Інформація про право України

Головна » Статті » Інші питання

Правила реєстрації за місцем проживання та перебування
Згідно з ч. 1 ст. 6 Закону, громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом 10 днів після прибуття на нове місце проживання зареєструвати його. Щоб зареєструвати місце проживання, необхідно звернутися в ЖЕК за місцем проживання, якщо мова йде про квартиру. Якщо ви заселилися в приватний будинок, зверніться до паспортного столу і почніть збір необхідних для реєстрації документів з будинкової книги (ч. 2 ст. 6 Закону). Крім будинкової книги, яка в даному випадку є привілеєм мешканців приватних будинком, вам у будь-якому випадку знадобиться письмова заява, причому діти від 15 до 18 років подають його особисто. До речі, у випадку, якщо особа з поважної причини не може самостійно звернутися до уповноваженого органу, реєстрація може бути здійснена за зверненням іншої особи на підставі нотаріально посвідченої довіреності.
Без паспорта, зрозуміло, теж не обійтися, причому без відмітки про зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання він буде марний. Якщо зареєструвати потрібно дитину, яка не досягла 16-річного віку, замість паспорта подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України. Іноземець та особа без громадянства додатково подають посвідку на постійне або тимчасове проживання. Будьте готові пред'явити також квитанцію про сплату держмита або документ про звільнення від його сплати та два примірники талона зняття з реєстрації (так званий "листок вибуття"), який оформляється при виписці з попереднього місця проживання. До речі, згідно з пп. "М" п. 6 ст.3 Декрету КМУ "Про державне мито", розмір мита, що підлягає сплаті при реєстрації місця проживання, становить 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 0,85 коп.
Що ж, виходить, договір найму для реєстрації не потрібен? Дійсно, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону, забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів. Проте форми заяви про реєстрацію місця проживання і талона зняття з реєстрації, затверджені постановою КМУ "Про затвердження зразків документів, необхідних для реєстрації місця проживання в Україні" (№ 985 від 28.07.2004), передбачають пред'явлення документів, що є підставою для реєстрації особи за даним адресою.
Якщо ви власник квартири, в якій хочете зареєструватися, підставою для реєстрації буде документ, що підтверджує право власності. Якщо у вашому випадку це договір купівлі-продажу, за яким ви придбали квартиру, на момент подачі документів він повинен бути обов'язково зареєстрований в БТІ. Якщо мова йде про квартиронаймач, йому належить пред'явити договір найму - відповідно. Якщо ви є членом сім'ї власника житла, то на прописку необхідно буде отримати згоду власника, про що в заяві про реєстрацію за місцем проживання власник ставить відповідну позначку (ст. 150 ЖК). До речі, до членів сім'ї власника житла відносяться його дружина (чоловік), діти і батьки. Так що двоюрідним братам і сестрам троюрідним краще відразу подумати про більш відповідному підставі для реєстрації. А ось неповнолітні діти вселяються до своїх батьків без згоди власника будинку на підставі тих самих норм.
Особи, які не є членами сім'ї власника, можуть бути зареєстровані за місцем проживання також за згодою власника, але не обов'язково на підставі договору оренди. До заяви з легкістю можна прикласти будь-який інший договір, за яким оформляються відносини з господарем житла, - найму, короткострокового найму, піднайму, безоплатного користування. Хоча не у всіх паспортних столах вимагають такого роду договори і часто обходяться лише заявою-згодою проживаючих, краще підготуватися до того, що такий документ можуть попросити надати. Якщо ви вже встигли зареєструвати на своїй житлоплощі всіх далеких і близьких родичів, заручитеся їх згодою на реєстрацію квартиранта, бо по одному лише ваше бажання його не зареєструють. Що ж до квартири, в якій не прописаний ніхто, включаючи вас, одноосібного власника, про це потрібно отримати відповідну довідку "Форма3", як правило, відстоявши немаленьку чергу в ЖЕКу. В інших випадках така довідка вказує на необхідну кількість погоджень, тобто на число повнолітніх осіб, зареєстрованих на житловій площі.
Після того, як ви подасте документи в ЖЕК, він протягом 5 днів передає їх в паспортний стіл, де протягом ще 5 днів усі оформлять і повернуть з відповідним штампом у паспорті. Таким чином, загальний термін реєстрації місця проживання не повинен перевищувати 10 робочих днів.
Категорія: Інші питання | Додав: administrator (03.10.2011)
Переглядів: 63549 | Коментарі: 14 | Теги: прописка, реєстрація | Рейтинг: 2.0/21
Всього коментарів: 14
14 310763  
0
ХОЧУ ЗАРЕЄСТРУВАТИ ОНУКА В 1\3 БУДИНКА ЯКИЙ НАЛЕЖИТЬ МЕНІ.2\3 ЗАРЕЄСТРОВАНІ НА МОЮ БАБУСЮ(ПОМЕРЛА 2006 РОКУ).ІНШІ 2-Є СПАДКОЄМЦІВ БАБУСІ СВОЕ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НЕ РЕЄСТРУВАЛИ ,ОДНА З НИХ ВЖЕ ПОМЕРЛА.АЛЕ ПАСПОРТИСТКА МЕНІ ВІДМОВЛЯЄ В РЕЄСТРАЦІЇ ОНУКА ВІДМОВЛЯЄ НА ПІДСТАВІ ТОГО,ЩО ТРЕБА ДОЗВІЛ СПАДКОЄМЦІВ БАБУСІ(ЯКІ НЕ ЗАРЕЄСТРУВАЛИ ВЛАСНІСТЬ )

13 lubar88  
0
Доброго вечора. Скажіть, чи можна змінити власника квартири без згоди на те інших проживаючих (прописаних) осіб? дякую.

12 amakasi4  
0
Доброго дня(вечора)! Прошу допомоги з питаням "які права має людина за пропискою". Мене звати Андрій мені 18років,я прописаний і живу в маминому домі тільки з матір'ю, але в цьому будинку ще прописана моя сестра(32роки),її донька(15років),і син(6місяців). Так вийшло що сестра з нами не жила а постійно їздила по квартирам з власної волі, але тепер в неї появився син якому 6місяців і моя мати звісно його прописала. Уви но моя сестра говорить що хоче відсудити частину території собі. Прошу вас написати які права має моя сестра,її донька і її 6місячний малюк в цьому домі, якщо вони тільки прописані, чи має вона право відсудити собі частину дому? Прошу написати мені відповідь на е- mail: amakasi4@mail.ru , буду вдячний, заздалегідь щиро дякую.

11 berezyukalena  
0
Доброго вечора !
Підкажіть,будь ласка,якщо я сьогодні подала документи(паспорт,заява) про зняття з місця реєстрації,але вияснилось,що виписуватися мені вже не потрібно,то чи можна на наступний день звернутися до адміністрації,щоб відмінити цю заяву?

10 sborshenko  
0
Добрий день! Я хочу купити квартиру в Києві, в якій прописані мама та її неповнолітня донька. Власниками квартири є дідусь і бабуся, тобто батьки мами, що проживають окремо. Мене завіряють, що мама з неповнолітньою донькою можуть виписатись з цієї квартири і прописатись у бабусі і дідуся в любий момент без опікунської ради, так як неповнолітня дівчинка не є власником цієї квартири. Вони вимагають від мене завдаток, а я не даю, поки не буде виписана неповнолітня. Завіряють мене, що два роки тому вийшов закон, що звільняє втручання опікунської ради, якщо дитина не є власником квартири. Чи дійсно це так?

9 merenchuk  
0
Доброго дня.
моя донька 16-ти років хоче отримати паспорт гром.Укр,але їй відмовили по тій причині,що не можуть іі прописати в будинку в якому ми проживаємо тому що я не є власником житла. але я прописана в цьому будинку і на мене зроблений заповіт просто нема коштів щоб переоформити.що тепер робити?чи маю я право прописати її в цьому будинку без згоди власника?

8 yjrbf  
0
Добрый день! Могу ли я одна выписаться из квартиры, в которой проживаю совместно с несовершеннолетним ребенком(3 года) и своей матерью, и прописаться в студенческом общежитии для продолжения учебы после выхода из академического отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет. Отец ребенка иностранец, в украине не прописан и не проживает. В браке состоим.

7 murasz  
0
Підкажіть, будь ласка: я хотів би, щоб моя дружина з сином були зареєстровані в квартирі, де сам я не зареєстрований, але є її співвласником (інший співвласник 50 % і єдина зареєстрована там особа - це моя бабця-пенсіонерка). Які документи потрібно буде для цього подати моїй дружині? Копію акту про моє право власності? Мою згоду? Згоду моєї бабці? Мою згоду на зміну реєсрації дитини? Чи ці документи мають бути нотаріально засвідчені? Наперед дякую

6 юрий  
0
Доброго дня! хочу зареєструвати в квартирі дружину. квартира не приватизована. квартиру я отримував як військовослужбовець та учасник бойових дій. ордер на квартиру виданий мені. в ордер вписано як члени моєї сімї - наша з дружиною неповнолітня дочка та моя мати. мати вже заявила, що згоди на реєстрацю не дасть. як мені поступати в такому випадку?
Відповідь: Доброго дня!
Так, згідно Житлового кодексу України ст 65:
Наймач вправі  в  установленому  порядку  за письмовою згодою всіх членів сім'ї,  які проживають разом з ним,  вселити в займане ним жиле приміщення  свою дружину,  дітей, батьків, а також інших осіб.  На вселення до батьків їх  неповнолітніх  дітей  зазначеної згоди не потрібно.

А за ст 64:   До членів  сім'ї наймача належать дружина наймача,  їх діти і батьки.
Вам залишається тільки одне-домовлятися з мамою.

5 defaultNick  
0
Здравствуйте. Наш ЖЕК за прописку и выписку берёт 50 грн, говорят что оформляют через ПП какое-то так. Как не платить эти деньги и как боротся с тим? Спасибо.
Відповідь: Доброго дня!
Сплата державного мита в розмірі 85 копійок — єдина вимога, яку ставить Закон охочим зареєструвати місце проживання, тобто
прописатися.  Оплату інших послуг Ви маєте право відмовитися.
 Коли вас змушують платити більше, аніж 85 копійок, і кажуть, що це
обов'язково – варто скаржитись до керівництва.  Чемна відмова платити
зайве та свої бланки, роздруковані заздалегідь, – достатня підстава,
щоб  зареєструватися за місцем проживання.
 
Перелік документів, які потрібно надати та зразки бланків можна знайти в Наказі МВС №1077 від 22.11.2012 р. "Про затвердження Порядку реєстрації місця
проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків
необхідних для цього документів"

1-10 11-14
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Будемо Вам вдячні за перегляд однієї реклами в розділі "Друзі сайта". Це буде оплатою за відповідь на Ваше запитання.
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)