Юридична консультація

Головна » Гостьова книга [ Додати запис ]

Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 »
Показано 61-75 з 284 повідомлень
0  
224. Лілія   (09.03.2015 08:10)
Доброго дня!
Я прописана та мешкала разом з мамою в приватному будинку. Мама померла. Мною в нотаріальній конторі подана заява на приймання спадщини та отримано витяг про реєстрацію в Спадковому реєстрі. Чи можу я переоформити договори на сплату комунальних послуг на своє прізвище?.
Ответ: Доброго дня!
Так, можете. Але бажано оформити право власності на себе а потім змінювати договори.

0  
223. Антоніна   (08.03.2015 20:09)
Питання: Чи можу я оформити догляд за престарілою свекрухою(81рік) , якщо з нею разом проживають внуки від доньки?
Ответ: Доброго дня!
Обмежень немає. Якщо внуки не мають можливості доглядати за престарілою свекрухою, то можна догляд оформити на іншу особу. Зверніться до управління захисту населення.

0  
222. Елла   (06.03.2015 08:47)
здравствуйте!я одинокая мама,и меня на работе заставляют идти в отпуск за свой счет на 10 дней (из них 4 смены попадает по 12 часов)при том что большая часть зарплпты уходит на оплату кредита,квартиры и в школу на питание.есть у меня право отказаться без последствий?
Ответ: Доброго дня!
Вас ніхто не може заставить піти у відпустку за власний рахунок. Наслідки можливі у вигляді зменшення зарплати, премії і т.д. Звільнити Вас не зможуть, тому що відповідно ст. 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.

0  
221. Ірина   (05.03.2015 16:07)
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як правильно продовжити строковий трудовий договір працівниці яка йде у відпустку по вагітності та пологам, коли термін строкового договору закінчується під час її відпустки. Дякую.
Ответ: Доброго дня!
Відповідно ст. 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору. Таким чином, якщо контракт закінчиться під час відпустки по вагітності та пологами, роботодавець, продовжить дію контракту.
"Продовжити ПІБ, посада/відділ термін дії строкового трудового договору на час відпустки по вагітності та пологами з ... до дня, що передує фактичному виходу працівника на роботу, зі збереженням попередніх умов оплати праці".

0  
220. Gordon Freeman   (02.03.2015 10:46)
Роз"ясніть будь ласка таку ситуацію. У нас є дід (мій по батьковій лінії) не ходячий. У діда було два сина, мій батько, і мій дядько. Дружина дідова померла, мій батько теж помер тиждень тому. Виходить що дядько залишається єдиним спадкоємцем. Якщо моя мама (дідова невістка) оформиться опікуном по догляду за пристарілою людиною то чи йтиме їй робочий стаж в трудову книжку, і чи матиме вона якесь право на спадщину як опікун?
Ответ: Доброго дня!
1. Якщо немає заповіту: сподкоємцями будуть Ваш дядько (1\2 від майна) і Ви з мамою (1\2 від майна).
2. Якщо є заповіт: розподіл майна згідно заповіту.
3. При офомленні опікунства або догляду за престарілим час догляду входить до страхового стажу тільки у випадку, коли опікун або доглядальник безробітні і отримують державну допомогу по догляду.
4. У Вашому випадку, поки дідусь живий, потрібно скласти заповіт у нотаріуса з зазначенням спадкоємців майна. Наприклад (1/2 дядьку-1\2 Вашій матері або Вам, внучці) або ( 1\2 дядьку- 1\4 Вашій мамі- 1\4 Вам). Все повинен вирішити дідусь.

0  
219. Андрій Поп [payo]   (28.02.2015 14:13)
Доброго дня! Я працюючий державний службовець. Чи можу я в даний час оформити опіку (піклування) на дієздатним пенсіонером (72 роки) не звільняючись з державної служби? Я зареєстрований та проживаю разом з пенсіонером. Пенсіонер переніс дві онкооперації і перебуває на онкообліку в райполіклініці. Що для цього потрібно, куди звертатися і які документи необхідно мати? Дайте будь ласка консультацію з посиланням на законродавчі акти.
Ответ: Доброго дня!
Згідно Наказу № 34/166/131/88 від 26.05.99 "Про затвердження Правил опіки та піклування":
1.Для оформлення опікунства потрібно звернутися з заявою громадянина, який потребує піклування до органу опіки і піклування за місцем проживання особи або за місцем проживання опікуна.
2.3. Над повнолітніми дієздатними особами, які за станом здоров'я не можуть самостійно захищати свої права і виконувати
свої обов'язки, піклувальник може бути призначений лише на їх прохання.
2.4. Опіка (піклування) встановлюється за місцем проживання особи, яка підлягає опіці (піклуванню), або за місцем проживання
опікуна (піклувальника).
Рішення про встановлення опіки (піклування) повинно бути прийняте не пізніше як у місячний термін з моменту, коли відповідному органові опіки та піклування стане відомо про потребу встановлення опіки чи піклування.
3.3. Документи, за наявності яких органи опіки і піклування призначають опікуна:
повідомлення державних, громадських організацій або заяви громадянина (громадян);
копії свідоцтва про народження особи, що потребує опіки, або іншого документа, який підтверджує її вік;
копія свідоцтва про смерть батьків або рішення суду про визнання громадянина безвісно відсутнім або оголошення їх померлими чи інших матеріалів, які підтверджують неможливість
виховання дитини. Якщо опіка призначається над повнолітньою особою, - рішення суду про визнання даної особи недієздатною;
акт обстеження умов життя особи, що потребує опіки, і опис її майна;
довідки про стан здоров'я особи, що потребує опіки (якщо вона раніше проживала окремо), та майбутнього опікуна(піклувальника);
довідка про місце проживання майбутнього опікуна і його заява про прийняття на себе обов'язків про опіку;
акт перевірки умов життя майбутнього опікуна та висновок від органів опіки та піклування за місцем проживання опікуна про можливість виконувати опікунські обов'язки;
довідка лікувальної установи про відсутність в сім'ї майбутнього опікуна (піклувальника) захворювань, що перешкоджають
влаштуванню до нього особи, що потребує опіки;
документ про закріплення за дитиною житлової площі.

0  
218. Праздничная   (27.02.2015 10:33)
Скажіть будь-ласка, якщо у товариства є приміщення (зареєстроване лише в БТІ до нового реєстру не перенесено бо приміщення по факту є аварійним), але відповідних документів про аварійність немає. Лише висновок про незадовільний стан.
Як на сьогоднішнійдень можна знести це приміщення. За чийого дозволу.
Ответ: Доброго дня!
Згідно "Правил благоустрою м.Києва":
15. Порядок отримання контрольних карток на тимчасове порушення благоустрою:

15.3.8. Знесення будівель і споруд:

- погоджений та затверджений в установленому порядку проект організації будівництва (ПОБ) або проект виконання робіт (ПВР), якими передбачаються знесення розміщених на ділянці забудови будівель і споруд;

- документ на право власності;

- довідка державного реєстратора про майнові права на будівлі і споруди, які зносяться;

- акт відключення будівель і споруд від інженерних мереж;

- довідка балансоутримувача про відселення мешканців та організацій;

- рішення Київської міської ради або розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке дозволяє знесення будівель і споруд (у разі відсутності погодженого та затвердженого в установленому порядку ПОБ або ПВР, якими передбачається знесення цих будівель і споруд, та у разі наявності в них частки комунального майна).

0  
217. соня   (25.02.2015 22:02)
чи можуть мобілізувати жінку в декретній відпустці яка має дитину 1,8 років
Ответ: Доброго дня!
Згідно Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ст.23:
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання).

0  
216. Андрій Щерба [azimut]   (23.02.2015 18:51)
Скажіть, будь-ласка, чи є якісь пільги для учасника бойових дій при розмитненні авто? Якщо так, то які.
Дякую.
Ответ: Доброго дня!
Діючим законодавством України з питань оподаткування не передбачено надання пільг при митному оформленні транспортних засобів, які ввозяться до України учасниками бойових дій.
Частиною 1 статті 377 Митного кодексу України від 13.03.2012 р. №4495-VI встановлено, що транспортні засоби за товарними позиціями 8701 — 8707 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, що ввозяться (надходять) до України на адресу громадян, підлягають письмовому декларуванню митним органам та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України

0  
215. Татьяна   (23.02.2015 12:35)
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, у меня на руках решение Шевченковского суда г. Киева о лишении родительских прав и назначении меня опекуном над моей внучкой. Моя внучка её мама и я прописаны в Днепровском районе г. Киева (комната в общежитии), отец моей внучки прописан в Шевченковском районе г. Киева, на данный момент я с внучкой проживаю в Ирпенском районе. Вопрос: в службу по делам детей какого района я должна нести решение суда для постановки моей внучки на "Первинний облік" и назначения ей статуса. Меня все три службы как мяч футболят в "другие ворота"
Ответ: Доброго дня!
Згідно Постанови КМУ №866 від 24.09. 2008 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини" п.13:
Облік дітей, які залишились без батьківського піклування, здійснює служба у справах дітей за місцем проживання батьків дитини або одного з них, з яким проживала дитина до настання обставин, за яких вона залишилася без піклування батьків, незалежно від місця виявлення дитини, а дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - служба у справах дітей за місцем походження дитини.

У разі коли батьки дитини або місце їх проживання невідомі, дитина, яка залишилась без батьківського піклування, береться на облік у службі у справах дітей за місцем виявлення дитини або місцем розташування закладу охорони здоров'я, в якому дитину залишили.

0  
214. Люда   (23.02.2015 11:21)
Доборого дня! В 90-х роках прописалась та проживала в гуртожитку який зараз знаходиться в комунальній власності. З 2001 року там не проживаю ( умови не прийнятні для проживання) але не виписалась. Тепер районна рада хоче виписать всіх прописаних мешканців через суд в звязку з тим, що не проживали вони. Недавно визнали будівлю аварійною. Чи є якийсь варіант для надання іншого житла в звязку з визнанням того аварійним? Дякую.
Ответ: Доброго дня!
Згідно Ст.111 Житлового кодексу України:
Якщо будинок, у якому знаходиться жиле приміщення, у зв'язку з непридатністю для проживання підлягає знесенню або будинок
(жиле приміщення) підлягає переобладнанню в нежилий, інше благоустроєне жиле приміщення надається виселюваним державною,
кооперативною або іншою громадською організацією, якій належить будинок, що підлягає знесенню, або якій призначається підлягаючий переобладнанню будинок (жиле приміщення), а в разі відсутності
цієї організації чи неможливості надання нею жилого приміщення - виконавчим комітетом місцевої Ради народних депутатів.

А стаття 113 Житлового кодексу Вимоги, що пред'являються до благоустроєного жилого приміщення, яке надається у зв'язку з виселенням

Надаване громадянам у зв'язку звиселенням інше благоустроєне жиле приміщення повинно знаходитись у межах даного населеного
пункту і відповідати вимогам статті 50 цього Кодексу. Громадянам, які займали окрему квартиру, повинно бути надано окрему квартиру.
Якщо наймач займав більш як одну кімнату, йому надається жиле приміщення, що складається з того ж числа кімнат. За розміром жиле
приміщення має бути не меншим за те, яке займав наймач, однак у межах норми жилої площі. Якщо наймач або член сім'ї, що проживає разом з ним, має право на додаткову жилу площу і фактично
користується нею, жиле приміщення надається з урахуванням норми додаткової жилої площі. У разі виселення з жилого приміщення, меншого за розміром, ніж це передбачено для надання жилого
приміщення в даному населеному пункті, виселюваному надається жиле
приміщення відповідно до встановленого розміру.

0  
213. Юлія   (23.02.2015 10:37)
Доброго дня.Прошу надати юридичну консультацію з такого питання.В спадщину ,від батьків,передано 1/2 частину будинку дочці,сину належить наступна 1/2 частина будинку.Більше 25 років син проживає в Росії.На пропозицію продати будинок відповіді не дає.Чи може дочка продати частину свого будинку без згоди брата?Які документи потрібно для продажу будинку?
Ответ: Доброго дня!
Згідно Цивільного кодексу України ст.362:
1. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.

2. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.

Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна- протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.

3. Якщо бажання придбати частку у праві спільної часткової власності виявили кілька співвласників, продавець має право вибору покупця.

4. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності з порушенням переважного права купівлі співвласник може пред'явити до суду позов про переведення на нього прав та обов'язків покупця. Одночасно позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором повинен сплатити покупець.

До таких вимог застосовується позовна давність в один рік.

5. Передача співвласником свого переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності іншій особі не допускається.

0  
212. Марія   (20.02.2015 15:59)
Чи можуть мобілізувати батька дитини-інваліда крім того він сплачує банківський кредит на житло?
Ответ: Доброго дня!
Згідно Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ст.23:
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років;

0  
211. влад   (20.02.2015 11:42)
Добрий день. Якшо я оформив на себе догляд за пристарілою бабусею віком 86 років. Чи підлягаю я мобілізації
Ответ: Доброго дня!
Якщо Ви докіментально оформили догляд за престарілою та отримуєте допомогу по догляду, то Ви не підлягаєте мобілізації. При отримані повістки, потрібно звернутися до військомату та надати всі докіменти.

0  
210. Юлія   (18.02.2015 15:18)
Доброго дня.Я маю посвідчення 4 категорії постраждалого від Чорнобильської катастрофи.Вагітна.Проживаю і працюю не за місцем прописки.Проживаю в місті ,яке не є постраждалим від Чорнобильської катастрофи.На обліку по вагітності стою за місцем прописки.Чи маю я право оформитися у відпустку по вагітності в 6 місяців?
Ответ: Доброго дня!
Ні, не маєте.
Згідно Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 № 76-VIII п.4:
У Законі України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" статтю 23 виключити.
Тобто розділ пільг для 4 категорії повністю видалений.


Ім`я *:
Email *:
WWW:
Код *:
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)