6 лютого 2017 року в Україні офіційно стартувала реєстрація на ЗНО - майбутні абітурієнти можуть створювати свої реєстраційні картки, необхідні для подачі документів.
Процедура реєстрації відкрита на сервісі «Зареєструйся» (testportal.gov.ua) і триватиме до 17 березня. За цей час майбутній абітурієнт повинен сформувати спеціальну реєстраційну картку - це можна зробити самостійно онлайн, і за допомогою фахівця в відділенні УЦОЯО або прямо в школі. У цій заявці зазначаються дані паспорта, перелік обраних для тесту предметів (не більше чотирьох), адреса для зворотного зв'язку (для школярів - адреса школи, для випускників минулих років - адреса фактичного проживання, для іноземців - назва територіально центру тестування). Також в формі необхідно поставити позначку, якщо школяр хоче здавати іспит на іншій мові (угорською, кримськотатарською, молдовською, польською, румунською, російською), а для тих, хто потребує особливих умов (слабозорі, глухі та ін.), - Номер і дату видачі медичного висновку. Після того як заявка сформована, її потрібно роздрукувати, підписати і вклеїти два фото 3 х 4 см. Разом з нею в пакет документів додається копія першої сторінки паспорта, довідка з місця навчання (для учнів ПТУ) і копія шкільного атестата (для випускників минулих років ). За випускників 2017 року набір документів до регіонального центру оцінювання якості освіти відправить школа, а всім іншим треба зробити це самостійно рекомендованим листом. «Відстежити стан обробки документів можна на сайті за номером реєстраційної картки. На підтвердження успішної реєстрації учасники отримають індивідуальний конверт з сертифікатом ЗНО (необхідний для допуску до тесту), реєстраційним повідомленням і інформаційним бюлетенем. Випускникам шкіл конверт відправлять в їхній навчальний заклад, а іншим - за зазначеним у картці адресою. При цьому дані можна буде змінити до 31 березня. В результаті у кожного абітурієнта після реєстрації з'явиться персональна сторінка на сайті УЦОЯО, де будуть з'являтися запрошення-перепустки на кожен тест, результати ЗНО і рішення апеляційної комісії. Зайти на персональну сторінку можна за допомогою номера і пін-коду, які зазначені в сертифікаті.
Нововведення цього року - вузи вперше прийматимуть як результати тестування 2017 року, так і 2016 року. Що стосується абітурієнтів з неконтрольованих територій, то вони відсилають заявки і отримують відповідь виключно по електронній пошті. Для них, а також для учасників бойових дій, як і в минулому році, заснували додаткову сесію - з 3 до 12 липня (реєстрація 3-20 травня). До основного пакету документів необхідно буде подати заяву на додатковій сесії, копію посвідчення учасника АТО або копію сторінки українського паспорта (паспорта батьків) із зазначенням місця проживання. Також нововведення цього року - особливі умови тестів для абітурієнтів з обмеженими можливостями. Наприклад, під час додаткової сесії особи з порушеннями зору отримають можливість виконувати завдання в зошитах із збільшеним шрифтом, особам з вадами слуху буде надано додатковий час (до 30 хв., В залежності від предмета). А з 2019-го ЗНО буде адаптовано для абітурієнтів з проблемами зору, які проходили навчання за допомогою шрифту Брайля .
Графік здачі тестів:
23 травня - українська мова і література;
25 травня - німецька мова, французька мова, іспанська мова;
29 травня - англійська мова;
31 травня - математика;
2 червня - історія України;
6 червня - російська мова;
8 червня - біологія;
14 червня - фізика;
16 червня - хімія.
|