Інформація про право України

Головна » Статті » Підприємницька діяльність

Що товариство робити з часткою учасника, який вийшов з його складу
Викупу частки учасника ТОВ у цьому випадку не було, а необхідність зменшувати статутний капітал (далі - СК) залежить від остаточного рішення учасників. Тепер по порядку.
Припинення корпоративного зв'язку учасника зі своїм товариством може відбутися при трьох обставин: вихід учасника з товариства; відчуження учасником своєї частки; смерть учасника-фізособи (ліквідація учасника-юрособи).
Ваш учасник вибрав перший шлях.У результаті він повинен був отримати вартість частини майна товариства, пропорційної розміру своєї частки в СК.Тобто якщо розмір його частки 22,5%, а вартість активів товариства, наприклад, 100 тис. грн, то учаснику повинні були видати на руки 22500 грн.Сподіваємося, так з ним і обійшлися.
А викуп частки товариством - це один з варіантів її відчуження, оскільки учасник має право її продати учасникам, третім особам (з дотриманням переважного права на купівлю інших учасників) або самому товариству (ст. 147 Цивільного кодексу України, далі - ЦКУ). У разі викупу, між учасником і покупцем укладається договір купівлі-продажу. По-цьому учасник отримує від покупця за свою частку ціну, зазначену в договорі. А в разі виходу ніяких договорів не укладають, і учасник, як ми вже сказали, отримує від товариства вартість частини майна (ст. 54 Закону України «Про господарські товариства» від 19.09.91 р. № 1576-XII, далі - Закон про госптовариства ). А якщо покупцем частки стає товариство, то воно зобов'язане провести її відчуження протягом терміну,що не перевищує року, або зменшити свій СК (ч. 5 ст. 53 Закону про госптовариства).
Таким чином, вихід і відчуження - два абсолютно різних випадки. По цьому застосування одного з них ніяк не може поєднуватися із застосуванням іншого або його наслідками. Саме з цього у Вашій ситуації не може йти мова про викуп частки учасника самим товариством, оскільки вже відбувся його вихід.
Тепер про зменшення СК. У разі виходу учасника, ні Закон про госптовариства, ні ЦКУ не зобов'язують ТОВ зменшувати КК. Однак це було б логічним наслідком, бо учасник на свою частку отримав майно товариства.Одночасно, суспільство в особі загальних зборів вправі визначити іншу долю частки. Наприклад, розподілити її між іншими учасниками та внести додаткові вклади на розмір цієї частки, тобто відновити статус-кво. Враховуючи питання, Ваші учасники обрали цей шлях, але вони не подбали про додаткові внески. Тобто, з одного боку, вони нібито висловили бажання збільшити свої частки, а з іншого - не хочуть цього, адже задумали урізати СК. 
Якщо учасники не хочуть розподіляти частку колишнього учасника між собою і вносити додаткові внески на неї, то їм потрібно прийняти нове рішення, а саме - про зменшення статутного капіталу та внесення відповідних змін до статуту. Отже - провести держреєстрацію цих змін. І важливо пам'ятати, що згідно з ч. 5 ст. 144 ЦКУ зменшення СК ТОВ допустимо після повідомлення всіх його кредиторів, а вони мають право вимагати дострокового припинення або виконання зобов'язань товариства та відшкодування їм збитків. По-цьому зменшення може призвести до напруженості фінансових артерій суспільства.
Якщо все ж учасники хочуть розподілити частку між собою, то їм належить прийняти окреме рішення про внесення додаткових вкладів до СК на вартість частини частки екс-учасника, яка припадає на кожного з них. І звичайно, внести відповідні зміни до статуту та зареєструвати їх.
Зауважимо, що це не буде збільшенням СК, адже сума залишається такою самою.Учасники просто компенсують ТОВ те, що було сплачено при виході екс-учасника.
Категорія: Підприємницька діяльність | Додав: administrator (05.10.2011)
Переглядів: 5766 | Теги: товариство, частка, учасники, капітал, статут | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)