Інформація про право України

Головна » Статті » Державна влада

Як правильно заплатити туристичний збір у Криму?
Сьогодні ми поговоримо про те хто, скільки, коли і кому має платити, а також хто звільнений від сплати цього збору, повідомляє відділ МРР та звернень громадян ДПА у м. Севастополі.
Туристичний збір є аналогом курортного збору та відповідно до статті 10 Податкового кодексу України він належить до місцевих податків і зборів.Місцеві ради в межах повноважень розглядають питання щодо введення чи ні на підвідомчій території даного збору.
Так, Севастопольською міською Радою 31.01.2011 прийнято рішення № 293 про встановлення на території міста Севастополя справляння туристичного збору.
Зазначеним рішенням визначено об'єкт оподаткування, платники збору, розмір ставки, податковий період та інші обов'язкові елементи. Слід зазначити, що органам місцевого самоврядування не дозволено встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків і зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків і зборів.
Платниками є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію м. Севастополя та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням звільнити місце перебування в зазначений термін.
Стягнення збору покладено на податкових агентів - адміністрації:
Ø готелів (готелів), мотелів, кемпінгів, включаючи табори (крім дитячих) та центри, міські та туристичні стоянки;
Ø гостьових комплексів, будинків і баз відпочинку, пансіонатів, гуртожитків для приїжджих;
Ø інших установ готельного типу та санаторно-курортних установ.
Особливістю справляння збору є вказівка ​​податковими агентами суми сплаченого збору окремим рядком в рахунку (квитанції) на проживання під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею).
Рішенням Севгорсовета визначені пільгові категорії, з яких збір не стягується.Зокрема, до них належать особи, які:
- Постійно проживають у місті, в тому числі на умовах договору найму;
- Прибутку у відрядження;
- Інваліди, діти - інваліди та особи, які супроводжують інвалідів 1 групи або дітей - інвалідів (не більше одного супроводжуючого);
- Ветерани війни;
- Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
- Прибутку за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати.
Зупинимося на кожній пільгової категорії для того, щоб з'ясувати які документи вони повинні надати щоб з них не стягувався туристичний збір.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" постійне місце проживання - це місце проживання на території якої-небудь держави не менше одного року фізичної особи, яка не має постійного місця проживання на території інших держав і має намір проживати на території цієї держави протягом необмеженого терміну.
Статтею 759 Цивільного кодексу України визначено, що житло передається однією стороною - власником житла (наймодавцем) для проживання у ньому на певний строк за плату другій стороні (наймачеві) за договором найму (оренди) житла.
Отже, постійне місце проживання може бути підтверджено паспортом громадянина України або паспортним документом, виданим уповноваженими державними органами України або іншої держави, який підтверджує громадянство, посвідчує особу пред'явника, дає право на в'їзд або виїзд з держави і визнаний Україною. А проживання на умовах договору найму - договором найму (оренди) житла.
Друга пільгова категорія - це громадяни, які прибули у відрядження. Вони повинні підтвердити своє перебування наказом чи розпорядженням підприємства про скерування працівника у відрядження із зазначенням: пункту призначення, назви підприємства, куди відряджений працівник, строку й мети відрядження. Даний документ видається відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон (із змінами та доповненнями), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року № 59.
Особи, які належать до категорії інвалідів, дітей-інвалідів, ветеранів війни, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, підтверджують свій статус відповідним посвідченням, а особи, які супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого), - документом , який засвідчує така особа.
Що стосується громадян, які прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати, то слід зазначити, що путівка - це грошовий документ, який гарантує його власнику отримання послуг у санаторно-курортних установах, пансіонатах, які реалізували цю путівку. Форма путівки затверджена постановою правління Фонду соцстраху з тимчасової втрати працездатності від 25 лютого 2009 року N 16.
Курсівка - це грошовий документ, який гарантує її власнику амбулаторно-курортне лікування безпосередньо на курорті, є різновидом путівок, які дають право на проходження амбулаторно-курсового лікування та лікувального харчування. Таким чином, наявність путівки або курсівки є підставою для надання пільги зі сплати збору.
З метою підтвердження правомірності надання пільги податковий агент повинен мати копії відповідних документів, які підтверджують належність особи до пільгової категорії (путівки або курсівки можуть бути оригіналом).
Особи, які не надали відповідних документів, які засвідчують їх приналежність до пільгової категорії, є платниками збору на загальних підставах.
Базою оподаткування є вартість всього періоду проживання (ночівлі) у місцях, без урахування податку на додану вартість.
У вартість проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження і прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, витрати на усні та письмові переклади, іншідокументально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду.
Cтавка збору встановлено Севгорсоветом в розмірі 1 відсотка від бази оподаткування.
Податкові агенти повинні самостійно обчислювати і стягувати туристичний збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим перебуванням (ночівлею), і вказують суму сплаченого збору окремим рядком в рахунку (квитанції) на проживання.
Податковим періодом є календарний квартал.
Збір перераховується податковими агентами до бюджетів районів міста Севастополя авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця.Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації. Остаточна сума збору, розрахована відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), оплачується в терміни, визначені для квартального податкового періоду.
Форма податкової декларації з туристичного збору затверджена наказом ДПА України від 24.12.10 № 1014. Декларація надається протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем ​​звітного кварталу до органу податкової служби за місцем податкової реєстрації.
Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, яка надає послуги тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцем знаходження підрозділу.
Категорія: Державна влада | Додав: administrator (13.06.2011)
Переглядів: 1757 | Теги: туристичний збір, новий податок | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)