Інформація про право України

Головна » Статті » Інші питання

Цікаві факти проекту нового Трудового кодексу.
Українці будуть працювати по 60 годин на тиждень?
Незалежні профспілки вже розкритикували документ в пух і прах. Зокрема, вони обурені 143 статтею проекту Трудового кодексу, який збільшує робочий тиждень на 8 годин, повідомила заступник голови Конфедерації вільних профспілок України Людмила Воробйова. "Тема Трудового кодексу сьогодні дуже актуальна, оскільки наступного пленарного тижня проект документа повинен бути прийнятий в парламенті в першому читанні. Однак профспілки виступають категорично проти ухвалення цього документа. Один з пунктів, з яким не можна погодитися - це 143 стаття документа, яка збільшує робочий тиждень з 40-ка до 48-ми годин. Так, в проекті кодексу сказано, що це може бути зроблено за згодою працівника. Однак ми знаємо умови праці українців, і знаємо, що їх згоди ніхто не буде питати ", - сказала вона.
При цьому, Людмила Воробйова звернула особливу увагу на ситуацію в сусідній Росії. "Представники Російської Федерації зустрілися з такою ж нормою в своєму законодавстві і сьогодні працюють не 40 годин на тиждень, а 60", - зазначила експерт і додала, що подібна ситуація може повторитися і в Україну.
Молодь постраждає від збільшення випробувального терміну
Крім того, за її словами, збільшення випробувального терміну з трьох до шести місяців - це загроза для молодих співробітників. "У 48 статті проекту Трудового кодексу прописано, що випробувальний термін збільшується з 3 до 6 місяців. А в наступній, 49 статті, зазначено, що, якщо співробітник його не пройшов, то, відпрацювавши півроку, може бути звільнений з мінімальною компенсацією від роботодавця" , - сказала вона.
За словами експерта, така практика існує і сьогодні, коли, зокрема, банківські структури набирають молодих людей на роботу з мінімальною ставкою оплати праці, а, по закінченню випробувального терміну, звільняють працівників з аргументацією "ви не відповідаєте займаній посаді". "Молодим співробітникам кажуть, мовляв, ви не відповідаєте займаній посаді і звільняють. Але вони ніколи не стануть кваліфікованими, якщо не будуть захищені законом", - впевнена Людмила Воробйова.
Тривогу викликає і сама форма написання Трудового кодексу."Постраждають наймані працівники, оскільки вони, в більшості своїй, важко орієнтуються в трудовому законодавства. А в цьому Трудовому кодексі взагалі неможливо орієнтуватися", - сказала вона. На її думку, доведеться створювати якісь додаткові структури, які зможуть пояснити найманим працівникам, що і як змінилося в українському трудовому законодавстві.
За завдані збитки працівник буде відпрацьовувати вічність
У той же час, у проекті Трудового кодексу відповідальність працівника перед роботодавцем прописана в 20 стаьях, в той час, як відповідальність роботодавця перед працівниками - лише в п'яти. Зокрема, профспілки обурені нормами, що прописують матеріальну відповідальність працівника перед роботодавцем за нанесення збитку, а також відповідальність роботодавця перед працівником за невиплату заробітної плати. "Так, у проекті Трудового кодексу прописана відповідальність роботодавця за невиплату зарплати. Однак, якщо вам вчасно не виплати зарплату, в кодексі можна знайти ряд пояснень, чому це відбулося, і, в підсумку, роботодавець не буде нічого вам платити за затримку. У той Водночас, якщо завдано збиток співробітником, то роботодавець може визначати його розмір самостійно. Це може використовуватися проти працівника, який буде вічно відпрацьовувати за завдані збитки ", - вважає вона.
Україна чекає масовий протест трудящих
Виходячи з цих та інших проблем Трудового кодексу, його прийняття призведе до масових протестів українців, вважає голова Федерації профспілок представників малого та середнього підприємництва В'ячеслав Рой. "Влада несерйозно ставиться до Трудового кодексу ... І якщо його приймуть, не дай Бог, наслідком будуть вуличні протести", - сказав він.
За його словами, люди усвідомлюють, в які їх поставили умови тільки через 3-4 місяці. "І у нас буде те, що сьогодні відбувається в західноєвропейських країнах, - це, на жаль, буде факт", - додав експерт.
Також він зазначив, що сьогодні варто дочекатися реакції міжнародних організацій, який сьогодні проводять аудит Трудового кодексу. "Друге, що нам потрібно, - винести документ на обговорення", - зазначив він.
Трудовий кодекс хочуть винести на обговорення
Тему широкого обговорення Трудового кодексу з громадськістю підтримує і голова незалежної профспілки "Народна солідарність" Олексій Кляшторний.
"Трудовий кодекс обмежує права працюючих і погіршує їх стан. Ми не маємо права приймати те, що погіршить становище наших трудящих. Процедур прийняття Верховною Радою таких законопроектів, як Податковий та Трудовий кодекси, передбачає широке обговорення. Нам потрібна дискусія, а не кабінетні обіцянки" , - сказав він.
У свою чергу, заступник Федерації профспілок України Григорій Осовий додав, що на відміну від сорокарічного Кодексу законів про працю (КЗпП), Трудовий кодекс "віддає пріоритет не працюючим, а роботодавцям". "Я сподіваюся, що Рада буде розглядати Трудовий кодекс на користь трудящих", - підкреслив він.
Роботодавцю - все, працівнику - нічого
"У Трудовому кодексі, який в Парламенті спробують ухвалити в цілому на наступному тижні, пропонується збільшити робочий тиждень до 48 годин ... Це передбачено у статті 143 кодексу. Але в другій частині цієї ж статті зазначено, що роботодавець може збільшити цей робочий день в силу тих , чи інших причин ", - розповів голова Конфедерації вільних профспілок України, народний депутат фракції БЮТ Михайло Волинець.
За його словами, Трудовим кодексом також не передбачено адміністративної та кримінальної відповідальності роботодавця за невиконання трудової угоди. "Це порушення прав трудящого ... Відповідно до ст.13 кодексу, роботодавець може регулювати трудові відносини через внутрішні акти, тобто, не потрібно саме трудова угода, Трудовий кодекс, адже роботодавець на свій розсуд зможе регулювати трудові відносини", - додав він.
Приймати не треба, краще - скасувати
На підтвердження думки профспілок, опозіційний уряд вважає, що проект Трудового кодексу не відповідає міжнародним трудовим стандартам. Про це йдеться в рішенні тіньового Кабміну, прийнятому на сьогоднішньому засіданні. На думку членів опозиційного уряду, норми законопроекту, які закріплюють можливість встановлення роботодавцем необмеженої тривалості робочого дня і руйнують організаційно-правовий механізм забезпечення прав профспілок, не можуть бути підтримані Радою.
Міністр праці та соціальної політики опозиційного уряду, депутат від БЮТ Андрій Павловський закликав профспілки виступити з протестом проти цього документа. "Прошу опозиційний уряд звернутися до всіх профспілок, щоб як підприємці, так і профспілки пікетували, мітингували і виявляли свою активність, не давали можливості прийняти цей людожерський закон", - заявив він.
Опозиційний уряд пропонує парламенту повернути проект кодексу на доопрацювання суб'єкту законодавчої ініціативи і залучити до роботи щодо його удосконалення профспілки.
Поспішати з прийняттям Трудового кодексу не варто
Сьогодні поспішати з прийняттям Трудового кодексу не варто, вважає директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. "У нас склалася ситуація, коли є спроба прискорити процеси прийняття різного гатунку законодавчих актів глобального характеру. Я маю на увазі Податковий кодекс і Трудовий кодекс. Причому, в обох випадках, кажуть, що ми, мовляв, давно над цими документами працюємо і потрібно приймати їх терміново. Однак, як ми бачимо, і в середовищі роботодавців, і в профспілках, є ряд положень, які не влаштовують ні тих, ні інших. Вони носять не принциповий, але складний характер ", - зазначив він.
"Я вважаю, що сьогодні поспішати з прийняттям кодексу не варто. Можна зробити кілька поетапних кроків", - вважає експерт.
Приміром, за його словами, впровадження технічного контролю. "На мою думку ризики перебільшуються. У багатьох компаніях це вже працює, співробітники знають це, бачать, де стоять камери, їх це влаштовує", - сказав Василь Юрчишин. У зв'язку з цим, за його словами, поетапне впровадження низки норм Трудового кодексу може дати кращий ефект, ніж прийняття документа в цілому. "Ввели технічний контроль, подивилися. Пішло? Добре. Далі впроваджуємо 48-годинний робочий тиждень", - пояснив він.
Категорія: Інші питання | Додав: administrator (10.10.2011)
Переглядів: 4703 | Теги: профспілки, нововведення, Трудовий кодекс, роботодавець, працівник | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 0
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)