Інформація про право України

Головна » Статті » Підприємницька діяльність

Що потрібно знати про валютну декларацію!
Форму валютної декларації затверджена наказом Мінфіну від 25.12.95 р. № 207 «Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами».
Валютна декларація складається з 5 розділів, і відображається наступна інформація:
1) про резидента (приватного підприємця або юридична особа):
- Назва;
- Адреса;
- Назви, адреси, МФО банків України та іноземних банків, де відкриті рахунки резидентів, номери цих рахунків;
2) про фінансові вкладення (розділ II декларації):
- На рахунках, відкритих в іноземних банках;
- Депозитам і вкладах в іноземних банках;
- До статутних фондів іноземних та дочірніх підприємств;
- На рахунки філій;
- На придбання іноземних цінних паперів, страхових полісів;
- На придбання нерухомого майна;
- Суми коштів, перерахованих за кордон, та виставлені векселі за імпортними контрактами, за якими перевищено встановлені законом строки здійснення цих контрактів, і т.д.;
3) про майно та товари за кордоном (розділ III декларації):
- Передано як внесок до статутного фонду іноземних, дочірніх підприємств;
- Передано філіям;
- Експортовано (включаючи роботи та послуги), оплата (зустрічна поставка) за які не надійшла в установлені законодавством терміни;
- Вивезені як давальницька сировина, за які у встановлені законодавством строки не надійшла готова продукція чи валюта і т.д.;
4) про доходи (дивіденди) в іноземній валюті, отримані за межами України (розділ IV декларації);
5) про експортні операції (вартість експортованих товарів (робіт, послуг), отриману експортну виручку, в тому числі з порушенням законодавчих термінів), імпортні операції (суму коштів, перераховану за імпортний товар (роботи, послуги), вартість імпортного товару, в тому числі поставленого з порушенням законодавчих термінів), бартерні ЗЕД-операції, давальницькі ЗЕД-операції (розділ V декларації). Цей розділ декларації заповнюється наростаючим підсумком.
При заповненні II або III розділу Декларації обов'язково додаються копії платіжних документів, або копії ВМД.
Всі суми в декларації заповнюються цифрами і прописом. Суми в іноземній валюті в обов'язковому порядку повинні бути перераховані в національну валюту України за курсом Національного банку на звітну дату.

Терміни подання валютної декларації
Згідно з п. 3 наказу Мінфіну від 25.12.95 р. № 207 «Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами» декларація подається щоквартально.
Пунктом 5 порядку подання фінансової звітності, затверджений постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419 встановлено, що квартальна фінансова звітність подається не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, а річна - не пізніше 20 лютого, наступного за звітним роком.

Порядок подання валютної декларації
Відповідно до наказу Мінфіну від 25.12.95 р. № 207 «Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами», декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб'єктами підприємництва в регіональних відділеннях НБУ і в місцевих ДПІ. Про проведення декларування регіональними відділеннями НБУ та ДПІ суб'єктам підприємництва за їх зверненням видається довідка про проведення декларування за формою згідно з додатком до наказу № 207, що є підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів.
1. Декларація у двох примірниках подається до податкового органу за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності. Один примірник залишається в ДПІ для обліку та контролю, а другий зі штампом ДПІ та підписом відповідального працівника податкового органу повертається суб'єкту підприємництва.
2. Другий примірник декларації зі штампом і підписом, проставленими в ДПІ, суб'єкт підприємництва подає до територіального управління НБУ за своїм місцезнаходженням.
3. Після отримання декларації територіальне управління НБУ видає довідку про проведення декларування, яка засвідчується підписом начальника (заступника начальника) територіального управління НБУ та відбитком печатки відповідного територіального управління.
4. Зазначену довідку суб'єкт підприємництва подає до ДПІ для завірення підписом голови (начальника) відповідної ДПІ або його заступника і печаткою.

Відповідальність за неподання валютної декларації
Порушенням валютного законодавства є невиконання резидентами вимог щодо порядку та термінів декларування валютних цінностей та іншого майна, що знаходиться за межами України, i тягне штраф в сумі, встановлюється Нацбанком Україні. Штрафні санкції за ці порушення накладають податкові органи.
Підпунктом 2.7 пункту 2 Положення про валютний контроль, затвердженого постановою Правління НБУ від 08.02.2000 р. № 49, встановлено такі штрафні санкції за порушення:
- Термінів декларування у розмірі 10 НМДГ за кожний випадок порушення;
- Порядку декларування у розмірі 20 НМДГ
Порушенням порядку декларування є також надання недостовірної інформації або перекручення даних, що відображаються у відповідній декларації, якщо такі дії свідчать про приховування резидентами валютних цінностей та майна, що перебувають за межами України.
Неподання або несвоєчасне подання резидентами України декларації (за відсутності валютних цінностей та майна за межами України) не призводить до застосування фінансових санкцій.

Якщо валютних цінностей, доходів та майна за кордоном немає, декларація не подається.
Незалежно від термінів подання бухгалтерської звітності на вимогу суб'єктів підприємницької діяльності, які планують здійснення зовнішньоекономічної діяльності і не мають валютних цінностей i майна за межами України, державні податкові інспекції реєструють видані такими суб'єктами довідки про відсутність у них валютних цінностей та майна за межами України.
Форма довідки про відсутність за межами України валютних цінностей та майна затверджено спільним листом Нацбанку України, ДПА України, Держмитслужби України «Про подання Декларації про валютні цінності та майно» від 09.01.98 р. № 13-226/53-188, № 206 / 10/22-0117, № 11/3-247. Довідка заповнюється у двох примірниках, при цьому другий примірник залишається в державній податковій інспекції для обліку та контролю.
Після реєстрації в державній податковій інспекції за місцезнаходженням суб'єкта підприємницької діяльності зазначена довідка є підставою для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, здійснення банківських операцій з валютними цінностями уповноваженими банками України, а також здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.
Категорія: Підприємницька діяльність | Додав: administrator (10.01.2012)
Переглядів: 7186 | Теги: зовніішньоекономічна діяльність, фінансовий звіт, валютні цінності, декларація | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)