Головна » 2014 » Вересень » 9 » Порядок надання статусу учасника бойових дій воїнам АТО.
11:30
Порядок надання статусу учасника бойових дій воїнам АТО.

Постановою 413 від 20 серпня 2014 Кабінет міністрів України затвердив порядок надання статусу учасника бойових дій воїнам АТО, а також доручив створити єдиний реєстр учасників антитерористичної операції.

"Відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 закону України" Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту "Кабінет міністрів України постановляє: затвердити порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в контртерористичної операції, в забезпеченні її проведення ".

Також Кабмін доручив Міністерству соціальної політики, Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції спільно з зацікавленими органами виконавчої влади створити єдиний реєстр учасників антитерористичної операції.

Згідно з постановою, статус учасника бойових дій надається: військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) і працівникам Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, ГосЧС, ДПтС, військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, в забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення АТО.

Також статус учасника бойових дій можуть отримати працівники підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

"Райони проведення антитерористичної операції і терміни її проведення визначаються Антитерористичним центром при СБУ", - йдеться в документі.

Підставою для надання статусу учасника бойових дій представникам силових відомств є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань АТО в районах її проведення, напрямок (прибуття) у відрядження в райони проведення антитерористичної операції (виписки з наказів, директив, розпоряджень, відрядних посвідчень, журналів бойових дій , бойових донесень, дислокацій, книг, нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами одержання поранень).

Для працівників підприємств, які залучалися в АТО підставою для їх надання статусу учасника бойових дій є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань АТО районах її проведення або напрям (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в АТО в районах її проведення (виписки з наказів, розпоряджень , посвідчень про відрядження, книг, нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами одержання поранень), а також документи, які були підставою для прийняття керівниками підприємств, установ, організацій рішення про направлення осіб у таке відрядження.

Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворюється Державною службою у справах ветеранів війни та учасників АТО.

У разі неподання командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) чи іншим керівником установи, закладу до комісії або керівником підприємства, установи, організації в міжвідомчу комісію документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, особа може самостійно звернутися до таких комісій.

У разі відмови у наданні статусу учасника бойових дій питання про надання особі зазначеного статусу може повторно виноситися на розгляд міжвідомчої комісії з вирішення Міністра соціальної політики. Рішення комісії може бути оскаржене в судовому порядку.

Переглядів: 1929 | Додав: administrator | Теги: порядок надання статусу учасника бо | Рейтинг: 2.0/1
[30.04.2017]
Гроші за зекономлену субсидію. (0)
[30.04.2017]
Правило переїзду перехрестя з круговим рухом. (0)
[07.04.2017]
Допомога учасникам війни та бойових дій. (0)
[06.04.2017]
В Євросоюз без віз. (0)
[05.04.2017]
Пом'якшення обмеження на продаж готівкової валюти громадянам. (0)
[21.03.2017]
Побутові товари з гарантією тільки через касові апарати. (0)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)