Інформація про право України

Головна » Статті » Державна влада

Вічні проблеми стосунків працівника ДАІ та водія.
За новою редакцією Правил дорожнього руху(далі ПДР) побачивши на дорозі патрульний автомобіль ДАІ з ввімкнутим аварійним проблисковим маячком,  водій зобов’язаний знизити швидкість до 40 км/ч, а у разі подання відповідного сигналу інспектором, зробити повну зупинку з дотриманням правил дорожнього руху (плавне зниження швидкості та перебудування в правий крайній ряд). Після зупинки ввімкнути аварійний сигнал. При собі потрібно мати посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію, страховий поліс.  Після зупинки (не виходячи з машини) чекаємо  коли підійде інспектор. Він повинен представитись, на Вашу вимогу пред’явити  службове посвідчення, номер якого Ви можете записати.  Далі інспектор повинен назвати  обґрунтовану причину зупинки.  На вимогу водій повинен пред’явити тільки права та свідоцтво про реєстрацію. Документи  не потрібно передавати в руки, а просто показати, так, щоб співробітник  ДАІ міг розглянути і, при необхідності, переписати дані.  Страховий поліс показується тільки при оформлені матеріалів ДТП або для складання протоколу. Огляд автомобіля передбачений законодавством, але за наявності підстав, наприклад автомобіль у розшуку. А тепер розглянемо детально ситуації які часто створюються на дорозі.
Створення аварійної ситуації.
Коли інспектор зупиняє авто по причині створення водієм аварійної ситуації та складає протокол порушення, Ви повинні пересвідчитись в тому,  що працівник ДАІ повинен чітко вказати склад порушення ПДР, що допустив водій, а також  докладно описати саме в чому полягала аварійна обстановка. До протоколу обов’язково додаються докази вини водія ( це можуть бути свідчення водія, що вжив відповідні заходи безпеки). Якщо немає свідчень «постраждалих» в аварійній ситуації, то і немає порушення з боку водія.
Пішохідний перехід.
Обов’язок  водія, пропустити пішохода  на пішохідному переході. Але коли пішоходи рухаються великим потоком, а світлофорів немає, то можна простояти цілий день, пропускаючи пішоходів. Тому водії пропускають пішоходів, а коли є можливість трохи проїхати, рухаються ривками. Це звертає увагу інспекторів, які хочуть заробити. Вони зупиняють автомобіль, та складають протокол про порушення і згідно ч. 1 ст. 122 КУАП, « порушення правил проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги в русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах» штрафують. Згідно ПДР при проїзді пішохідного переходу потрібно зменшити швидкість, а в разі потреби зробити повну зупинку». То звідси виходить, якщо немає скарг про те, що Ви когось не пропустили  і їхали на малій швидкості, то  необхідності в повній зупинці не було.
Стан алкогольного сп’яніння. 
Якщо в інспектора ДАІ є підозра, що Ви в стані алкогольного сп’яніння, то він повинен зробити певні дії керуючись постановою КМУ № 1103 від 17.12.08. Це запропонувати водієві пройти добровільний тест. Далі, за фактом перевірки скласти протокол, з наявністю показань двох свідків в присутності яких були зроблені заміри алкотестом.  Якщо результат дослідження менше 0,2 проміле, він записується  у відповідну графу в протоколі з посиланням  на прилад. Водієві надається копія протоколу і він вільний. А при перевищенні  позначки в 0,2 проміле інспектор повинен запитати водія, чи згоден він з результатом. Якщо водій згодний, то його відпускають, а протокол передають до суду. В разі незгоди, водія направляють в медзаклад. Інспектор виписує направлення з назвою медзаклад, номером протоколу та датою і доставляє водія на патрульному автомобілі. При цьому авто водія залишається припаркованим на місці зупинки. В медичному закладі беруть аналізи ( проби крові, сечі та слини) і при результаті, що водій знаходиться в стані алкогольного сп’яніння, інспектор забирає права і направляє протокол до суду. Якщо водій тверезий, його відпускають, незалежно від показав алкотеста.
Штрафмайданчик.
При причинах алкогольного сп’яніння, або відсутності якихось документів інспектори  забирають авто і особисто керуючи доправляють на штраф майданчик. Звернімось до законодавства. Так, згідно ст.. 265-2 КУАП працівник  Державної автомобільної інспекції  тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або  доставляє  його  для  зберігання  на спеціальний майданчик чи стоянку  (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає   дорожньому   руху),   в   тому  числі  за  допомогою спеціального  автомобіля  -  евакуатора.  Про тимчасове затримання 
робиться   відповідний   запис  у  протоколі  про  адміністративне правопорушення. Тому заблокуйте автомобіль а ключі покладіть собі в кишеню. Всі дії інспектора після цього це відбір силою ключів і доставка автомобіля на штраф майданчик підпадають  під статтю 187 КК України( Напад з метою заволодіння чужим майном) та статтю 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом). Для захисту своїх інтересів пишіть заяви в міліцію, скарги в прокуратуру, звертайтесь до суду. Тому інспектор добре подумає перед використанням таких методів.

Категорія: Державна влада | Додав: administrator (25.03.2012)
Переглядів: 4545 | Теги: ДТП, Порушення, інспектор ДАІ, водій, протокол, штраф | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)