не єдиний випадок навмисного заниження цін, а масове явище ...

Зміни торкнулися і механізму реалізації конфіскованого майна: рухоме майно вартістю не більше 2550 грн. буде продаватися на комісійних умовах. Нерухоме майно, транспортні засоби, повітряні і річкові судна продаються тільки на відкритих торгах (аукціонах).

Раніше все йшло через відкриті торги. Якщо будь-яке майно не продали протягом двох місяців, воно підлягає уцінці не більше ніж на 30%. Якщо не продали вдруге - процедура така ж, як і в першому, але уцінка можлива не більше ніж на 50% від первісної вартості майна.

Підвищено відповідальність боржників за невиконані зобов'язання. Наприклад, за неявку до виконавця без поважних причин передбачений штраф у розмірі від 340 до 1190 грн. (Ст. 188-13 КУпАП), якого раніше не було.

Суму раніше існуючих штрафів підвищили в два рази. Для фізичних осіб один зі штрафів становив 34-170 грн., Зараз від 170 до 340 грн. і т.д.

До Кримінального кодексу Україні додані дві статті - 342 і 343, які передбачають відповідальність у вигляді штрафу від 1700 до 3400 грн., Виправні роботи терміном до двох років, арешт до шести місяців, обмеження волі до п'яти років і навіть позбавлення волі до п'яти років залежно від проступку. Це стосується таких правопорушень, як опір діям державного виконавця під час виконання ним службових обов'язків і втручання в діяльність працівника державної виконавчої служби.

У разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, державний виконавець має право звернутися до суду для встановлення тимчасового обмеження права виїзду боржника - фізичної особи (або керівника боржника - юридичної особи) за межі України.

Разом з цією нормою внесені зміни до Цивільного процесуального кодексу України (ЦПК) - він доповнено ст. 377-1.

Сам факт наявності боргу не дає виконавцям підстав для беззастережного обмеження виїзду боржника, відповідне рішення суду повинно бути вмотивованим. До прийняття цих змін пристави зверталися до судів з подібними зверненнями, але їм відмовляли в задоволенні позову через відсутність відповідної компетенції.

Оскільки в законодавстві не було чітко прописаний порядок обмеження виїзду, непорозуміння виникали неодноразово. Були випадки, коли виїжджають на відпочинок за кордон зупиняли на митниці, посилаючись на невиплачені борги і не маючи при цьому на руках рішення суду.

Сьогодні в Україні «невиїзними» стають і за звичайний обов'язок.

Якщо ж ви заборгували і не з'явилися до державного виконавця без поважної причини, новий закон дозволяє винести постанову про ваш привід через органи внутрішніх справ



Джерело: http://www.zn.ua
Категорія: Судочинство | Додав: administrator (06.05.2011)
Переглядів: 2841 | Теги: виконавче провадження | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)