Інформація про право України

Головна » Статті » Державна влада

Як вести себе при позаплановій перевірці Пожежної інспекцією
Як правило, позапланові перевірки проводяться з метою здійснення контролю за виконанням приписів, постанов і розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов.
Тому, якщо у вас на порозі інспектор держпожнагляду, значить, в минулому під час планової перевірки були виявлені порушення, хід усунення яких інспектор повинен перевірити.
Підставою для здійснення позапланової перевірки суб'єкта господарювання є наказ керівника відповідного органу держпожнагляду, який має містити найменування суб'єкта господарювання, який підлягає перевірці, та предмет перевірки.
На підставі наказу оформляється посвідчення на проведення позапланової перевірки, яка повинна мати підпис керівника органу держпожнагляду (його заступника) із зазначенням його прізвища, імені та по батькові, а також засвідчено печаткою.
Посвідчення перед початком здійснення перевірки разом із службовим посвідченням, що засвідчує особу органу держпожнагляду, повинно бути пред'явлено керівнику підприємства або уповноваженій ним особі. Копія посвідчення на проведення перевірки надається суб'єкту господарювання.
У посвідченні на проведення перевірки може бути відсутнім найменування підприємства або ПІБ фізичної особи-підприємця, що підлягають перевірці, у разі відсутності в органі держпожнагляду відповідних відомостей (наприклад, у зв'язку з початком роботи суб'єктом господарювання без отримання відповідних дозвільних документів).
Посвідчення є дійсним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення перевірки.
Посадова особа органу держпожнагляду без посвідчення на перевірку та службового посвідчення не має права на здійснення перевірки.
Під час проведення позапланової перевірки з'ясовуються лише ті питання, необхідність яких стала підставою для здійснення перевірки, з обов'язковим їх зазначенням у посвідченні. Керівник підприємства або уповноважена ним особа мають право ознайомитися з підставою проведення позапланової перевірки та отримати копії відповідних документів.
Строк здійснення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів. Продовження строку здійснення позапланової перевірки не допускається.
Позапланові перевірки дотримання суб'єктами господарювання не проводяться за умови укладення договорів добровільного страхування цивільної відповідальності перед третіми особами стосовно відшкодування наслідків можливої ​​шкоди.
Якщо за результатами позапланової перевірки виявлено порушення вимог пожежної безпеки, складається акт, в якому інспектор держпожнагляду вказує стан виконання керівником підприємства (уповноваженим ним особою) вимог пожежної безпеки, а в разі невиконання - детальний опис виявлених порушень з посиланням на відповідні вимоги законодавства та норми в сфері пожежної безпеки.
В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами держпожнагляду, які здійснювали перевірку, та керівником підприємства.
Керівник підприємства може внести до акта свої зауваження щодо здійснення перевірки, які стають невід'ємною частиною акта перевірки, а також відмовитися від підпису акта. У такому випадку один примірник акта буде направлений за адресою підприємства рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
При проведенні позапланової перевірки інспектор держпожнагляду робить у попередньому приписі позначки. При виконанні протипожежних заходів навпроти кожного з них ставитися оцінка "виконано", дата та підпис інспектора, а при невиконанні - в кінці припису відмічаються порядкові номери невиконаних пунктів, указуються заходи, які застосовані до винних осіб, а також попереджувальні заходи.
З огляду на це, ще під час планової перевірки в процесі ознайомлення з виявленими порушеннями керівник підприємства повинен з'ясувати:
- Суть кожного порушення;
- Вимоги якого нормативного акту порушені і поширюється вони на перевіряється об'єкт;
- Створює виявлене порушення складу адмінправопорушення;
- Яким способом можна усунути порушення і чи є альтернативні варіанти (менш витратні);
- Реальні терміни усунення виявлених порушень.
Це дасть можливість виявити найбільш істотні порушення і вибрати оптимальний спосіб їх усунення. У разі незгоди з рекомендаціями, їх можна оскаржити у вищому органі протягом 10 днів після одержання припису.
Категорія: Державна влада | Додав: administrator (28.08.2011)
Переглядів: 3861 | Теги: акт, Порушення, заходи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)