Інформація про право України

Головна » Статті » Спадкування

Невитребуваний пай - власність спадкоємців.
Невитребуваний пай – це земельна частка, яка закріплена за певною людиною, що з якоїсь причини не підтвердила своє право власності.Щоб дізнатись чи була людина претиндентом на пай, потрібно повернутися в часі до того моменту, коли відбувалося розпаювання колективного сільгосппідприємства. Тоді складався державний акт на право колективної власності, а до нього був додаток – список громадян (членів цього підприємства та пенсіонерів з їхнього числа).
Стається так, що власник паю помер, не підтвердивши своє право власності на землю, а його діти поїхали десь за кордон на заробітки. Вони, як спадкоємці, просто фізично не могли оформити право власності на цю ділянку. І тут потрібно виправляти ситуацію, як тільки з'являться в Україні, шляхом звернення до відповідного органу земельних ресурсів для оформлення свого права.
Право на земельну частку (пай) мають члени колгоспів та пенсіонери з їх числа. При розпаюванні претендентам на пай видавались сертивікати, що посвідчували право на земельну частку. Тому, спадкоємці, що мають такі сертифікати, відповідно до Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", можуть довести своє право в судовому порядку. Цим же шляхом можна встановити право на земельну частку (пай) навіть у випадку, коли громадянин був внесений до державного акту на право колективної власності, але з якихось причин не отримав сертифікат. Його спадкоємці, щоб набути право власності на земельну частку (пай), повинні звернутися до суду. Якщо суд поновить це право спадкоємця, тоді він зможе  оформити правовстановлюючий документ на земельну ділянку на себе.
Утім, досить часто до Держземагентства звертаються громадяни, батьки яких все життя пропрацювали в колгоспі й померли перед розпаюванням. Вони, на жаль, не мають права на земельну частку (пай), бо закон чітко визначає, що таке право є лише в тих, хто на момент паювання був членом колективного сільгосппідприємства або пенсіонером з їх числа. Трапляються й випадки, коли людина пропрацювала все життя в колгоспі, потім вийшла з нього, а через день почалося паювання, - ця людина також, на жаль, також вже не має права на частку (пай) з колгоспних земель.
Законодавством не передбачено якогось обмеженого терміну на витребування паю. Якщо, наприклад, спадкоємець не вступив у право спадщини протягом півроку після смерті спадкодавця, як це передбачено законом, своє право можна доводити через суд і після завершення цього терміну.
 Якщо немає спадкоємців, передбачених заповітом чи законом (це також стосується й випадків, коли їх усунуто від права на спадкування, коли вони відмовилися від спадщини або не прийняли її), суд, за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, визнає таку спадщину відумерлою. А територіальні громади можуть розпоряджатися нею на власний розсуд, - наприклад, надавати у власність або здавати в оренду.



Категорія: Спадкування | Додав: administrator (10.08.2013)
Переглядів: 10852 | Теги: невитребувані паї, оформлення земельного паю., земельна частка, спадкоємці | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)