Інформація про право України

Головна » Статті » Соціальні питання

Пільги для багатодітних сімей в Україні
З 1 січня 2010 року набрав чинності: 

  
Житло, земельні ділянки 

Матерям, яким присвоєно звання "Мати-героїня", багатодітним сім'ям, які потребують поліпшення житлових умов, надаються жилі приміщення в першу чергу (ст.45 Житлового кодексу України). 

Сім'ям, які мають п'ятьох і більше дітей, а також при народженні у однієї жінки одночасно трьох і більше дітей - надається житло поза чергою (ст.46 Житлового кодексу, ст.11 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення"). 

Багатодітні сім'ї не втрачають права першочергового одержання жилих приміщень і у випадку, коли після постановки на квартирний облік діти досягнуть повноліття (п.44 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень, затверджених Кабінетом Міністрів). 

Матері, яким присвоєно звання "Мати-героїня", користуються правом на першочергове одержання житла незалежно від віку та місця проживання дітей (Інструкція для заповнення форми державного статистичного спостереження № 4 житлофонд "Звіт про квартирну чергу та надання житлових приміщень", затверджена наказом Держкомстату від07.09.2007 № 340, зареєстрована в Мін'юсті 27.09.2007 № 1120/14387). 

Сім'ї або одинокі матері й батьки, які мають трьох і більше дітей, а також у разі народження близнюків, мають право першочергового отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, за наявності у них права на отримання такого житла (ст. 12 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення"). 

Багатодітним сім'ям з неповнолітніми дітьми на їх прохання жилі приміщення надаються на нижніх поверхах або в будинках з ліфтами (ст.23 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення", п.5 Порядку надання соціального житла, а також урахування площі житла, що перебуває у власності громадянина, якому надається квартира або садибний (одноквартирний) житловий будинок з житлового фонду соціального призначення, затвердженого постановою КМ від 23.07.2008 № 682). 

Квартири (будинки), в яких живуть багатодітні сім'ї (сім'ї, що мають трьох і більше неповнолітніх дітей), незалежно від розміру загальної площі, передаються у власність громадян безоплатно (ст.6 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду"). 

До повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить: - вирішення відповідно до законодавства питань про надання допомоги багатодітним сім'ям у будівництві індивідуальних житлових будинків, проведенні капітального ремонту житла, у придбанні будівельних матеріалів; - відведення зазначеним особам у першочерговому порядку земельних ділянок для індивідуального будівництва, садівництва та городництва (ст.34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"). 

Не справляється плата (прим. - земельний податок) за земельні ділянки, в межах граничних норм, встановлених Земельним кодексом України, ... громадян, які виховують трьох і більше дітей (частина 2 ст.12 Закону України "Про плату за землю"). 

Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам (ст.121 Земельного кодексу України): 

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: 

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району; 

б) для ведення особистого сільського господарства - не більше 2,0 гектара; 

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара; 

г) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара; 

г) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара; 

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара. 

Розмір земельних ділянок, які передаються безоплатно громадянину для ведення особистого сільського господарства, може бути збільшений у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю). 

Молоді сім'ї та молоді громадяни можуть одержувати за рахунок бюджетних коштів пільгові довгострокові державні кредити на будівництво і придбання житлових будинків і квартир, на оплату вступних пайових внесків при вступі до молодіжні житлові комплекси, житлово-будівельні кооперативи, а також на обзаведення домашнім господарством. 

Молоді сім'ї, які мають одну дитину, звільняються від сплати відсотків за користування кредитом; молодим сім'ям, які мають двох дітей, за рахунок бюджетних коштів, крім того, погашається 25 відсотків суми зобов'язань по кредиту, а молодим сім'ям, які мають трьох і більше дітей, - 50 відсотків суми зобов'язань по кредиту (ст.10 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні"). 

Молоді громадяни - громадяни України віком від 14 до 35 років; молода сім'я - подружжя, вік яких (як чоловіки, так і жінки) не перевищує 35 років, або неповна сім'я, в якій мати (батько) має вік до 35 років (ст .1 цього ж Закону). 
При наданні довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі одержувач кредиту, що має на момент укладання кредитної угоди трьох і більше неповнолітніх дітей, звільняється від сплати відсотків за користування кредитом (п.7 Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, затверджених постановою КМУ від 05.10 .1998 № 1597). 

Кредит індивідуальному забудовнику надається на строк до 20 років, а молодим сім'ям або неповним сім'ям (мати (батько) віком до 35 років) - до 30 років (п.6 Правил). 

Сума кредиту визначається фондом з урахуванням платоспроможності одержувача кредиту і не може перевищувати кошторисної вартості індивідуального житлового будинку та дворових підсобних приміщень, а також граничного розміру кредиту у сумі п'ятдесят тисяч гривень для добудови будинку і сто тисяч гривень для спорудження нового житлового будинку (п.9 Правил ). 

Житлові будинки, в яких квартири побудовані за рахунок державного бюджету, місцевих бюджетів і призначені для соціально незахищених верств населення (інваліди, учасники Великої Вітчизняної війни, багатодітні сім'ї, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), приймаються в експлуатацію за умови виконання опоряджувальних робіт у повному обсязі (п.11 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. № 923 у редакції постанови Кабінету Міністрів від 20 травня 2009 р. № 534). 

Багатодітним сім'ям надаються такі пільги по оплаті за житло, комунальні послуги та телефон: 

50-відсоткове зниження плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. Метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає у житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. Метрів на сім'ю); 
50-відсоткове зниження плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. 
Площа житла, на яку надається зниження при розрахунку плати за опалення, становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає у житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метрів на сім'ю; 
50-відсоткове зниження вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення; 
позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів. 
Пільги з оплати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива надаються багатодітним сім'ям незалежно від виду житла та форми власності на нього (ст.13 Закону України «Про охорону дитинства»). 

  

ОСВІТА, СПОРТ, ХАРЧУВАННЯ, МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ І ПРОЇЗД ДЛЯ ДІТЕЙ 

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції, визначеної законом, забезпечують: 

організацію безкоштовного харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також ... дітей з ...багатодітних сімей у професійно-технічних навчальних закладах; 
· Організацію пільгового проїзду міським пасажирським транспортом (крім таксі), автомобільним транспортом загального використання (крім таксі) в сільській місцевості учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також ... дітей з ... багатодітних сімей, що навчаються в професійно-технічних навчальних закладах (ст.5 Закону України «Про охорону дитинства»). 
Дітям з багатодітних сімей надається пільга по безкоштовному проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі-та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання (ст.13 Закону України «Про охорону дитинства»). 
Держава гарантує надання в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України, безкоштовних та пільгових фізкультурно-оздоровчих послуг дітям, в тому числі: ... дітям з багатодітних сімей (ст.4 Закону України "Про фізичну культуру і спорт"). 
Діти з багатодітних сімей ... здобувають позашкільну освіту безоплатно (ст.26 Закону України "Про позашкільну освіту"). 

Система позашкільної освіти - освітня підсистема, що включає державні, комунальні, приватні позашкільні навчальні заклади, інші навчальні заклади як центри позашкільної освіти у позаурочний та позанавчальний час (загальноосвітні навчальні заклади незалежно від підпорядкування, типів і форм власності, в тому числі школи соціальної реабілітації , міжшкільні навчально-виробничі комбінати, професійно-технічні та вищі навчальні заклади I-II рівнів акредитації); гуртки, секції, клуби, культурно-освітні, спортивно-оздоровчі, науково-пошукові об'єднання на базі загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виробничих комбінатів, професійно-технічних та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації; клуби та об'єднання за місцем проживання незалежно від підпорядкування, типів і форм власності; культурно-освітні, фізкультурно-оздоровчі, спортивні та інші навчальні заклади, установи (ст.1 цього ж Закону ). 

Сім'ям, які мають трьох і більше дітей, плата за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах знижується на 50 відсотків (п.3 постанови КМУ від 26.08.2002 № 1243 "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів"). 

Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги з медичного обслуговування та відпочинку: 

безкоштовне одержання ліків за рецептами лікарів; 
щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних і комунальних медичних установах із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування; 
першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація; 
· Безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" (ст.13 Закону України «Про охорону дитинства»). 
Відповідно до статті 24 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" - "оздоровлення та відпочинок ... дітей з багатодітних сімей ... ... здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних і фізичних осіб, інших джерел ". 

Держава забезпечує пільгові умови для вступу до державних та комунальних професійно-технічних, вищих навчальних закладів дітям з багатодітних сімей, у складі яких є п'ятеро і більше дітей (ст.19 Закону України «Про охорону дитинства»). 

Діти з багатодітних сімей, у складі яких є п'ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей звільняються від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної і комунальної форм власності всіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо -кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше і за умови наявності у них достатнього рівня підготовки (ст.19 Закону України «Про охорону дитинства»). 
Діти з багатодітних сімей, які мають п'ятьох і більше дітей, при інших рівних умовах мають переважне право на зарахування до ВНЗ Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (п.7.8 Умов прийому та порядку відбору на навчання до вищих навчальних закладу МНС, затверджених наказом МНС від 09.03.2006 № 126, зареєстрованих у Мін'юсті 29.03.2006 № 342/12216, зі змінами). 

  

ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА 

Допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22 розмірам прожиткового мінімуму - на першу дитину; кратній 45 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину; кратній 90 розмірам прожиткового мінімуму - на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців, на другу - 24, на третю і кожну наступну дитину - 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ст.12 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» - зміни введено в дію з 1.01.2011). 
Жінкам, яким присвоєно почесне звання "Мати-героїня", виплачується одноразова винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (введено з 1 січня 2008 року Указом Президента України від 25.12.2007 № 1254 "Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня"). 
Для жінок, які мають звання "Мати-героїня" і не мають права на пенсію (за умови досягнення віку 58 років), передбачена державна соціальна допомога в розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (ст.6 Закону України "Про державну соціальну допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам "). 

Розрахункова сума прибутку від земельної частки (паю), виділеної внаслідок розпаювання землі, не використовується з поважних причин (зокрема внаслідок ... наявності малолітніх дітей) багатодітними сім'ями не включається до сукупного доходу сімей (одержувачів) (п.8 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіну, Держкомстату, Госкоммолодспорттурізма від 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370). 
Період догляду за трьома і більше дітьми до 16 років зараховується непрацюючим матерям (батькам, опікунам) до безперервного стажу роботи при обчисленні допомоги з тимчасової непрацездатності (п.2 постанови КМУ від 03.09.1992 № 521 "Про додаткові заходи щодо соціального захисту багатодітних сімей" ). 

При наявності обставин, що дають підставу не призначати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям (працездатні члени сім'ї не працюють, не вчаться, здійснили протягом останнього року цінну покупку та інше), соціальна допомога може бути призначена органом праці та соціального захисту населення на підставі рішень місцевих держадміністрацій та виконкомів небудь створених ними комісій у разі, якщо в малозабезпеченій багатодітній сім'ї виховується троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації , але не довше ніж до досягнення ними 23 років) (ст.7 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", п.10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 № 250). 

  

Податкова соціальна пільга 

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом податкового місяця як зарплата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати і компенсації), якщо його розмір не перевищує місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податковогороку, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень (на 2011 рік - 1320 грн .= 941 * 1.4) 

Відтепер платник податку, який має і виховує трьох чи більше дітей віком до 18 років, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги в розмірі, що дорівнює 200 % суми пільги у розрахунку на кожну дитину. Тобто збільшується розмір податкової пільги для багатодітних батьків з 150%, встановлених досі одиноким матерям або батькам, до 200%. 

Не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, яка надається резидентами - юридичними або фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) медичному закладу для компенсації вартості платних послуг з лікування дитини з багатодітної або малозабезпеченої сім'ї (пп. 170.7.4 ст.170 Податкового кодексу України) 

  

Військовий обов'язок 

Військовозобов'язані, які мають дітей віком до трьох років або трьох і більше дітей віком до 16 років, звільняються від проходження зборів (частина 9 пункту 1 ст.30 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"). 

Наявність у військовослужбовця, особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, кримінально-виконавчої системи, податкової міліції, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації трьох і більше дітей є підставою для звільнення цієї особи зі служби (прим. - за його бажанням) за сімейними обставинами (постанова КМУ від 04.03.1994 № 150). 

На альтернативну службу направляються громадяни у віці від 18 до 25 років, які підлягають призову на строкову військову службу, але заявили про неможливість її проходження у зв'язку з релігійними переконаннями і документально підтвердили їх істинність. Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах і в організаціях державної та комунальної форм власності у сферах соціального захисту, охорони здоров'я та захисту навколишнього середовища.(Закон України "Про альтернативну (невійськову) службу") 

  

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ І ВІДПУСТКИ 

Жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку (прим. - тобто при досягненні 50-річного віку), за наявності не менше 15 років страхового стажу. 

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п'ятьох або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку (прим. - тобто при досягненні 55-річного віку), при наявності не менше 20 років страхового стажу (п.3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.17 Закону України "Про пенсійне забезпечення"). 
Матерям, які народили п'ятеро або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку (при цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку), встановлюються пенсії за особливі заслуги перед Україною, тобто встановлюється надбавка до нарахованої пенсії в розмірі від 35 до 40 відсотків прожиткового мінімуму , визначеного для осіб, які втратили працездатність (ст.ст. 1, 5 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною"). 

Жінки, що працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей (до 14-річного віку, у тому числі усиновлених), мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, а також віку і трудового стажу (пункт "ж" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", постанова КМУ від 16.05.1992 № 244 "Про порядок призначення пенсій на пільгових умовах жінкам, які працюють в сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей"). 
Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. 

При наявності цього та інших підстав для надання такої відпустки (одинока мати, дитина-інвалід та ін) її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів (ст.182-1 Кодексу законів про працю України, ст.19 Закону України "Про відпустки "). 

  

Телефон 

З 1 січня 2010 року багатодітні сім'ї можуть розраховувати на встановлення телефонів у квартирах поза чергою. Крім того, абонплата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів. 

  

  

Малозабезпечені сім'ї 

Відповідно до Закону України від 23.12.2010 "Про Державний бюджет України на 2011 рік" з 1 січня 2011 року встановлено * прожитковий мінімум * в таких розмірах: 

1. для дітей віком до 6 років - 816 гривень; 

2. для дітей віком від 6 до 18 років - 977 гривень; 

3. для працездатних осіб - 941 гривня; 

4. для осіб, які втратили працездатність - 750 гривень. 

При цьому рівень забезпечення прожиткового мінімуму * (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму становить: для працездатних осіб - 21%, для дітей - 50%, для непрацездатних осіб та інвалідів - 75%. 

  

Розмір державної соціальної допомоги * (у тому числі і максимальний), визначений відповідно до ст.5 Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", збільшується в 2011 році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 60 гривень, а на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 100 гривень. 

Відповідною Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року No. 250 з змінами та доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України станом на 16 лютого 2011 затверджено * Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям * Для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім'ї подає органу праці та соціального захисту населення такі документи: 

заява; 
документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї; 
довідку про склад сім'ї; 
декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї); 
довідку про наявність та розмір земельної частки (паю). 
  

Всі перераховані вище пільги можуть бути реалізовані тільки після безпосереднього звернення до відповідних установ (дошкільні, шкільні навчальні заклади, комунальні підприємства) та органи влади з наданням усіх необхідних документів. 

У разі отримання відмови у реалізації пільг, необхідно повторне письмове звернення з відповідною його реєстрацією, як вхідної кореспонденції. Оскарженню у вищі органи влади підлягає тільки письмову відмову! 
Категорія: Соціальні питання | Додав: administrator (07.09.2011)
Переглядів: 57267 | Коментарі: 36 | Теги: пільги, багатодітна сімя | Рейтинг: 2.1/11
Всього коментарів: 36
36 oksanamarchenckova  
0
Подскажите пожалуйста, если я родила третьего ребенка и соответственно нахожусь в отпуске по уходу за ребенком, имеет ли право муж на дополнительный 10 дневный отпуск (додаткова оплачувана 10-денну відпустку для одного з батьків.)?

35 shyshko2000  
0
Доброго дня
Я багатодітна мама у мене є 6 дітей зних 5 віком до 17 років,
Загальна житлова площа 34,9 м,кв.
Я звернулась до сільської ради з заявою що до земельної ділянки під будівництво,
Відповіли що землі немає. Прошу допомогти в цьому питанню .
де я можу звернутись по допомогу.

34 tenzilla  
0
скажіть будь-ласка як поновлювати пільги для багатодітної сімї коли діти пішли в школу

33 ilyaoleynik1998  
0
Доброго дня...!
Я багатодітна мама .....у мене є шість діток віком до 17 років....Мені з чоловіком по 36 років.....Ми майже не працюємо...Чи маємо ми право на те щоб держава виділила нам будинок або кошти на його будівництво..Свій будинок дуже малий 58 кв2....

32 andrijandrejko  
0
Доброго дня в мене два питання перше проживаємо з моїми батьками в селі батько учасник бойових дій у нас троє дітей до 5ти років 4р 3р і 7міс батько отримує пільги на комунальні послуги чи є можливість і нам отримувати наші пільги і все це усукупнити друге питання будиночок успадкував колись батько від своїх батьків чи маємо ми право на безоплатну приватизацію і чи не потрібно спочатку переписувати його на мене

31 Оля6445  
0
Добрий день!Які зміни внесені цього року про пільги та виплати для багатодітних сімей?В які огани можна звернутися для отримання путівок для оздоровлення дітей?
Відповідь: Доброго дня!
Статтею 13 Закону України "Про охорону дитинства" багатодітним сім"ям передбачено такі пільги :


     1) 50-відсоткова   знижка   плати   за   користування  житлом
(квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством
(21  кв.  метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї,  який
постійно проживає в  жилому  приміщенні  (будинку),  та  додатково
10,5 кв. метра на сім'ю);

     2) 50-відсоткова  знижка  плати  за користування комунальними
послугами (газопостачання,  електропостачання та інші послуги)  та
вартості  скрапленого  балонного газу для побутових потреб у межах
норм, визначених законодавством.

     Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за
опалення,  становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена
сім'ї,  який постійно проживає в жилому приміщенні  (будинку),  та
додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;

     3) 50-відсоткова   знижка   вартості  палива,  у  тому  числі
рідкого,  в межах норм,  визначених законодавством,  у  разі  якщо
відповідні будинки не мають центрального опалення;

     4) позачергове  встановлення квартирних телефонів.  Абонентна
плата  за  користування  квартирним  телефоном  встановлюється   у
розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
{ Статтю 13 доповнено частиною третьою згідно із Законом N 1343-VI
( 1343-17 ) від 19.05.2009 }

     Пільги щодо  плати за користування житлом (квартирної плати),
комунальними послугами та вартості  палива,  передбачені  пунктами
1-3  частини  третьої  цієї статті,  надаються багатодітним сім'ям
незалежно від виду житла та форми власності на нього.
{  Статтю  13  доповнено  частиною  четвертою  згідно  із  Законом
N 1343-VI ( 1343-17 ) від 19.05.2009 }

     Дитячим  будинкам  сімейного типу та прийомним сім'ям, в яких
не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також
сім'ям  (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають
троє  і  більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку
чи  піклування,  надаються пільги, передбачені частиною третьою, з
урахуванням умов, визначених частиною четвертою цієї статті.
{  Статтю  13 доповнено новою частиною згідно із Законом N 4723-VI
( 4723-17 ) від 17.05.2012 }

     Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

     1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

     2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація  в  державних
та  комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних
спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

     3) першочергове  обслуговування  в  лікувально-профілактичних
закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

     4) безоплатний  проїзд  усіма  видами  міського пасажирського
транспорту  (крім  таксі),  автомобільним  транспортом  загального
користування в сільській місцевості,  а також залізничним і водним
транспортом приміського  сполучення  та  автобусами  приміських  і
міжміських  маршрутів,  у  тому  числі внутрірайонних,  внутрі- та
міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

     5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення  та  відпочинку
відповідно  до  Закону  України  "Про  оздоровлення  та відпочинок
дітей" ( 375-17 ).
{  Статтю  13  доповнено  частиною  згідно  із  Законом  N 1343-VI
( 1343-17 ) від 19.05.2009 }

     Батькам і дітям з  багатодітних  сімей  видаються  відповідні
посвідчення.   Зразок   посвідчення   (   209а-2010-п  ),  порядок
виготовлення  і  видачі  посвідчень  ( 209-2010-п ) встановлюються
Кабінетом Міністрів України.
{  Статтю  13  доповнено  частиною  згідно  із  Законом  N 1343-VI
( 1343-17 ) від 19.05.2009 }

     Установити,  що  пільги,  передбачені  пунктами  1, 2, 3 та 4
частини третьої та пунктом 1 частини шостої цієї статті, надаються
за  умови,  якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в
розрахунку  на  одну особу за попередні шість місяців не перевищує
величини  доходу,  який  дає право на податкову соціальну пільгу у
порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
{ Статтю 13 доповнено частиною восьмою згідно із Законом N 76-VIII
( 76-19 ) від 28.12.2014 }

Щоб отримати путівку потрібно звернутися з заявою в Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

30 Галина  
0
Це кожній сім'ї надається житло "мати-героїня" і чи надається дійсно допомога на ремонтування будівлі від селищних рад ? якщо так куди можна звернутися ?
Відповідь: Доброго дня!
Законодавством передбачено а в реальності при наявності в місцевих бюджетах грошей.
До повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить:  - вирішення відповідно до законодавства питань про подання
допомоги багатодітним сім'ям у будівництві індивідуальних жилих
будинків, проведенні капітального ремонту житла, у придбанні будівельних
матеріалів;  - відведення зазначеним особам у першочерговому порядку
земельних ділянок для індивідуального будівництва, садівництва та
городництва (ст.34 Закону України „Про місцеве самоврядування в
Україні”).

29 Юрій  
0
Доброго дня. Багатодітна сім'я , склад сім'ї 5 чоловік з них 3-є дітей: два хлопчики по 11 років - двійня та дівчинка 14 років, перебуваємо на квартирному обліку.
Запитання: чи має право наша сім'я отримати приватний будинок (бажання сім'ї) в пежах міста де проживаємо, що для цього потрібно? На даний час сім'я проживає з батьками в приватному будинку площею 80 кв.м.
Відповідь: Доброго дня!
Сім'ї та одинокі матері й батьки, які мають трьох і більше (або чотирьох)* дітей, а також у разі народження близнюків (у однієї жінки одночасно двох дітей)*, мають право першочергового отримання квартир або садибних (одноквартирних) жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, за наявності в них права на отримання такого житла (ст.12 Закону України „Про житловий фонд соціального призначення”).

До повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить:  - вирішення відповідно до законодавства питань про подання допомоги багатодітним сім'ям у будівництві індивідуальних жилих будинків, проведенні капітального ремонту житла, у придбанні будівельних матеріалів;  - відведення зазначеним особам у першочерговому порядку земельних ділянок для індивідуального будівництва, садівництва та городництва (ст.34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”).

28 Оля6445  
0
Доброго дня.Мені 31рік. На моєму утриманні 3-е дітей,наймолодшому 11 місяців,з чоловіком ми перебуваємо на стадії розлучення(коли дитині виповниться 1 рік). Запитання:коли ми з чоловіком розлучимося,я маю бажання повернути собі та дітям своє дівоче призвище.Чи не вплине це на статус багатодітної сім'ї та отримання соціальної допомоги.Дякую cry
Відповідь: Доброго дня!
Згідно із п.3.ст.148 Сімейного Кодексу У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.
п.4 За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєно прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.
п.5 ст 148 У разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.
 Зміна прізвища впливає на продовження виплат допомоги. Після зміни прізвища потрібно по-новому оформлювати допомогу та всі документи.

27 Олександр  
0
Доброго дня ! Чи має право багатодітна родина на пільги при сплаті ПДВ та ЄВС? Ми з дружиною не приватні підприємці.
Відповідь: Доброго дня!
Так, Ви можите скористатися так званою податковою соціальною пільгою.

1-10 11-20 21-30 31-32
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)