Інформація про право України

Головна » Статті » Питання особистості

Підстави та форми набуття громадянства України.
  Згідно зі ст. 3 Закону «Про громадянство України», громадянами України є: 1) усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991р.) Постійно проживали на території України; 2) особи незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України «Про громадянство України» (13 листопада 1991р.) проживали в Україні і не були громадянами інших держав; 3) особи, які прибули вУкраїні на постійне проживання після 13 листопада 1991р. і яким у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974р. органами внутрішніх справ України внесено запис «громадянин України», та діти таких осіб, які прибули разом із батьками в Україну і на момент прибуття в Україну не досягли повноліття, якщо зазначені особи подали заяви про оформлення належності до громадянства України; 4) особи, які набули громадянство України відповідно до законів України та міжнародних договорів України. Особи, зазначені в п. 1, є громадянами України з 24 серпня 1991р., Зазначені в п. 2, - з 13 листопада 1991р., А зазначені в п. 3, - з моменту внесення відмітки про громадянство України.
  Документами, що підтверджують громадянство України, є: паспорт громадянина України,  паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України;  дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу ; посвідчення особи на повернення в Україну.
  Згідно зі ст. 6 Закону «Про громадянство України» громадянство України набувається на таких підставах: за народженням; за територіальним походженням; внаслідок прийняття громадянства; внаслідок поновлення у громадянстві; внаслідок усиновлення; внаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування, влаштування дитини в дитячий заклад чи заклад охорони здоров'я, в дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім'ю або передачі на виховання в сім'ю патронатного вихователя; внаслідок встановлення над особою, визнаною судом недієздатною, опіки; у зв'язку з перебуванням у громадянстві України одного чи обох батьків дитини; внаслідок визнання батьківства чи материнства або встановлення факту батьківства чи материнства; на інших підставах, передбачених міжнародними договорами України. Встановлені підстави набуття громадянства відповідають інтересам нашої держави та загальновизнаним принципам міжнародного права.
  Набуття громадянства за народженням (філіація) є головною формою набуття особою статусу громадянина держави. У будь-якій країні переважна більшість її жителів має статус громадянина саме за народженням. У Законі «Про громадянство України» (ст. 7) закріплюються такі форми набуття громадянства України за народженням. Особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Особа, яка народилася на території України від осіб без громадянства, які на законних підставах проживають на території України, є громадянином України. Особа, яка народилася за межами України від осіб без громадянства, які постійно на законних підставах проживають на території України, і не набула за народженням громадянство іншої держави, є громадянином України. Особа, яка народилася на території України від іноземців, які на законних підставах проживають на території України, і не набула за народженням громадянство жодного з батьків, є громадянином України.Особа, яка народилася на території України,  одному з батьків якої надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні,  і  не набула за народженням громадянства жодного з батьків або набула за народженням громадянство  того  з  батьків,  якому  надано  статус 
біженця в Україні чи притулок в Україні, є громадянином України. Особа, яка  народилася  на  території  України від іноземця і особи  без  громадянства,  які на законних підставах проживають на території  України, і не набула за народженням громадянства того з батьків, який є іноземцем, є громадянином України. Новонароджена дитина,  знайдена на території України,  обоє з батьків якої невідомі (знайда), є громадянином України. Особа, яка має  право  на  набуття  громадянства  України  за народженням, є громадянином України з моменту народження.
  Іноземець або  особа  без  громадянства  можуть  бути  за  їх 
клопотаннями прийняті до громадянства України. Умовами прийняття до громадянства України є: 
1) визнання і дотримання Конституції України та законів України; 
2)  подання    декларації    про    відсутність    іноземного громадянства   (для   осіб   без  громадянства)  або  зобов'язання припинити іноземне громадянство (для іноземців). 
 3) безперервне проживання на законних підставах на  території України протягом останніх п'яти років. 
4)  отримання  дозволу на імміграцію. 
 5) володіння державною  мовою  або  її  розуміння  в  обсязі, достатньому для спілкування.  Ця умова не поширюється на осіб, які мають певні фізичні вади (сліпі, глухі, німі); 
6) наявність  законних  джерел   існування.   Ця   умова   не поширюється  на  осіб,  яким  надано  статус біженця в Україні або притулок в Україні. 
  До громадянства України не приймається особа, яка: 
1) вчинила злочин проти людства чи здійснювала геноцид; 
2)  засуджена  в  Україні  до  позбавлення  волі  за вчинення тяжкого  або  особливо  тяжкого  злочину  (до погашення або зняття судимості)  з  урахуванням  рівня загрози для національної безпеки держави; 
3) вчинила на території іншої  держави  діяння,  яке  визнано законодавством  України   тяжким   або  особливо  тяжким злочином. 
  Особа, яка  набула  громадянство  України і подала декларацію про відмову від іноземного громадянства,  зобов'язується повернути паспорт  іноземної  держави до уповноважених органів цієї держави. Вимога про взяття зобов'язання повернути паспорт іноземної держави не  поширюється  на  осіб, яким надано статус біженця в Україні чи 
притулок в Україні.
     Датою набуття  громадянства України у випадках,  передбачених цією  статтею,  є  дата  видання  відповідного  Указу   Президента України. 
   На сьогодні в Україні існує два варіанти отримання громадянства України, шляхом загальної процедури або шляхом прискореної процедури.
    За загальною процедурою отримання громадянства України відбувається в строк до 1 року. Можливі прискорення, але тільки в певних ситуаціях. Наприклад: підставою для прискореного отримання громадянства України є наявність української посвідки на проживання.
   За прискореною процедурою отримання громадянства України відбувається в строк до 1 місяця. Підставою для такої процедури є наявність прямих родичів (рідні брати, сестри, бабусі, дідусі, онуки і так далі) громадян України або претендент раніше перебував в громадянстві України.
Категорія: Питання особистості | Додав: administrator (05.01.2013)
Переглядів: 8692 | Теги: отримання, набуття громадянства | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)