Запитай юриста

Головна » FAQ Додати питання ]

Добавил: Валентина

Передбачений статтею 43-1 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) особливий порядок звільнення працівника (без попередньої згоди профспілкового органу у випадку розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу) із суміщуваної роботи у зв'язку з прийняттям на роботу іншого працівника, який не є сумісником, а також у зв'язку з обмеженнями на роботу за сумісництвом, передбаченими законодавством, не встановлює підстави для звільнення, а містить перелік випадків, коли як виняток із загального правила статті 43 КЗпП, що визначає необхідність одержання попередньої згоди виборного органу профспілкової організації на звільнення працівників з ініціативи роботодавця, таке звільнення може бути здійснене без згоди виборного органу. А за  ст. 184 КЗпП  щодо вагітних жінок, жінок, які мають дітей віком до трьох років, а також жінок, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку без збереження заробітної плати, встановлено заборону їх звільнення за ініціативою роботодавця.  Названих категорій жінок не можна звільнити не лише з підстав, передбачених статтями 40 і 41 КЗпП, а й за іншими підставами, які кваліфікуються як звільнення (розірвання трудового договору) з ініціативи роботодавця.
Добавил: Крупинська Віталіна

Як молода та багатодітна сім'я маєте право на пільгових умовах отримати землю. Потрібно звернутись з відповідною заявою до органу місцевого самоврядування селища або села. Якщо Ваша заява була прийнята( без відписок про те, що вільної землі в запасі немає), то далі розгляд Вашої заяви в земельній комісії( рішення землевпорядника), яка потім передає розгляд Вашого питання на сесію місцевої ради, яка приймає рішення про виділення Вам земельної ділянки в користування. Якщо на якомусь етапі заява буде відхилена, то залишається тільки суд.
Добавил: Андрей (jendryshj)

Згідно Земельного кодексу України, кожен громадянин має право отримати безоплатно 6 ділянок:
ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара);
ділянку для ведення особистого селянського господарства (до 2 га);
ділянку для ведення фермерського господарства (в розмірі земельної частки (паю) визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство);
ділянку для ведення садівництва (до 0,12 га);
ділянку для індивідуального дачного будівництва (до 0,10 га);
ділянку для будівництва індивідуальних гаражів (не більше 0,01 га). 
Оформляйте документи на землю та подавайте на розгляд щодо приватизації. Про порядок приватизації ознайомтесь тут http://pravoznavstvo.at.ua/publ/nerukhome_majno/privatizacija
Добавил: Куц Людмила Павлівна

За Законом України "Про державну допомогу сімям з дітьми" 
Стаття 18-3. Розмір допомоги на дітей одиноким матерям 
Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам,
матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей
віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання
у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних
закладах I-IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми
навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23
років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками
прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та
середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу
за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового
мінімуму для дитини відповідного віку. 
Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам,
матері(батьку) у разі смерті одного з батьків призначається на
 кожну дитину.
Детальніше про оформлення допомоги читайте тут http://pravoznavstvo.
at.ua/publ/socialni_pitannja/jaka_
dopomoga_pokladena_materi_odinochci/4-1-0-47
Добавил: свердел тетяна василівна

Відповідь на Ваше питання можна знайти тут  http://pravoznavstvo.at.ua/publ/socialni_pitannja/jaka
Добавил: Руслана

Офіційне працевлаштування - це реалізація свого права на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в  установі, організації або  з фізичною особою. Трудовий договір – це угода між працівником та роботодавцем, за яким працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену даною угодою відповідно до внутрішнього трудового розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю й угоду сторін.

 Трудовий договір є двосторонньою угодою між найманим працівником та роботодавцем, де право однієї сторони відповідає обов’язку іншої. Роботодавець повинен бути зацікавлений в оформленні трудових відносин, тому що використання «тіньової» зайнятості для роботодавця призводить до позбавлення права вимагати виконання роботи належним чином, підпорядкування найманого працівника внутрішньому трудовому розпорядку, режиму роботи, можливості покласти на працівника матеріальну відповідальність, тощо. 

Робота за трудовим договором зараховується до загального трудового  стажу, що  впливає  на розмір допомоги з безробіття  (за умови реєстрації особи в центрі зайнятості), який може бути мінімальним – при роботі нелегально, та на рівні середньої заробітної плати в області – при роботі за трудовим договором, а також має вирішальне значення при виході на пенсію. Ігнорування трудового законодавства робить найманого працівника незахищеним перед життєвими негараздами та свавіллям деяких не законослухняних роботодавців.

Законом України «Про внесення змін в Кодекс Законів про працю України» від 24.12.1999 року №1356-XI держава зобовязала приватних підприємців укладати трудові договори з найманими працівниками у письмовій формі.

Форма трудового договору між працівником і фізичною особою і порядок його реєстрації затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.05.2001 року № 260.

Відповідно до статті 24-1 КЗпП України трудовий договір укладається  в трьох примірниках та реєструється фізичною особою – підприємцем у службі зайнятості за місцем проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи. Працівники підлягають загальнообовязковому державному соціальному страхуванню, заробітна плата підлягає оподаткуванню.

Укладення трудового договору та запис у трудовій книжці дає можливість найманому працівнику бути захищеним чинним трудовим законодавством у разі порушення його прав, а саме:

 в разі затримки в розрахунку по заробітній платі;

 відмові оплати праці за виконану роботу;

 недодержання  зобов’язань  роботодавця  тощо.

Добавил: ЛЮБА

Ви, як громадянин України маєте право володіти та користуватись земельним паєм в України. А для посвідчення документів, можна використовувати людину (родичів наприклад) на яких буде написана довіреність на право посвідчувати документи від Вашого імені, а також, за Вашим бажанням, користуватись та розпоряджатися земельною часткою. 
Нагадаю, що обов'язковою передумовою відчуження земельної частки (паю) є наявність у її власника сертифіката про право на земельну частку (пай).

Податок з доходів фізичних осіб 2012 (що стосується операцій з нерухомим та рухомим майном).

 

База оподаткування

Розмір податку

 

Дохід отриманий від продажу нерухомості

 

Дохід від продажу (обміну) не частіше 1 разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад 3 роки

не оподатковується

 

Дохід від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених вище.

Дохід від продажу об'єкта нерухомості, не зазначеного вище.

5 %

Дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва

5 %

 

Дохід отриманий від продажу рухомого майна

 

Дохід від продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше 1 разу протягом звітного податкового року

1 %

 

Дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна (крім зазначених нижче)

5 %

 

Дохід отриманий у вигляді спадщини або дарунку

 

Вартість власності, що успадковується(отримується в дарунок) членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення

0 %

 

Вартість власності, зазначеної в пп. «а», «б», «ґ» п. 174.1 ПКУ, що успадковується(отримується в дарунок) особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Вартість власності, зазначеної в пп. «а», «б» п. 174.1 ПКУ, що успадковується дитиною-інвалідом.

0 %

 

Грошові заощадження, поміщені до 02.01.92 р. в установи Ощадбанку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери, та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадбанку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992–1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

0 %

 

Вартість будь-якого об’єкта спадщини, отриманого у спадщину (отриманого в дарунок) спадкоємцями (обдарованими), що не є членами сім'ї спадкодавця(дарувальника) першого ступеня споріднення.

5 %

 

Спадщина (дарунок), отримана будь-яким спадкоємцем (обдарованим) від спадкодавця(дарувальника)-нерезидента, та будь-який об'єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.

15 (17) %

 

 

 

 


Отримати кошти в банку має право тільки особа на яку відкрито рахунок. Якщо ця особа померла, то право успадкування коштів за законом переходить до законного чоловіка(дружини), дітей особи або батьків цієї особи. Якщо спадкоємницею  залишається тільки дитина, що знаходиться під опікою, то право на успадкування переходить до неї. Але право розпоряджатися та документально оформлювати спадщину  залишається за опікуном або піклувальником за погодженням органа опіки та піклування.
Добавил: Володимир

Пошук на сайті
120x90
Друзі сайта
Хороший дополнительный заработок без вложений. Неймовірно
Статистика
Друзі сайту
...
Відвідувачі онлайн
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Цікаві статті
[12.03.2017]
Обмін пошкоджених купюр іноземної валюти. (0)
[31.01.2017]
Пенсія для учасників бойових дій. (0)
[18.10.2016]
Земля для кожного українця. (0)
[17.03.2015]
Нові правила отримання субсидії 2016. (0)
[28.02.2015]
Документи, які дійсні перетину кордону з дітьми. (0)
[10.01.2015]
Порядок отримання фізособами та юрособами інформації з Держреєстру прав на нерухомість. (0)
[21.12.2014]
Шокуючі іновації від Міністерства фінансів для економії державних коштів. (0)
[21.11.2014]
Пенсії та інші соцвиплати переселенцям з Донбасу. (0)
[08.11.2014]
Затверджено Умови прийому на навчання до вузів у 2015 році. (0)
[23.09.2014]
Гарантовані державою пільги учасникам АТО а також членам їх сімей. (2)