Інформація про право України

Головна » Статті » Право власності на майно

Заміська нерухомість. Як купити і не потрапити в аферу

З усіх правил покупки заміського житла частіше за інших нехтують документами, що стосуються права власності на землю і на будинок. Покупці забувають переконатися в тому, що права власності продавця на землю і будинок правильно оформлені і зареєстровані. Дуже поширена ситуація, коли земельна ділянка належить продавцю не на правах власності, а на праві довічно успадкованого дарування. У цій ситуації закон не дає можливості новому господареві згодом продати дану ділянку, та й сам договір купівлі-продажу будинку на такій ділянці навряд чи зареєструють.
Характерна й інша ситуація. Покупець набуває будинок шляхом угоди купівлі-продажу земельної ділянки, на якій дана будова розташоване. Однак, оскільки будинок не зареєстрований продавцем, він вважається самовільно побудовою, і зареєструвати його новий власник просто не зможе. Принаймні, без судів і довгих митарств у державних органах.
А що стосується шахрайства при операціях із заміськими будинками, то найбільш типовий приклад - це продаж земельних ділянок і будинків по підробленої довіреності. Тому, купуючи таку нерухомість за дорученням, завжди необхідно перевіряти її справжність у нотаріуса і реальність існування довірителя. Також необхідно зв'язатися з довірителем і перевірити, чи живий він і чи справді видавав довіреність.
Т. е. яким би розташовує до себе не був продавець, як би не рекомендували його хороші знайомі, ні за яких обставин не можна залишати без уваги документи на будинок і землю.
Отже, при покупці заміської нерухомості необхідний наступний набір документів:
1. Правовстановлюючі документи на будинок.
Перш за все це свідоцтво про державну реєстрацію права власності на будинок. Крім того, сюди відноситься акт комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об'єкта в тому випадку, якщо будинок був побудований продавцем. Їх можуть замінити документи, що підтверджують право власності продавця, що виникло на наступних підставах: договір купівлі-продажу, міни, свідоцтво про право на спадщину дарування, свідоцтво про державну реєстрацію права.
2. Технічний паспорт домоволодіння.
Являє собою єдиний документ, в який повинні бути включені: план земельної ділянки, експлікація його площі, докладний опис будівель і споруд, конкретне призначення ділянки, технічний стан і сумарна вартість будівель. Такий документ видається обласними БТІ за місцем розташування нерухомості і повинен, природно, мати печатку даного БТІ.
3. Технічний паспорт будівлі з поверховими планом на кожне будівля, що перебуває на ділянці.
4. Виписка з будинкової книги.
У тому випадку, якщо будинок придатний для постійного місця проживання, необхідна виписка з будинкової книги про зареєстрованих на даній площі осіб. Навіть якщо в плани покупця не входить реєструватися на площі купується будівлі, виписка виявить, не купує він нерухомість з "додатком" у вигляді сім'ї з трьох чоловік.
5. Правовстановлюючі документи на земельну ділянку, що підтверджують право власності на нього.
Земельна ділянка, на якій знаходиться будинок, повинен бути у продавця не тільки коректно оформлений, але і неодмінно бути у власності. Т. е. потрібно ідентифікувати саме право власності, а не право постійного користування або довічного успадкованого володіння продавця на зазначену ділянку. Для цього потрібні наступні документи: свідоцтво про державну реєстрацію права власності, договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право на спадщину. А також документи, отримані в результаті приватизації землі: постанову глави адміністрації про надання ділянки у власність, свідоцтво про власність на ділянку.
6. Кадастровий план земельної ділянки.
Цей документ видається районними відділами управління Держкомзему і містить в собі план його кордонів, а також відомості про категорію земель, дозволене використання ділянки, її нормативну ціну, площа, відомості про правовласників. Крім того, потрібно впевнитися у відсутності заборон, арештів та іншого на землю.
Категорія: Право власності на майно | Додав: administrator (07.10.2011)
Переглядів: 2505 | Теги: власність, будинок, купівля, оформлення | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)