Юридична консультація

Головна » Гостьова книга [ Додати запис ]

Сторінки: « 1 2 ... 16 17 18 19 »
Показано 256-270 з 284 повідомлень
0  
29. Василий   (20.12.2012 00:07)
Какие изменения внесены в порядок оформления приватизации земли с 16 декабря 2012 года?Какой документ определяет этот порядок?Спасибо!
Ответ: Зміни у системі державної реєстрації прав стосуються порядку оформлення права власності на нерухомість, в тому числі і на земельні ділянки, з видачею відповідних свідоцтв. З 01.01.2013 замість державних актів про право власності на земельну ділянку органами державної реєстрації прав будуть видаватися свідоцтва про право власності на нерухоме майно.
Так, свідоцтва про право власності на нерухоме майно формуватимуться в процесі державної реєстрації прав та видаватимуться державними реєстраторами разом із витягом з Державного реєстру прав.
При цьому слід зазначити, що порядок оформлення права власності на землю з видачею відповідних свідоцтв не розрізняється в залежності від цільового призначення земельної ділянки.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно» передбачається проведення державної реєстрації прав нотаріусами одночасно з вчиненням правочинів, на підставі яких виникають права на нерухомість. Для цього державні та приватні нотаріуси визначаються як спеціальні суб’єкти, на яких покладаються функції державних реєстраторів прав.
Також запроваджується система подачі документів для державної реєстрації прав у електронній формі шляхом їх подання державним кадастровим реєстратором за заявою набувача земельної ділянки. Такий механізм виключає необхідність звернення до декількох органів влади при набутті прав на земельну ділянку та дозволяє зменшити строки розгляду документів, поданих для державної реєстрації прав.

0  
28. Наталя   (11.12.2012 15:55)
Доброго дня! Мій чоловік (1962р.н.) є військовим пенсіонером, інвалідом 2 -ї групи (за поранення під час служби у Афганістані), звільнився з військової служби у 1996 р.З того ж року і до цього часу працює у військкоматі, має статус держслужбовця. Зараз готується скорочення штатів, його посада підпадає під скорочення. У разі його згоди на звільнення або перехід на іншу, менш кваліфіковану посаду чи будуть йому виплачуватись додаткові виплати, вихідна допомога? Питання виникло на прикладі аналогу з чонобильцями - вони отримують 4 посадові оклади у цій ситуації. Чи є певні виплати для військових пенсіонерів - інвалідів? Дякую.
Ответ: Доброго дня,Наталія! Окремих виплат для віськових пенсіонерів- інвалідів немає.
Згідно Кодексу законів про працю України ст.44 при скорочені штату працівників виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

0  
27. Ліза   (02.12.2012 00:30)
Доброго дня! Я самотня мати. З батьком дитини було домовлено про його матеріальну відповідальність ще під час вагітності, однак після народження дитини минуло вже декілька місяців, а батько своєї обіцянки не дотримався. Через якийсь час вручив мені інструкцію на зняття мазків для визначення батьківства по ДНК,які мені необхідно зняти в дитини та сказав що сам відвезе їх у Київ на експертизу ДНК. Яка гарантія того що результат не буде фіктивним? Як і де повинна проходити ця процедура, чи можна результати оскаржувати в разі якщо виникне підозра про недостовірність проведеної експертизи?
Ответ: Доброго Вам дня, Ліза!
Вам потрібно звернутись до суду з позовною заявою про визнання батьківства. Суд призначить експертизу, яка буде точна та матиме юридичну силу. Те що робить чоловік експертизу, то його право. В суді вона не буде доказом і суд назначить ще одну експертизу. Після цього в суді буде вирішено питання батьківства.

0  
26. Христина   (21.11.2012 21:42)
Дякую за відповідь! Однак якщо я є в статусі одинокої матері, то зміна імені дитини без урахування побажань обох або одного з батьків, неможлива, так як рішення приймалось лише мною. а батька немає. Отже причиною виправлення власного імені дитини може бути те, що вона фактично має власне ім'я, відмінне від зазначеного в актовому записі про її народження? Які підтвердження мають бути того що фактичне ім*я відрізняється від зазначеного в актовому записі? Чи є ще якісь підстави для зміни імені?
Ответ: Будь ласка! Фактично має власне ім'я, відмінне від зазначеного в актовому записі- це як власне називають дитину (Аріна, Яна, Анна)і як записано в актовому записі (Орина, Янина, Ганна). Доказам можуть бути Ваші свідчення та свідчення Ваших рідних (бабусі та дідуся).
Підстав інших не має. Якщо буде відмова в РАКСі, то тільки письмова, щоб потім можна було оскаржити в суді.

0  
25. Христина   (21.11.2012 20:28)
Доброго дня! Чи маю я право змінити дитині ім*я? В мене статус одинокої матері. Дитині два місяці.У відділі реєстрації, мною було отримано свідоцтво про народження дитини, однак вирішила змінити ім*я дитини на інше? Чи можливо це і що для цього потрібно? Дякую!
Ответ: Згідно Наказу МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ №96/5 "Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання про внесення змін до актового запису цивільного стану" від 12.01.2011р заява подається одним із батьків неповнолітнього (малолітнього). Разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються:
свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;
інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
Заяви батьків про виправлення (зміну) прізвища або власного імені дитини в актовому записі про її народження у зв'язку з тим, що при державній реєстрації народження дитині присвоєно прізвище або власне ім'я без урахування побажань обох або одного з батьків, приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану не пізніше одного року з дня народження, а заяви про виправлення власного імені дитини у зв'язку з тим, що вона фактично має власне ім'я, відмінне від зазначеного в актовому записі про її народження, - до досягнення нею 14-річного віку.

0  
24. Олена   (19.11.2012 15:18)
Доброго дня! В мене статус одинокої матері. Тепер батько дитини бажає дати своє прізвище для дитини. Які документи потрібні для зміни прізвища? Дякую!
Ответ: Згідно Сімейного кодексу України ст 148
зміна прізвища дитини її батьками проводиться
1. У разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років.
2. У разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка досягла семи років, змінюється за її згодою.
3. У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.
4. За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.
5. У разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини".
Отже Вам необхідно звернутися в РАГС із заявою про внесення змін до актового запису про народження вашої дитини, вказавши що ви просите змінити справжню (існуючу) прізвище дитини на прізвище другого з батьків. Існує спеціальна форма такої заяви, яку вам повинні дати в РАГСі.

0  
23. Неля Заяць [Neonolina]   (14.11.2012 21:20)
Добрий вечір!Я мама -одиначка !Моїй дітині 1 рік живу я з мамою і на даний час ніде не працюю.Підскажіть будь ласка чи маю я діставати допомогу я на дітину як мама-одиначка і чи можу я також діставати допомогу як мало забезпечена сімя?І які мені для цього потрібні документи?
Ответ: Так, Ви маєте право на отримання допомоги на дитину, як мати-одиночка. Детальніше про суму допомоги та порядок подання документів можна ознайомитись тут: http://pravoznavstvo.at.ua/publ....-1-0-47
Відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім’ї, або одинокі особи, чи кілька осіб, які проживають разом і об’єднанні законними правами та обов’язками щодо утримання та які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний доход нижчий від встановленого законодавством прожиткового мінімуму для сім’ї. Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям прочитайте тут:
http://pravoznavstvo.at.ua/publ....1-0-185

0  
22. Саша   (07.11.2012 14:40)
Я працюю в МНС. Мене переведено в інший районний центр на роботу. Підкажіть будь ласки чи зберігається за мною дата постановки на квартиний облік в попередньому районному центрі
Ответ: За правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов:
При припиненні трудових відносин з підприємством, установою, організацією громадянина, який перебував на квартирному обліку за місцем роботи, і тимчасовому виїзді на роботу в іншу місцевість (якщо за тим, хто виїхав, за законом зберігається жиле приміщення), він переводиться на облік до виконавчого комітету Ради народних депутатів за місцем проживання.
У зазначених випадках за громадянами зберігається попередній час перебування на квартирному обліку та у списках осіб, які
користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, у межах, відповідно, часу їх роботи на даному підприємстві, в установі, організації або часу проживання у даному населеному пункті.

0  
21. Зацікавлений   (26.10.2012 22:37)
Я стосовно того ж запитання щодо індексації. Просто я мабуть не дуже чітко сформулював питання. Чи правомірні заяви бухгалтера стосовно того, що індексації заробітної платні не буде взагалі, тобто ніколи? Те, що в поточному місяці не буде й це правомірно я розумію. Але місяць, у якому здійснено переведення буде базовим і надалі колись же повинна індексуватись зарплата? Тобто питання: чи буде надалі колись індексація? Бо в законодавстві я не виявив підстав, де казалося б, що при певних обставинах індексування взагалі ніколи більше не буде.
Ответ: В подальшому індексація буде проводитись.Тому що індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка.
Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях. І якщо є індексація, бугалтер повинен буде її провести.

0  
20. Зацікавлений   (26.10.2012 16:16)
Добрий день! Є наступна ситуація: Особа працювала вихователем у дитячому садку, потім цю Особу було переведено на роботу з іншою трудовою функцією в цій же установі (посада методиста). Переведення було на час виходу з декретної відпустки попереднього методиста. Після того, як попередній методист повернувся, Особа була переведена в цій же установі на попереднє місце роботи - вихователем. У зв'язку із цим переведенням зросла заробітна плата, оскільки вихователь отримує більше, з урахуванням усіляких надбавок. І тепер бухгалтер каже, що в зв'язку з цим переведенням і тим, що зарплата збільшилась, індексація заплати не буде. Чи правомірно це? Чи повинна бути індексація в цьому випадку?
Ответ: Доброго дня!
Так, це правомірно. Тому, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" пункт 10/2 сказано:
Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.
А за пунктом 5 У разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

0  
19. Олена   (16.10.2012 12:53)
Скажите пожалуйста.как выделить свою часть в приватизированой квартире. Нам с дочкой принадлежит 1/2 3-х комнатной квартиры.но комнаты все разного метража и пополам не делятся. Мирно решить этот вопрос с остальными совладельцами мы не можем. Что нам делать? С какими документами обращаться в суд?
Ответ: Виділення частки можна провести як за згодою сторін, з нотаріальним посвідченням, так і через суд, при спірних питання. Але перед тим як звертатись до суду з позовом про виділення частки у спільному сумісному майні Вам потрібно мати висновок з БТІ про можливість поділу нерухомості згідно Наказу №55 від 18.06.2007 р. Міністерства з питань житлово-комунального господарства України " Про затвердження Інструкції щодо проведення поділу, виділу та розрахунку часток об'єктів нерухомого майна". Тоді на підставі цього висновку суд буде приймати рішення про (якщо можливо)виділення частки в натурі, або (якщо неможливо)присудження частки в спільній частковій власності.

0  
18. Василий   (14.10.2012 23:10)
Яка різниця між ділянкою для ведення садівництва (до 0,12 га) та
ділянкою для індивідуального дачного будівництва (до 0,10 га);
Ответ: Різниця між садовою ділянкою та індивідуальним житловим будинком в тому, що останній має свою адресу (фізичну і юридичну, тому що входить до складу населеного пункту), а садові товариства за статусом не мають прав населеного пункту і адреса є тільки безпосередньо у садового кооперативу. Будинок, побудований на садовій ділянці, не обов'язково реєструвати в БТІ, тоді як на дачному він обов'язково реєструється за всіма правилами, які діють для індивідуальних житлових будинків.

0  
17. Василий   (11.10.2012 00:23)
Добрый день!
В 1996 году я приватизировал участок в садоводческом кооперативе размером 6 соток и получил государственный акт. В настоящее время в другом садоводческом кооперативе мне выделили участок размером в 5 пять соток Могу ли я их приватизировать для ведения садоводства и огородничества.
Ответ: Згідно Земельного кодексу України, кожен громадянин має право отримати безоплатно 6 ділянок:
ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара);
ділянку для ведення особистого селянського господарства (до 2 га);
ділянку для ведення фермерського господарства (в розмірі земельної частки (паю) визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство);
ділянку для ведення садівництва (до 0,12 га);
ділянку для індивідуального дачного будівництва (до 0,10 га);
ділянку для будівництва індивідуальних гаражів (не більше 0,01 га).
Право на безоплатну приватизацію може бути використано громадянином лише один раз по кожному з шести зазначених вище видів використання ділянок.

0  
16. Олена   (08.10.2012 17:00)
Скажіть будьласка. Підставою постановки на квартоблік є 5років проживання в Києві .Чи плюсуються роки регістрації в Києві,якщо людина була зарегістрована,потім втратила прописку на 5-6 років,а потім знову стала зарегістрованою.Можуть її поставити на чергу?
Ответ: У Києві підставою для постановки на квартирний облік є мінімум 5 років постійного проживання в місті. При знятті з обліку попередній час перебування на обліку не зараховується.

0  
15. Олена   (05.10.2012 15:43)
Добрий день! Чи можливо поновити людину у черзі на квартиру,якщо вона стояла на черзі спочатку на одній адресі,потім її виписали і вона 5-6років не мала прописки, а тепер 2,5 роки у неї прописка на новому місці ,але в тому ж районі.
2питання.Як виписати людину з приватизованої квартири,якщо вона не є власником і отримувала дозвіл на прописку по усній домовленості.що випишеться через кілька років,а тепер виписуватись відмовляється.
Дякую.
Ответ: Добрий день! Поновити людину в черзі неможливо, тому що виписка людини трактується, як виїзд на постійне місце проживання до іншого населеного пункту, що в свою чергу є підставою для зняття з квартирного обліку.
Виписати людину, яка добровільно не бажає виписуватись, можна тільки за судовим рішенням. Потрібно подати позовну заяву про визнання недійсною реєстрації, усунення перешкод в
користуванні квартирою та виселення.


Ім`я *:
Email *:
WWW:
Код *:
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)