Інформація про право України

Головна » Статті » Спадкування

Головні питання спадщини

Перш за все слід зазначити, що для прийняття спадщини встановлюється загальний строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця, або з дня, з якого він був оголошений померлим. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом вказаного строку він не заявив про відмову від неї.

Якщо спадкоємець на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, але бажає прийняти спадщину, він має подати до нотаріальної контори відповідну заяву про її прийняття. Заява про прийняття спадщини подається особисто спадкоємцем до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

Спадкоємець, який прийняв спадщину, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майнову Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

Видача такого свідоцтва про право на спадщину здійснюється нотаріусом після отримання право встановлювальних документів про належність цього майна спадкодавцеві та перевірки відсутності заборони чи арешту цього майна. Крім право встановлювальних документів на нерухоме майно, (за винятком земельної ділянки), необхідним є надання нотаріусу витягу з Реєстру прав власності, а в місцях де інвентаризація не проводилась,- довідку відповідного органу місцевого самоврядування. Витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно для оформлення спадщини видається спадкоємцям згідно з письмовим запитом нотаріуса.

Слід відмітити, Що видачі витягу передує проведення інвентаризаційних робіт. Особливу увагу, хотілося б звернути на те, що на практиці є непоодинокими випадки, коли особа за життя володіла майном, але з тих чи інших причин не мала відповідних документів на нього Оскільки до складу спадщини може входити тільки те майно, яке належало спадкодавцю на праві власності, то у разі смерті власника нерухомого майна, первинна реєстрація на яке не була проведена і право встановлювальний документ відсутній, питання визначення належності цього майна попередньому власнику та наступного власника (спадкоємця) повинно вирішуватися в судовому порядку. Після отримання свідоцтва про право на спадщину, спадкоємець зобов'язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію прав на нерухоме майно, оскільки право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця саме з моменту державної реєстрації цього майна. На сьогоднішній день, таку реєстрацію здійснюють бюро технічної інвентаризації.

Слід відмітити про те, що спадкоємці приймаючи спадщину та належним чином здійснюючи її оформлення повинні, також, сплатити певні кошти.

Такими коштами, зокрема є Державне мито, яке сплачується за видачу нотаріусом свідоцтва про право на спадщину, кошти за отримання витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно, плата за проведення інвентаризації нерухомого майна, за реєстрацію прав власності на об'єкти нерухомого майна

Так, державне мито справляється державними нотаріусами за вчинення нотаріальних дій. Розмір ставок державного мита встановлюється відповідним законодавством. Зокрема, за видачу свідоцтва про право на спадщину одному з подружжя, батькам, повнолітнім дітям, онукам, правнукам, братам, сестрам, діду, бабі та іншим спадкоємцям розмір державного мита на даний час становить 0,5 відсотка суми спадщини. Разом з тим, хотілося б наголосити на тому, що при сплаті державного мита певні категорії громадян мають право на отримання пільг. Також, нотаріусами може справлятися і окрема плата за надання додаткових послуг правового характеру, які не пов'язані із вчиненням нотаріальних дій, зокрема, за надання роз'яснень з питань чинного законодавства, консультацій правового характеру, складання заяв та інших документів . За отримання витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно та витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно спадкоємці повинні сплатити 1,5 (півтора) неоподаткованого мінімуму доходу громадян за кожний. 

Окрім всього вищезазначеного, спадкоємець, який отримав та належним чином оформив право власності на спадкове майно, повинен сплатити податок за дохід, який він отримав внаслідок прийняття спадщини. Разом з тим, слід відмітити, що при отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, зокрема, батьками, чоловіком або дружиною, дітьми, будь-які об'єкти спадщини оподатковуються за нульовою ставкою податку.

Отже при сплаті коштів спадкоємці не купують спадщину, а лише оплачують процедуру, передбачену законодавством, для оформлення спадщини.

Категорія: Спадкування | Додав: administrator (06.05.2011)
Переглядів: 6653 | Коментарі: 4 | Теги: оформлення, спадщина, спадкоємці | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 3
3 liliamixailivna  
0
Доброго вечора.
якщо з 1 січня 2016 року ввійде в силу закон,згідно якого оформити родинну спадщину можна буде без нотаріуса та податку,чи змушена я буду платити податок,якщо піврічний термін спливає в кінці лютого.Тобто,чи підпадають під новий закон спадкоємці,родичі котрих померли у 2015,але піврічний термін спливає у 2016 році?

1 Наталя  
0
Добрий день.
Які документи можуть бути підтвердженням 2-го ступеня споріднення (бабуся-онука)?
Дякую.

2 administrator  
0
Факт встановлення спорідненості повинен бути підтверджений сукупністю певних документів. До списку цих документів можна віднести:
паспорти, свідчення про народження братів, сестер, батьків, а також документи, що відображають зміну прізвища на різних підставах. Залежно від конкретної ситуації потрібними документами, що встановлюють кровні узи, також є довідки, видані органами РАГСу або іншими організаціями, в яких є ці відомості. Сюди відносяться записи в паспортах про чоловіка, будинкові книги та інше. Якщо таких документів не існує, потрібно надіслати запит в історичні або відомчі архіви за місцем народження та перебування потрібних родичів для пошуку свідоцтв підтверджуючих родинні стосунки.

[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)