Інформація про право України

Головна » Статті » Державна влада

В яких випадках працівник ДАІ має право зупиняти транспортний засіб?

Як і будь-який орган державної влади, Дорожньо-патрульна служба має свій відомчий акт, де зазначено вичерпний перелік прав працівників ДАІ, підстави для зупинки транспортного засобу, документи, які має мати при собі працівник ДАІ, при виконанні службових обов'язків.Так існує наказ Міністра внутрішніх справ "Про затвердження Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України". Загалом, досить цікавий документ. Корисний для ознайомлення водіям, які хочуть захищати свої права, і протистояти незаконним діям уповноважених осіб.
У даному нормативно-правовому акті закріплений вичерпний перелік підстав для зупинки транспортним засобом. Крім того, слід відзначити, що п.3 ч.1 ст.16 Закону України "Про дорожній рух", водій має право, знати причину зупинки транспортного засобу посадовою особою державного органу, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом, а також прізвище і посаду цієї особи. На цій підставі можна задавати питання працівникові про причину зупинки, і оцінити відповідь у співвідношенні з вимогами і підставами які перелічені в законодавстві. 

В даній інструкції виділяються такі підстави для зупинки транспортного засобу:

·         Порушення Правил дорожнього руху водіями або пасажирами. Дана підстава може бути застосована, якщо порушення було помічено безпосередньо працівником ДАІ, і якщо відбувається посилання на даний пункт, то має бути складений протокол про адміністративне правопорушення. У іншому випадку це є неправомірна дія. Бажано поцікавитись, що саме було порушено, які норми законодавства, бажано з посиланням на статті Кодексу України про адміністративні правопорушення (КупАП).

·         Характер руху транспортного засобу викликає підозру в спроможності водія керувати ним (різка зміна напрямку і (або) швидкісного режиму). Сама по собі різка зміна напрямку руху і швидкісного режиму може призвети до створення аварійної ситуації. Крім того, відомо, що ще й надає правову підставу для зупинки транспортного засобу.

·         Відсутність номерних(ного) знаків(ка) на транспортному засобі або талона про проходження державного технічного огляду. Дана підстава дуже наочна, адже у разі присутності номерних знаків на їх відсутність безглуздо посилатись працівникові Даі. Тому краще самі слідкуйте завжди за їх наявністю. Талон про проходження державного технічного огляду має бути розміщеним у правому нижньому кутку лобового скла.

·         Наявність ознак, які свідчать про технічну несправність транспортного засобу. Рекомендується, відразу уточнити, які самі ознаки посвідчили працівникові? Загалом, транспортний засіб потрібно завжди тримати у справному стані, адже це по-перше ваша безпека, по-друге безпека інших учасників дорожнього руху.

·         Приховані номерні знаки транспортного засобу. У більшості випадків ця вимога поширюється на забрудненні транспортні засоби а за разом і на брудні номерні знаки. Погодьтесь, що набагато приємніше їхати на чистій машині з чистенькими номерними знаками навіть з чисто естетичного задоволення. Крім того коли, номерний знак умисно приховується, це викликає підвищену підозрілість і увагу до транспортного засобу.

·         Наявність даних, що свідчать про причетність транспортного засобу, водія, пасажирів до скоєння ДТП, злочину чи адміністративного правопорушення. При цій підставі відразу рекомендується уточнити, де саме відбулось ДТП, які саме ознаки вказали на вашу причетність до нього, яким органом чи ким про це повідомлено.

·         Знаходження транспортного засобу в розшуку, а також наявність даних про використання транспортного засобу з протиправною метою. Краще уточнити, коли було викрадено, де саме, за якими ознаками підходить ваш автомобіль до даного пункту. Якщо дані про протиправне використання, то відразу уточніть джерело таких даних, у більшості випадків має спрацювати.

·         Необхідність опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння ДТП, адміністративного правопорушення, злочину, свідками якого вони є або могли бути. При цьому рекомендується повідомити всі відомі вам факти з даного випадку, адже це може допомогти знайти винного і притягти до відповідальності, встанови принаймні соціальну справедливість.

·         Необхідність залучення водія транспортного засобу для надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або працівникам міліції, або як свідка при оформленні адміністративних матеріалів. Надання допомоги на дорозі, це святе діло, адже у критичну ситуацію на дорозі потрапляють щодня тисячі українців, а де гарантія, що завтра серед них не буде вас?!!

·         Проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, а також документів на транспортний засіб і вантаж. Найбільш поширена підстава для зупинки, тут відразу уточнити, на основі якої саме операції здійснено зупинку, бажано уточнити ціль операції яка ставилась керівництвом. Надайте документи, вони просто виконують свою роботу. У разі зупинки у працівника виникає обов'язок звірку номера кузова та номерного знака із зазначеними у свідоцтві про його реєстрацію, огляд транспортного засобу та законність перевезення вантажу. Зупинка має бути здійснена на мінімально короткий термін.

·         Виконання рішень уповноважених на те державних органів або посадових осіб про обмеження чи заборону руху. Такий випадок у більшості, виникає у великих містах під час масових заходів, громадських гулянь. Ну з цим нічого ж не поробиш, люблять українці гуляти і вміють це робити.

Забороняється зупиняти транспортні засоби без наявних на те підстав.
Даний перелік, є вичерпним, і бажано принаймні, ознайомитись з ним кожному водієві. Під час зупинки не соромтесь задавати питання, уточнювати, і знати і вчіться захищати свої права. Пам'ятайте, що основне призначення ДАІ не карати, а саме здійснювати допомоги водіям.


Порада: У разі складання протоколу про адміністративне правопорушення у графі зауваження не лінуйтесь і не бійтесь робити їх і слід відзначити, що на вашу відповідь з якою підставою вас зупинили, вам не було надано відповідь, або вона не відповідала вимогам законодавства, тобто підстава зупинки яка не передбачена в законодавстві України. Це може вам допомогти в судді так і при оскарженню стягнення.

 

Категорія: Державна влада | Додав: administrator (06.05.2011)
Переглядів: 4155 | Теги: Протокол адміністративного порушенн, Інспектори ДАІ | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)