Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

В 2005 та 2006 році померли батьки, після яких залишилася спадщина - державні акти на земельні ділянки (паї) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які на той час і зараз знаходяться в оренді сільгоспідприємства. У спадкоємців на той час не було змоги прийняти спадщину. Відповідно до судового рішення спадщина була оформлена в 2016 році. На звернення спадкоємців виплатити їм орендну плату за період з моменту відкриття спадщини була надана відмова, яку сільгосппідприємство мотивувало тим, що між ним (сільгосппідприємством) і районною державною адміністрацією був заключений договір оренди на ці земельні ділянки, як на невитребувані, а орендна плата перераховувалася до бюджету сільської ради, на території якої розташовані ці земельні ділянки. ПИТАННЯ: Хто правий в цій ситуації? Чи мають право спадкоємці отримати орендну плату за період з моменту відкриття спадщини? Куди звертатися?

Доброго дня!

До категорії невитребуваних земельних часток (паїв) відносяться такі земельні частки: - земельні частки (паї), на які громадяни, які мають право на земельну частку, не отримали сертифікатів чи іншим чином не заявили свої права на земельну частку; - земельні частки, на які вже сертифікат отриманий, але власник сертифікату не розпорядився ним належним чином (не подана заява про виділення в натурі для передачі в оренду чи для сумісного обробітку); - земельні частки, власники яких померли, їх спадкоємці не прийняли спадщини, а термін дії договору оренди закінчився чи договір не був укладений. До невитребуваних паїв не відносяться земельні частки, власники яких померли, але термін договору оренди ще не закінчився. За такими договорами мають право отримувати орендну плату спадкоємці. І тільки якщо договір закінчився, а спадкоємці не прийняли спадщини, зазначені земельні частки набудуть статусу невитребуваних. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток» та п. 12 постанови КМУ від 04.02.04 № 122 «Про організацію робіт та методику розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток» відповідна сільська, селищна, міська рада чи райдержадміністрація повинні своїм рішенням визначити вищезазначені земельні частки як невитребувані земельні частки і мають право укласти договір оренди невитребуваних земельних часток до настання певної умови, передбаченою ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі земельних ділянок власникам земельних часток»: до моменту оформлення їх власниками права власності на земельну ділянку». Орендна плата за користування такою часткою має надходити до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади і не підлягає поверненню власнику сертифіката, оскільки орендодавцем відповідно до Закону України «Про порядок виділення в натурі земельних ділянок власникам земельних часток виступила рада чи адміністрація, яка, відповідно до умов договору, і має отримувати орендну плату.

Добавил: Віталій Волков (0991264654)

Доброго вечора! Я являюсь опікуном над своїм сином (14 років). Він отримав у спадок від моєї матері будинок із земельною ділянкою. Після смерті матері пройшло три роки, вирішили продати ділянку з будинком, що потрібно для цього і чи це можливо?

Доброго дня!

Опікун повністю замінює свого підопічного в усіх правовідносинах, оскільки його функція полягає в тому, щоб замінити відсутню дієздатність підопічного. Діючи в інтересах підопічного, він має право укладати практично будь-які правочини, які міг би укласти сам підопічний. Крім того, опікун зобов'язаний піклуватися про підопічного, створювати йому необхідні побутові умови, забезпечувати його необхідним доглядом та лікуванням, а опікун малолітнього до того ж зобов'язаний дбати про його виховання, навчання та розвиток. На відміну від опікуна, піклувальник не є законним представником підопічного, не укладає замість нього правочинів, але здійснює контроль над укладанням тих правочинів, які підопічні самостійно укладати не можуть. Тобто піклувальник діє разом з підопічним, а не замінює його. З метою недопущення зловживань з боку опікунів та піклувальників, законодавець встановлює і певні обмеження щодо вчинення окремих дій. Так, опікун не має права без дозволу органу опіки та піклування: - відмовитися від майнових прав підопічного; - видавати письмові зобов'язання від імені підопічного; - укладати договори, які потребують нотаріального посвідчення або державної реєстрації (наприклад, продаж будинку, квартири); - укладати договори щодо іншого цінного майна.


Доброго дня! Я 1971 року народження. На даний час в мене медичний стаж складає 25 років 6 місяців. З них один рік я працювала с неповним навантаженням: на 0,5 ставки медичною сестрою. Чи маю право я вийти на пенсію за вислугою років? В Пенсійному Фонді мені пояснили, що цей рік не входить в стаж для виходу на вислугу.

Доброго дня!

Обчислення спеціального стажу для визначення права на пенсію за вислугою не залежить від сплати страхових внесків та сум заробітної плати. Так, при роботі на 0,5 або 0,25 ставки (зарплата в такому випадку може бути меншою за мінімальну) спеціальний стаж все одно вважається в повному обсязі, місяць за місяць. Страховий стаж (для визначення розміру пенсії) при цьому вважається пропорційно сплаченим внескам.

Добавил: Інна (kkdnz235)

Доброго вечора! Я, являюсь опікуном і доглядальником для свого дідуся, отримую фінансову допомогу.Мені 23, військово-забовязаний, чи можливе моє офіційне правлаштування?

Доброго дня!

Офіційне працевлаштування можливе при умові, що робота не буде заважати Вам виконувати обов'язки по догляду. Виплата фінансової допомоги буде припинена.


чи можна мені виходити заміж, тобто розписуватися коли я отримую пенсію по втраті годувальника(по втраті батьків)?

Доброго дня!

Умови та період  призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника визначено статтями 36 та 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". 
Зокрема, пенсія у разі втрати годувальника виплачується дітям, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років та дітям - сиротам, (які втратили обох батьків), до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні. 
Обом категоріям дітей пенсія у разі втрати годувальника виплачується незалежно від сімейного стану та  факту роботи.
Одночасно повідомляємо, що відповідно до чинного законодавства громадянин, який отримує пенсію зобов’язаний своєчасно повідомляти органи, що призначають та виплачують пенсію про прийняття на роботу, звільнення з роботи, зміни в складі сім’ї, зміну місця проживання, виїзд за кордон на постійне місце проживання та інші обставини, що можуть вплинути на його пенсійне забезпечення.

Добавил: Ольга

чи може особа , яка оформлена по догляду за інвалідом 2_група по психіатріі оформитися на роботу по договору на неповний робочий тиждень?

Доброго дня!

Обмежень щодо працевлаштування немає. А от виплати допомоги зменшаться або зовсім зникнуть.

Розмір допомоги на догляд розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж мінімальна заробітна плата.

Добавил: Марія

Скажіть будь ласка,чи може получати соціальну допомогу дитина ,яка навчається в університеті ,батько якої позбавлений батьківських прав(дитині 23 роки)??І щодо нового закону про стипендію в 2017 році?

Доброго дня!

Соціальна допомога надається тільки дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування. Якщо є мама, пільги не надаються.

Добавил: Кирилюк Аліна

Старій людині (79 років) поставили діагноз хвороба Альцгеймера, чи можу я (дочка) оформити опікунство працюючи. Що для цього потрібно зробити? Буду вдячна за відповідь.

Доброго дня!

Щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи або за особою, яка досягла 80-річного вікую

Механізм призначення щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом І групи або за особою, яка досягла 80-річного віку (далі — компенсація) регламентований постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 832 „Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”. Компенсація призначається управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання заявника і виплачується у грошовій формі непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, та фінансуються органами Пенсійного фонду України. Для призначення компенсації одержувачі подають заяву, форма якої затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96 «Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 березня 2012 року за № 418/20731. До заяви додаються: — паспорт або документ, що посвідчує особу одержувача державної соціальної допомоги; — довідка про перебування на обліку в органах Пенсійного фонду України або органах праці та соціального захисту населення — для особи, за якою здійснюється догляд; — паспорт або документ, що посвідчує особу, за якою здійснюється догляд; — довідка з місця проживання про те, що особа здійснює догляд за інвалідом І групи або престарілою особою, старше 80 років; — документ, який підтверджує, що особа не працює: трудова книжка та довідка органів державної податкової служби довільної форми про те, що особа не перебуває на обліку у даному органі державної податкової служби як фізична особа — підприємець; — за відсутності трудової книжки — заява особи із зазначенням причини відсутності трудової книжки; витяг з акта огляду медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) (для осіб, визнаних інвалідами І групи) — для особи, за якою здійснюється догляд. Компенсація призначається та виплачується з дня подання заяви з усіма необхідними документами до дня досягнення заявником пенсійного віку, але не більш ніж на строк встановлення групи інвалідності. Розмір призначеної компенсації становить – 4,80 грн. на місяць. Крім того, на суму призначеної відповідно до Постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 р. та Постанови КМУ № 832 від 26.07.1996 р. компенсації особам працездатного віку, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, органами праці та соціального захисту населення щомісячно проводиться нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, в розмірі 33,2 відсотка від мінімальної заробітної плати, сплата якого здійснюється за рахунок видатків, передбачених в Державному бюджеті України на відповідний рік до Пенсійного фонду України (що дає право на зарахування до страхового стажу всього періоду такого догляду). Реалізація зазначених нормативних документів дає можливість вирішувати питання щодо надання соціальних послуг тим верствам населення, які на сьогодні з певних причин, зокрема через сімейний стан або медичні протипоказання взагалі не можуть скористатися послугами державних та комунальних установ соціального захисту. Велике значення має також та обставина, що людина, яка потребує соціальних послуг, сама обирає надавача цієї послуги. Одночасно вирішується і питання зайнятості тих людей, хто є надавачем соціальних послуг, що є дуже важливим в період економічної кризи та зростання безробіття. За призначенням допомоги необхідно звертатися до районного управління праці та соціального захисту населення.

Добавил: Щербак Вікторія

Добрий день! Я опікун двох неповнолітніх дітей (моїх рідних онучок). Одній онучці було надано статус дитини - сироти і я подала документи до соціального захисту населення для отримання соціальної допомоги при опіці в жовтні місяці а другій онучці було надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування через чотири місяці - в лютому. Прийшовши чергового разу до органів соціального захисту в жовтні для переоформлення допомоги по опіці (першої онучки) мені повідомили, що поновлювати документи на допомогу не потрібно раз в пів року а лише раз на рік, і тому прийдете в лютому. З жовтня по лютий я не отримувала допомогу на першу онучку. Прийшовши в лютому мені сказали що я вчасно не поновила документи на першу онучку (в жовтні) и тому допомога за минулі 4 місяці не повернеться. Скажіть будь ласка, чи таке правомірно і як можна повернути кошти на дитину якщо я вже поновила документи. Заздалегідь вдячна за допомогу!

Доброго дня!

Порядок і умови виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, та підстави для припинення виплати такої допомоги визначено у Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751, відповідно до якого допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається та виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем проживання опікуна чи піклувальника або дитини.

Згідно п. 28 постанови:

Допомога  на  дітей,  над  якими  встановлено  опіку  чи 
піклування,  призначається  на  дванадцять  місяців.  Питання  про 
продовження  виплати  допомоги  вирішується  на  підставі заяви та 
довідок   про   місячні   розміри  пенсії,  аліментів,  стипендії, 
державної допомоги, що одержує опікун чи піклувальник на дитину. 
{  Пункт  28  із  змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 724 
(   724-2008-п  )  від  20.08.2008,  N  688  (  688-2015-п  )  від 
08.09.2015 } .

 29.  Допомога  на  дітей,  над  якими  встановлено  опіку  чи 
піклування,  призначається  з  місяця, в якому була подана заява з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно. 

     30.  Підставою  для припинення виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, є: 

     звільнення від виконання обов'язків опікуна чи піклувальника; 

     працевлаштування або  взяття  шлюбу дитиною до досягнення нею 18-річного віку; 

     усиновлення  дитини,  передача  дитини  батькам;  {  Пункт 30 
доповнено  абзацом згідно з Постановою КМ N 724 ( 724-2008-п ) від 
20.08.2008 } 

     досягнення дитиною 18-річного віку; 

     надання  неповнолітній  особі  повної цивільної дієздатності, 
якщо  вона  записана  матір'ю  або  батьком  дитини.  {  Пункт  30 
доповнено  абзацом  згідно  з Постановою КМ N 1026 ( 1026-2009-п ) від 30.09.2009 } 

     У разі  виникнення  обставин,  внаслідок   яких   може   бути 
припинена  виплата  зазначеної  допомоги,  її одержувачі, служба у 
справах  дітей,  виконавчий  комітет сільської (селищної) ради або 
уповноважена особа об’єднаної територіальної громади зобов'язані у десятиденний  строк  повідомити  про це органи соціального захисту населення,  які  виплачують  допомогу. { Абзац шостий пункту 30 із змінами,  внесеними  згідно  з Постановами КМ N 724 ( 724-2008-п ) від 20.08.2008, N 890 ( 890-2016-п ) від 30.11.2016 } 

     Виплата  допомоги припиняється за рішенням органу соціального захисту  населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли відповідні обставини. 

Тому пишіть звернення на начальника органу соціального захисту населення щодо роз'яснення причин невиплати допомоги за цей період. Письмова відповідь буде підставою для звернення до суду в разі порушення Ваших прав.

 

Добавил: Наталя

Скажіть,будь ласка,якщо я маю дитину -інваліда,за якою здійснюю догляд,чи можу одночасно бути опікуном для батька-інваліда першої групи,проживаємо разом.Якщо так,то в якому законі про це сказано.Дякую.

Доброго дня!

Так. Ви можете бути опікуном. 

Правила опіки та піклування  згідно наказу N 34/166/131/88 від 26.05.99

Опіка встановлюється над малолітніми особами, які позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.

Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Опіка або піклування встановлюються за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника. Опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених статтею 60 Цивільного Кодексу.
Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю.
Fізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.
Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. При призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного.

Добавил: Світлана

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)