Інформація про право України

Головна » Статті » Соціальні питання

Аліменти на дитину (дітей)

Стягнення аліментів не залежить від того, чи знаходяться в шлюбі батьки дитини, розлучені вони або взагалі не перебували в ньому. Аліменти на дитину стягуються на користь одного з батьків, з яким проживає дитина, є його власністю і повинні використовуватися за цільовим призначенням, тобто саме на утримання дитини.

Аліменти є одним із способів виконання батьками обов'язку по утриманню дітей. Згідно ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються в частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. 

Для примусового стягнення аліментів необхідно звертатися до суду з відповідною позовною заявою. Дана категорія справ не є складною і, як правило, розглядається досить швидко в порівнянні з іншими судовими справами.

Не багато хто знає, що отримання аліментів на дитину не завжди пов'язане з судом. Відповідно до ст.189 СК України батьки можуть укласти договір про сплату аліментів на дитину, в якому самостійно визначити розмір та строки їх виплати. Такий договір посвідчується нотаріально та його умови не можуть порушувати права дитини, встановлені законом.

Розмір аліментів

Розмір аліментів індивідуальний і він визначається судом в кожному конкретному випадку з урахуванням таких обставин, як стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище самого платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки чи сина; а також інших обставин, що мають важливе значення.

Чи встановлений мінімальний розмір аліментів? Відповідно до ст. 182 СК України виплати на одну дитину не можуть бути менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Якщо аліменти менше цього розміру, дитині призначається державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму.

Отже, розмір аліментів може бути визначений: в частці від доходу матері, батька дитини або у твердій грошовій сумі.

Частка заробітку одного з батьків, яка стягуватиметься як аліменти на дитину, визначається судом. У твердій грошовій сумі аліменти стягуються якщо платник аліментів має мінливий, нерегулярний дохід, або при наявності інших обставин, що мають істотне значення. Визначена судом сума підлягає індексації.

Відповідно до ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом змінений (як зменшений, так і збільшений). Для цього необхідне рішення суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

Аліменти після 18 років (на повнолітню дитину)

Українським законодавством передбачено випадки, при яких батьки зобов'язані сплачувати аліменти на утримання своїх повнолітніх дітей.

Згідно ст.ст. 198, 199 СК України такий обов'язок виникає в двох випадках: 1) відносно непрацездатних дочки і (або) сина, які потребують матеріальної допомоги, за умови, що батьки можуть таку матеріальну допомогу надавати; 2) якщо повнолітня дитина продовжує навчання і в зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, знову ж таки, за умови, що батьки можуть надавати таку допомогу (другий випадок - до досягнення двадцяти трьох років).

 

Категорія: Соціальні питання | Додав: administrator (06.05.2011)
Переглядів: 50171 | Коментарі: 66 | Теги: размір аліментів, Аліменти на дитину | Рейтинг: 2.1/22
Всього коментарів: 66
66 irinaolxovich  
0
Доброго дня! Я проживала з чоловіком без реєстрації шлюбу 10 років,народилось двоє дітей.ми розлучились і діти проживали зі мною,чоловік платив по 1000 грн що місяця(з серпня 2014 по вересень 2015).я вийшла заміж за громадянина іншої держави.Колишній чоловік обіцяв дати дозвіл на вивіз дітей,але не дав.перебуваючи на сьомому місяці вагітності я поїхала народжувати до чоловік а.Так як родини в мене немає,дітей змушена була залишити з татом.сплачувала йому так само по 1000 грн. Повернулась через 8 місяців.так як він перешкоджав спілкуванню з дітьми,змушена була звернутись в органи опіки і до суду з двома справами:дозвіл на виїзд дітей за кордон і визначення участі у вихованні(хочу забирати їх до себе на канікули,бо старший син категорично відмовляється проживати зі мною,настроєний проти мене татом)справи в процесі,а колишній чоловік подав на мене на аліменти.щ о я повинна буду сплачувати, якщо знаходжусь в декретній відпустці і маю 1-річну дитину ?дякую

65 uoxani  
0
Доброго вечора! Чоловік знаходиться в АТО і надавав матеріальну допомогу матері дитини після розлучення в грошовій формі. Але дізнавшись зі ЗМІ про зарплату мобілізованим військовослужбовцям, вона вирішила подати на аліменти до суду. Як здійснюється призначення аліментів, якщо батько перебуває в зоні бойових дій і не в змозі бути присутнім на суді та з яких нарахувань утримуватимуться аліменти в даному випадку?

64 marinka_movchan  
0
Доброго дня, підкажіть будь-ласка я хочу подати до суду на аліменти чи вплине якимось чином на їх призначення розмір та обставина що в чоловіка є ще одна дитина яка проживає з мамою.Нашій спільній дитині 4 місяці, до того ж він хворіє з народження.

63 Елена  
0
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, у мужа есть ребенок (6 лет) с бывшей гражданской женой.С 2011 года он сам платил алименты для дочери без договора и суда. Сейчас гражданская жена подает мужа на алименты через суд. У нас есть ребенок(1,1 год) . Какой размер алиментов будет начислен мужу на зарплату 1460 грн. И будет ли учитываться второй ребенок?

62 Зоряна  
0
Але він безробідній ходить на підзаробіток получає десь 2000 грн в місяць скільки вийде йому платити?

61 Зоряна  
0
Доброго дня хочу вас запитати, мій чоловік має дитину від першого шлюбу дитині 5 років і в нашому шлюбі є 2 дитини по 5 місяців, малий живе з нами рік ,а мама на заробітках аліменти неплатить, має зараз приїхати і хоче подати на аліменти ,скільки він має платити.
Відповідь: Доброго дня!
Згідно Сімейного кодексу України ст.182:
Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів

1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж
30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за
винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

60 Вікторія  
0
Доброго дня, підкажіть будь-ласка я хочу подати до суду на аліменти чи вплине якимось чином на їх призначення розмір та обставина що в чоловіка є ще одна дитина яка проживає з ним та є напівсиротою.
Відповідь: Доброго дня!
Згідно Сімейного кодексу України ст.182:
Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів

1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

59 Ірина  
0
Добрый день. Мы с мужем женаты уже 4 года, есть 1 ребенок, 2 года 6 мес. Он работает в частной фирме по договору как ЧП-шник. В месяц получает 5000 грн. В каком обьеме алименты мы будем получать в случае развода? Он сделает все чтоб платить как можно меньше или скрыть доходы. На что мы можем надеяться?
Відповідь: Доброго дня!
1. Отримувати аліменти можливо і без офіційного розлучення.
2. На практиці суд практично незмінно визначає стягнення аліментів на утримання однієї дитини в розмірі 1/4 частини, на утримання двох дітей –
1/3 частини, трьох і більше дітей – 1/2 частини від доходу платника
аліментів. Сімейним кодексом України передбачено стягнення аліментів в
частці від заробітку (доходу) та в твердій грошовій сумі (якщо платник
аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в
натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення)
(ст.ст. 183, 184). Але у випадку стягнення аліментів в частці від
заробітку, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути
меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного
віку (ч.2 ст.182 СК України).

58 Рима Анатолійовна  
0
Доброго дня. У мене виникла така ситуація: батько дитини проживає в іншому місці, сину через два місяця виполниться 18 років. На даний час він навчається у коледжі на комерційній основі, деній формі навчання. При спілкувані з батьком виникли питання по добровільній виплаті аліментів або через суд. Він каже що він юридично підкований та має добрих знайомих юрістів, тому прошу Вас допомогти мені: 1. Батько пропанує добровільно оплачувати щомісячну стоімость навчання і усе!, чи можливе цє? Як бути в разі подальшої (через де який час) відмови його оплачувати навчання? 2. Батько проживає за 400 км., и вразі подання позову до суду в нашому місці вимагає оплати його та його адвакату, проїзду, проживання на час проведення судового засідання, посилаючісь на відповідну норму закону, чи законо це? 3. У нього є ще одна дитина, 8 років, у другому шлюбі, тож він каже, що аліменти він може на повнолітнього сина не платити, так як повинин утримувати молодшого сина. Цє законо? Який відсоток він має сплачувати? 4. В разі якщо я,подаю до суду на аліменти, то він вимагає що би я надавала йому кожні 3 місяця довідку з коледжу, що син там досі навчається, та вимагає цє прописати у судовому рішені. Чи можливо це? 5. Чи повинен він платити під час канікул, він вимагає припиняти утримання аліментів 1 місяць зимою та 2 літом, та повідомив, що на час канікул син має змогу заробляти? 6. Зі слів батька, якщо син під час навчання у коледжі не де непрацює у вільний від навчання час (вихідні, у вечорі), то він не потребує матеріальної допомоги, й йому вистачає грошей та аліменти йому можно не платити? Завчасно дякую за відповідь!
Відповідь: Доброго вечора!

1. Так, це можливо.Подружжя може домовитися між собою про порядок сплати аліментів в усній абописьмовій формі. Письмова угода (мирова угода) складається подружжям (справжніми або колишніми)
самостійно або за допомогою юриста, в ньому прописуються порядок і суми сплати
на утримання дітей, після чого вона засвідчується нотаріально. Але я Вам не раджу. Краще звернутися до суду.

2. Цивільний процесуальний кодекс України. ст.85:
    Витрати, пов'язані з переїздом до іншого населеного пункту сторін та їх представників, а також найманням житла, несуть сторони.
    Стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, та її представникові сплачуються іншою стороною добові (у разі переїзду до іншого населеного пункту), а також компенсація за втрачений заробіток чи відрив від звичайних занять. Компенсація за втрачений заробіток обчислюється пропорційно від розміру середньомісячного заробітку, а компенсація за відрив від звичайних занять - пропорційно від розміру мінімальної заробітної плати.
    Граничний розмір компенсації за судовим рішенням витрат сторін та їх представників, що пов'язані з явкою до суду, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

3. Сімейний кодекс України. ст.200:
    Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

    При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
    Стаття 182: При визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

4,5,6. Сімейний кодекс України. ст. 198-201:
Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.

Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

 Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Обставини (довідка з закладу) можуть бути розглянуті в суді.
Стосовно канікул та вихідних днів- тоді дитина також хоче їсти, одягатись і т.д. А якщо серйозно то дитина на канікулах та вдома проводить індивідуальне заняття, яке пов"язане з курсовими та лабораторними (витрати на бібліотеки, роздруковку та інтернет) а також практика та додаткові заняття.

57 Ольга Сергеевна  
0
Спасибо большое , очень помогли:)

1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-51
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)